προβλημα με το pleasuredome

Οτιδήποτε εκτός θέματος εδώ.

Συντονιστές: Nemo, Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Άβαταρ μέλους
TallMan
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 665
Εγγραφή: 30 Απρ 2006 01:06
Τοποθεσία: Καπου μεταξυ Θεσσαλονικης Αθηνας Πατρας

Δημοσίευση από TallMan »

[quote=pepinos στο mame.gr]υπαρχει κανενα configuration ωστε να μπορω να παιζω χωρις κολληματα καποια παιχνιδια οπως tekken 3-golden axe 3 και αλλα?

τα χαρακτηριστικα του pc μου ειναι τα εξεις

(intel) intel-core 2 quad q6600(s775/2.4ghz)
zalman-9700 LED for intel_Amd
motherboard: (intel)-abit-ip35(p35,s775,ddr2)
Cellshock Ram 2GB Kit DDR2 1066MHz 5-5-5-15
Albatron 8800 GT 512MB[/quote]

Από "Σχετικα με 4πυρινους"

[quote=giorgos_1 στο retromaniax.gr]επεξεργαστης:(intel) intel-core 2 quad q6600(s775/2.4ghz) 250e

συστημα ψυξης επεξεργαστη: (επεξεργαστων) zalman-9700 LED for intel_Amd 55e

motherboard:(intel)-abit-ip35(p35,s775,ddr2) 110e

μνημη Cellshock Ram 2GB Kit DDR2 1066MHz 5-5-5-15 175,00 €

καρτα γραφικων Albatron
8800 GT 512MB 230,00 €[/quote]

Από "Νεο PC"

Το πιο χαρακτηριστικό παράδειγμα.Τα συμπεράσματα δικά σας.

Και το βάζω γιατί και εγώ πειράχτηκα με αυτή τη συμπεριφορά του να μπεις με άλλο nick και στην ουσία να μας κοροϊδεύεις pepino.

Και ενώ κοίταξα απλά να το προσπεράσω ως θέμα, δεν αντέχω να σε βλέπω να επιμένεις πως δεν ήσουν το ίδιο άτομο. :roll:

Τουλάχιστον ας το παραδεχθείς αντρικά και όμορφα...
Nα'χα αλλο ενα δεκαρικο!Μου τελειωσαν τα credit!

My animals slow! ;)

F1 πιστα στην Ελλαδα ρεεεεε!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
pepinos
Emulation King
Emulation King
Δημοσιεύσεις: 1228
Εγγραφή: 11 Μάιος 2004 01:48

Δημοσίευση από pepinos »

βρε TallMan...ενταξυ

αμμα θελεις να το παιξουμε τρελοι...λεγε εσυ οτι θελεις
θα κατσω να σκασω εγω, επειδη καποιο μελος απο το παραληρημα του πεταει λασπη απο εδω και απο εκει?

:roll: :roll:

υπαρχει και ο νομος των πιθανοτητων οσο αφορα για διπλα posts απο ανυρπακτα μελη :roll:

εγω σταματω εδω....τωρα εαν το συγκεκριμενο ατομο λιδορει ακομα με ανυρπακτες κατηγοριες στο προσωπο μου....τοτε παμε για ποιο hardcore καταστασεις

οσο αφορα το e-mail εκανα το καθηκον μου.....οποτε ελπιζω καποιο μελλος απο εδω το χρησιμοποιει ηδη για να μπαινει στο PD

αυτα :wink:
Κάποτε οι μαθητές του είχαν ρωτήσει το Αριστοτέλη για το ποιό είναι το αγριότερο ζώο. Και εκείνος αποκρίθει : Από τα οικόσιτα ο ΚΟΛΑΚΑΣ και από τα ελεύθερα ο ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ.
Άβαταρ μέλους
grip
Emu Chief
Emu Chief
Δημοσιεύσεις: 2092
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005 21:45
Τοποθεσία: Τρίκαλα

Δημοσίευση από grip »

The show must go on...

