EBAY vs FLEAMARKET

Οτιδήποτε εκτός θέματος εδώ.

Συντονιστές: Nemo, Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
GeoAnas
Methuselah
Methuselah
Δημοσιεύσεις: 1503
Εγγραφή: 19 Απρ 2004 22:39
Τοποθεσία: Πολύγυρος - Χαλκιδική
Επικοινωνία:

EBAY vs FLEAMARKET

Δημοσίευση από GeoAnas »

Ζητούνται οι εμπειρίες σας από συναλλαγές σας μέσω αυτών των 2.
Άβαταρ μέλους
telnet05
Wonder Boy
Wonder Boy
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 10:21

ΕΒΑΥ VS FLEAMARKET

Δημοσίευση από telnet05 »

Λοιπον αν εχεις credit card καλο ειναι να πας για EBAY(αλλα προσοχη στις συναλλαγες γιατι δεν ξερεις τις θα πετυχεις), αλλιως το FLEAMARKET ειναι αρκετα καλο ακομα και για ελλαδα. Οποτε εσυ αποφασιζεις.
Άβαταρ μέλους
GeoAnas
Methuselah
Methuselah
Δημοσιεύσεις: 1503
Εγγραφή: 19 Απρ 2004 22:39
Τοποθεσία: Πολύγυρος - Χαλκιδική
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από GeoAnas »

Προσωπικά χρησιμοποιώ το Ebay (geoanas(42) 100 % positive feedback).
Ουδέποτε είχα κάποιο πρόβλημα και πιστεύω ότι αν ψάξεις βρίσκεις καλά και φτηνά πραγματάκια.ΠΑΝΤΑ χρησιμοποιώ cash (αποστολή μέσω συστημένου, Western Union ή μέσω τραπέζης).ΠΟΤΕ credit card στο δίκτυο.
Βρίσκω τις τιμές στο fleamarket αρκετά τσιμπημένες..
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

Έχω καλή εμπειρία από το flea - κακή από το e-bay (UK). Πήρα το πρώτο μου laptop από το fleamarket και ένα σκληρό δίσκο από το e-bay. Στην πρώτη περίπτωση έπεσα σε πολύ καλό παιδί και είμαστε ακόμη και σήμερα φίλοι. Στη δεύτερη, έπεσα σε re-furbished δίσκο και κατάφερα να τον δω να δουλεύει ΜΟΛΙΣ 10 λεπτά (μετά "ξεράθηκε"). Σε συνεχείς και επίμονες προσπάθειές μου ο τύπος δεν ήταν ούτε σε θέση - ούτε σε διάθεση να μου τον αντικαταστήσει... (btw, του είχα δώσει και θετική ψήφο)...
Δεν ξέρω, ίσως να "κάθησε" άσχημα η πρώτη φορά και γι'αυτό δεν τους εμπιστεύομαι πλέον... Συν τοις άλλοις, προτιμώ τους Ελληνάρες στις συναλλαγές μου. Άλλο είναι να βρίζεις τον άλλο στα ελληνικά, άμα σου καθήσει η στραβή, και άλλο... :wink:
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Απάντηση