Εικόνα
Εικόνα
Long live the emulator!!!!
[url=http://ubanimator.com][img]http://img288.imageshack.us/img288/2192/userbar517432aj.gif[/img][/url]
Άβαταρ μέλους
TallMan
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 665
Εγγραφή: 30 Απρ 2006 01:06
Τοποθεσία: Καπου μεταξυ Θεσσαλονικης Αθηνας Πατρας

Δημοσίευση από TallMan »

grip έγραψε:The show must go on...

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Nα'χα αλλο ενα δεκαρικο!Μου τελειωσαν τα credit!

My animals slow! ;)

F1 πιστα στην Ελλαδα ρεεεεε!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
GeoAnas
Methuselah
Methuselah
Δημοσιεύσεις: 1503
Εγγραφή: 19 Απρ 2004 22:39
Τοποθεσία: Πολύγυρος - Χαλκιδική
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από GeoAnas »

:crazy: :jester: :laugh: :tomato: :tomato2: :yahoo: :wall:
Άβαταρ μέλους
theoritikos
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 620
Εγγραφή: 15 Οκτ 2005 22:37

Δημοσίευση από theoritikos »

Το παρών thread σίγουρα είναι το καλύτερο thread της χρονιάς!!!
Συνεχίστε να μας κάνετε να γελάμε!!!
:fans:
In the beginning it was pong.....
Άβαταρ μέλους
TallMan
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 665
Εγγραφή: 30 Απρ 2006 01:06
Τοποθεσία: Καπου μεταξυ Θεσσαλονικης Αθηνας Πατρας

Δημοσίευση από TallMan »

Η αλήθεια είναι πως μετά από μια περίοδο ύφεσης, με ελάχιστα ποστ από τα μέλη του mame.gr, το φόρουμ έχει ζεσταθεί για τα καλά... :lol:
Nα'χα αλλο ενα δεκαρικο!Μου τελειωσαν τα credit!

My animals slow! ;)

F1 πιστα στην Ελλαδα ρεεεεε!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
GeoAnas
Methuselah
Methuselah
Δημοσιεύσεις: 1503
Εγγραφή: 19 Απρ 2004 22:39
Τοποθεσία: Πολύγυρος - Χαλκιδική
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από GeoAnas »

Ναι , ναι ξανασμίξαμε ... :lol:
Άβαταρ μέλους
kaisakabisos
Jr. Pacman
Jr. Pacman
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 19 Φεβ 2008 13:31

Δημοσίευση από kaisakabisos »

theoritikos έγραψε:Το παρών thread σίγουρα είναι το καλύτερο thread της χρονιάς!!!
Συνεχίστε να μας κάνετε να γελάμε!!!
:fans:
hello guys !

hehe ahh please don't close this great topic yet, it's our monthly fun ;) !

Before to explain you what is the Pleasuredome and what's his goal, I would like to tell you , as Pleasuredome's Ambassador, than all the valuable greek members are and will ever be welcome on our tracker.

The Pleasuredome has always had an excellent relationship with all the mame communities worldwide, including the Greek community. And we gonna keep those strong relations in this way.

To understand what's happend to some of you, it's important to know what's the Pleasuredome and what's our goal :

The Pleasuredome is an international community of people who decided, years ago, to preserve the remembrance of old arcade systems by sharing *for free* the arcade roms & CHDs with the largest amount of people , using the highest bandwidth as possible.

After testing some other system (FTP...), we decided to use the bitorrent P2P protocol, because it was -and still is- the most appropriate files sharing system for this, due to the large size of the roms & CHDs sets.

Because we choosed to use bitorrent as protocol, and because we choosed to be an "open" community (= not closed registrations, no invite system) , and (this is the most important) because we plan to do this on a long term, the only choice avaible is to have very strict rules.

I know than our rules are strict, but they are so simple ... Those rules are there because our priority is to offer the best "service" as possible , on a long term.

When a member don't share enough, he's promoted to a status called "shitlist" wich is a second chance offered by the community. Most of the other private trackers simply ban, we don't. We always offer a 2d chance.

Then,when an user is shitlisted, we do our best to help him to understand than everybody must have a 1:1 ratio. So is bitorrent, and because like in a real life, if somebody share with you, you need to share with him....

When a shitlisted member fails due to many reasons -inactivity, port problem, client problem...- we reshitlist him .

Sometimes, a few shitlisted users decided to not accept this status, and they create another account to bypass the shitlist. Then , we permanently ban them.

So is the end of a small minority of users : permanently banned.

You already know that, because most of you are -or were ;) - members of the Pleasuredome.

BUT , to understand what happend it's important to know our policy about permanently banned users :

When a permanently banned user creates another account, then it's a security issue, and we treat this problem as every critical security issue.

For the Pleasuredome staff, creating multiple accounts is a security issue, and we fight them like for server hammering or hax0ring, D.O.S. attacks, cheating by using Leech-mod torrent client. And believe me , we do it very seriously...

That's why some of you were banned : because it's a security issue, each member who help (actively or not) somebody to break our defenses/protections is immediatly and permanently banned. We are pitiless : whatever your ratio is , even you uploaded some Terabytes , dealing with our protections= permanent ban .

As you can read , I am not here to blame X or Y, but simply to explain you what's happend and why it happends.

The Pleasuredome Staff works to preserve the Pleasuredome community on the long term. The goal we deserve (=to keep sharing on a long term with the highest bandwidth as possible) is more important than a few individuals , that's why we are pitiless.

We are pitiless, but fair too, so I have personnaly unbanned Tasoulhs and grip (thanks to Maddog and a few other members of the emulation community -Greek or not-)

One more time : the Pleasuredome and mame.gr deserve the same goal : to preserve the remembrance of the arcade systems, by sharing the arcade roms, the informations, the fun, and often : some friendship.

Have fun !

kaiser_k_bis
Pleasuredome staff

PM (1): thanks to Maddog , Whacker and Brainkiller. You know why.
PM (2): Maddog , please kiss your kid for me !
PM (3): to the permanently banned users : I haven't any personnal opinion about you, each of us has his own personnality and now you should assume your acts and show us your wisdom. Just in case : next step="abuse" report to ISP.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kaisakabisos την 21 Φεβ 2008 18:09, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

Thanks KKB, been waiting for your post :)
Let me take the opportunity to thank you and your site in general for providing an excellent service to the emulation community.
Hope in the future we can co-operate without glitches for the benefit of both sides!


Αφού λοιπόν διαβάσετε τι είχε να μας πει ένας από τους αρμόδιους, δείτε και αυτό:

(σχεδόν το είχα γράψει πριν κάνει το δικό του post o KKB -γνώριζα ότι ήθελε να μας γράψει την άποψη του PD αλλά όχι φυσικά και το πότε- οπότε και η λογική συνοχή δεν είναι τελείως άψογη, δείτε το σαν συνέχεια μετά το post του geoanas)

Επειδή παραγελάσαμε, καιρός να προβληματιστούμε και λίγο... :?

Δείτε κάποια χτεσινά σχόλια από το IRC που εμένα προσωπικά με πειράξανε και θα ήθελα να τα δείτε:
(αμέσως μετά από ένα kick/ban σε Βραζιλιάνο lamer με διπλό account)
<δεν έχει σημασία το όνομα> brazillians & greeks & chinks.. If theres one things ive learnt.. its that them 3 are the most lying bunch of bastards on the planet
<δεν έχει σημασία το όνομα> three countrys that sees to be cunts in majority of cunts (I feel sorry for the minority there to fight against the view that everyone else has)
Λόγια σκληρά, λόγια που πονάνε, λόγια άδικα ίσως για πολλούς από τους αναγνώστες εδώ.

Αλλά δυστυχώς κύριοι αυτή ακριβώς είναι η γνώμη που έχουνε για τον μέσο Έλληνα χρήστη στην κοινότητα. Και το χειρότερο: είναι γνώμη διαρκείας! Πριν 7-8 χρόνια θυμάμαι ότι το αντίστοιχο quote ήταν ότι τα 3 χειρότερα domains είναι τα .br, .gr και .kr (εδώ σημειώνω ότι chink=μειωτικός χαρακτηρισμός για "Ασιάτης" για να μην χαθείτε στην μετάφραση) ενώ χρειαστήκαμε σε κάποιες περιπτώσεις όλη μας την επιρροή για να αφαιρεθούν κάτι blanket bans του στυλ +b *!*@*.gr από κάμποσα κανάλια του IRC (o Whacker θυμάται καλύτερα και από εμένα ίσως, ενώ και εγώ ο ίδιος είχα πέσει μια φορά θύμα blanket ban στο *!*@*.otenet.gr)

Και το ακόμα χειρότερο: δεν μπορώ καν να την χαρακτηρίσω τελείως άδικη. Έχω συναντήσει και εγώ ένα καλό στοκ από λαμόγια online. Λαμόγια που η μόνη τους προσπάθεια είναι να εξαπατήσουν, να leech-αρουν και να συμβάλλουν στο κακό όνομα που έχουμε σαν χώρα διεθνώς. Από ότι φαίνεται οι πράξεις τους και οι εντυπώσεις που αφήνουν, σβήνουν κάθε αξιόλογο άτομο που προσπαθεί να φερθεί αξιοπρεπώς.
Πριν μπείτε στον πειρασμό να αρχίσετε τίποτα εθνικιστικές κορόνες για τους ξένους που μας έχουν στην μπούκα αδίκως (ή λόγω συνομωσίας εναντίον μας, άλλη μια αγαπημένη καραμέλα της χώρας), θυμίζω ότι εμείς έχουμε εφεύρει τον όρο "Κουτόφραγκοι" εδώ και χρόνια. Μάλλον κάποιοι ακόμα πιστεύουν ότι το καλύτερο δυνατό σπορ είναι να εξαπατούν τους Κουτόφραγκους, αυτή την φορά σε δικτυακά μονοπάτια. Το κακό είναι ότι οι "Κουτόφραγκοι" μας πήρανε χαμπάρι και μαζί με τα ξερά κάψανε και τα χλωρά.

Καλό θα ήταν να θυμόμαστε ότι οι πράξεις μας online ακόμα και καλυμμένες πίσω από την ανωνυμία του web καταγράφονται επίσης στο παθητικό μας ως χώρα και να λειτουργούμε σαν καλοί και όχι κακοί πρεσβευτές της.

Αυτά από εμένα...discuss (ελπίζω κόσμια!)
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
tasoulhs
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 349
Εγγραφή: 01 Ιούλ 2004 12:00
Τοποθεσία: Βέροια
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από tasoulhs »

Θέλω να ευχαριστήσω τον kaiser_k_bis που επέτρεψε ξανά την είσοδο στο PD σε εμένα και τον grip. :)

Επιμένω όμως ότι δεν θα ρουφιανέψω ποτέ κανένα, pepino μη χαίρεσαι εσύ είσαι περίπτωση και δεν συμπεριλαμβάνεσαι στoυς "κανένα" ! :twisted:


Στο θέμα του ban από irc servers και κανάλια. Έχω περάσει και εγώ μια μικρή περίοδο εκεί γιατρέ και με είχε πάρει και τότε η μπάλα. Καλά μας κάνουνε! Γιατί άτομα όπως, ονόματα δεν λέμε (λίγο παραπάνω το έγραψα), που ενώ μας δείχνουν ξανά και ξανά ότι ακόμα και η Λαίδη είναι πιο έξυπνη από αυτούς τους δεχόμαστε και προσπαθούμε να τους βοηθήσουμε. Έπρεπε να τους κάνουμε από μόνοι μας στην άκρη και να δείξουμε ότι υπάρχουν έστω και λίγοι που είμαστε :?: διαφορετικοί.

Υ.Γ. Έχω φάει πολύ σωστά ban από το UG (τη δεύτερη φορά, την πρώτη ήταν θέμα ip που είχε πριν από εμένα κάποιος ΜΑΚΑΚΑΣ ΕΛΛΗΝΑΡΑΣ). Μου άξιζε και καλά να πάθω.
1) Είσαι troll ;
2) Είσαι ηλικίας 16- ;
3) Να διαβάζεις ξέρεις ;
...
100) Αν φοβάσαι το command line, το κουβαδάκι σου και σε άλλη παραλία!
...
666) Φοτυα στους ανωρφωγραθους !
Άβαταρ μέλους
ambu_dare
Out of Space
Out of Space
Δημοσιεύσεις: 1796
Εγγραφή: 10 Φεβ 2005 15:40

Δημοσίευση από ambu_dare »

Maddog έγραψε:<δεν έχει σημασία το όνομα> brazillians & greeks & chinks.. If theres one things ive learnt.. its that them 3 are the most lying bunch of bastards on the planet
<δεν έχει σημασία το όνομα> three countrys that sees to be cunts in majority of cunts (I feel sorry for the minority there to fight against the view that everyone else has)
Maddog έγραψε:...discuss (ελπίζω κόσμια!)
<δεν έχει σημασία η άποψη ανθρώπων οι οποίοι ούτε με γνωρίζουν ούτε με συναναστρέφονται> Τώρα τί ΓΕΝΙΚΗ άποψη έχει ένα χαζοαμερικανάκι ή χαζοβρετανάκι μου είναι παντελώς αδιάφορο, σημασία έχει το πως βλέπω εγώ τον εαυτό μου στο τέλος της κάθε ημέρας και το πως ζυγίζω τις πράξεις μου και την συμπεριφορά μου μέσα στην πραγματική κοινωνία που ζω. Δεν προσπαθώ να είμαι σωστός άνθρωπος επειδή φοβάμαι τί θα πει το κάθε κολλημένο στο IRC, ούτε καν επειδή σκέφτομαι μήπως ο MD δεν θα με κάνει παρέα αν απλά δεν είμαι αυτό που θέλει ο ίδιος... Ό,τι κάνω το κάνω γιατί το ΘΕΛΩ γιατί ΕΓΩ το έχω ανάγκη, ως εκεί. Θα μου πεις ότι και το internet είναι μία άλλη κοινωνία στην οποία συμμετάσχω, σαφώς και εκεί ισχύουν τα ίδια λίγο πολύ, απλά μάλλον κάνεις πιο εύκολα λάθη μιας και οι συνέπειες τους είναι συνήθως μικρές. Πάντως το έχω ξαναπεί και θα το ξαναπώ: γενικολογίες περί εθνικοτήτων - φυλών - θρησκειών - κοινωνικών ομάδων κλπ. είναι απλά βλακείες και ανάξιες περαιτέρω συζήτησης. Άλλωστε ποιος σας εγγυάται ότι τα πρόσωπα που κάνουν αυτή την συζήτηση είναι άξια και τίμια όχι μόνο over the internet αλλά κυρίως στην πραγματική τους ζωή.

Τώρα για το αν ο ΚΚΒ από το PD έγραψε κάποια πράγματα στο παρόν φόρουμ, για την λογική και τον τρόπο λειτουργίας της κοινότητας που εκπροσωπεί δίνοντας παράλληλα και κάποιες επιπλέον εξηγήσεις, είναι απλά προς τιμήν του αφού δεν είχε καμία υποχρέωση να το πράξει. Αν και ουσιαστικά δεν μας είπε κάτι καινούργιο σε όσους τα ήξεραν, ούτε νομίζω όσοι δεν τα γνώριζαν θα μάθουν κάτι μετά από το μήνυμα του (ειδικά αφού είναι εις την Αγγλικήν). Δεν μπαίνω στον κόπο να αναφέρω εάν συμφωνώ ή διαφωνώ με τα λεγόμενα του, καθώς δεν έχει σημασία... τα πράγματα είναι πολύ απλά: δικός τους ο tracker - δικοί τους και οι κανόνες, σε όποιον αρέσουν.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
pooky(1)
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 572
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2006 14:45
Τοποθεσία: Skyrim.

Δημοσίευση από pooky(1) »

@ pepinos

Τις απειλές να τις κρατάς για τον εαυτό σου. Δεν με νοιάζουν οι "hardcore" καταστάσεις, αν θες να πάμε σε τέτοια, ευχαρίστως σου στέλνω κολλητούς από τη βραδυνή μου δουλειά.

Θα συζητήσουμε πολιτισμένα σε επόμενο meeting, αλλά κάποια πράγματα που κάνεις ρε αδερφέ βγάζουν μάτι και υποτιμούν τους άλλους, άλλαξέ τα όσο είναι καιρός.

BTW IPs bever lie.......
14-06-1984 ----- 14-06-2011. 27 years of gaming!
Άβαταρ μέλους
TallMan
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 665
Εγγραφή: 30 Απρ 2006 01:06
Τοποθεσία: Καπου μεταξυ Θεσσαλονικης Αθηνας Πατρας

Δημοσίευση από TallMan »

ambu_dare έγραψε: Τώρα για το αν ο ΚΚΒ από το PD έγραψε κάποια πράγματα στο παρόν φόρουμ, για την λογική και τον τρόπο λειτουργίας της κοινότητας που εκπροσωπεί δίνοντας παράλληλα και κάποιες επιπλέον εξηγήσεις, είναι απλά προς τιμήν του αφού δεν είχε καμία υποχρέωση να το πράξει. Αν και ουσιαστικά δεν μας είπε κάτι καινούργιο σε όσους τα ήξεραν, ούτε νομίζω όσοι δεν τα γνώριζαν θα μάθουν κάτι μετά από το μήνυμα του (ειδικά αφού είναι εις την Αγγλικήν). Δεν μπαίνω στον κόπο να αναφέρω εάν συμφωνώ ή διαφωνώ με τα λεγόμενα του, καθώς δεν έχει σημασία... τα πράγματα είναι πολύ απλά: δικός τους ο tracker - δικοί τους και οι κανόνες, σε όποιον αρέσουν.
Μπράβο του πάντως που μπήκε στον κόπο να μας υπενθυμίσει τα ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ...

@kaisakabisos

Thanks for bothering to post here...
Nα'χα αλλο ενα δεκαρικο!Μου τελειωσαν τα credit!

My animals slow! ;)

F1 πιστα στην Ελλαδα ρεεεεε!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
pepinos
Emulation King
Emulation King
Δημοσιεύσεις: 1228
Εγγραφή: 11 Μάιος 2004 01:48

Δημοσίευση από pepinos »

pooky(1) έγραψε:@ pepinos

Τις απειλές να τις κρατάς για τον εαυτό σου. Δεν με νοιάζουν οι "hardcore" καταστάσεις, αν θες να πάμε σε τέτοια, ευχαρίστως σου στέλνω κολλητούς από τη βραδυνή μου δουλειά.

Θα συζητήσουμε πολιτισμένα σε επόμενο meeting για να δεις ότι ποτέ δεν συνηγόρισα υπέρ του stokou, αλλά κάποια πράγματα που κάνεις ρε αδερφέ βγάζουν μάτι και υποτιμούν τους άλλους, άλλαξέ τα όσο είναι καιρός.

BTW IPs bever lie.......
ειλικρινα ρε pooky μπορει να εισαι 20χρονος, αλλα μερικες φορες συμπεριφερεσε σαν 8χρονος

σε κοντινο mame meeting ευχαριστως να συζητησουμε απο κοντα και για τα τωρινα, αλλα και για τα χτεσινα(εννοω μηνων)

maddog να περιμενεις πμ καποια στιγμη σημερα
Κάποτε οι μαθητές του είχαν ρωτήσει το Αριστοτέλη για το ποιό είναι το αγριότερο ζώο. Και εκείνος αποκρίθει : Από τα οικόσιτα ο ΚΟΛΑΚΑΣ και από τα ελεύθερα ο ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ.
Κλειδωμένο