προβλημα με το pleasuredome

Οτιδήποτε εκτός θέματος εδώ.

Συντονιστές: Nemo, Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
pepinos
Emulation King
Emulation King
Δημοσιεύσεις: 1228
Εγγραφή: 11 Μάιος 2004 01:48

προβλημα με το pleasuredome

Δημοσίευση από pepinos »

σημερα πηγα να κατεβασω καποια torrents απο το συγκεκριμενο site, στην δεξια μερια τις σελιδας με κοκινα γραμματα εμφανιστηκε το εξεις μυνημα


Warning
Your ratio has dropped to unacceptable levels!!
Please raise the upload speed in the torrents.

You will be banned automatically by the system if it doesn't improve soon.
You were warned.
πως μπορω χρησιμοποιωντας το μtorrent να ανεβασω το upload speed?

δοκιμασα ολες τις εντολες του προγραμματος αυτου, αλλα δεν βρεθηκε ακρη για να ανεβασω το upload speed

ξερει κανενας επι αυτου?

thanks
Κάποτε οι μαθητές του είχαν ρωτήσει το Αριστοτέλη για το ποιό είναι το αγριότερο ζώο. Και εκείνος αποκρίθει : Από τα οικόσιτα ο ΚΟΛΑΚΑΣ και από τα ελεύθερα ο ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ.
Άβαταρ μέλους
xalia
L33t P14y3r
L33t P14y3r
Δημοσιεύσεις: 1932
Εγγραφή: 14 Φεβ 2005 12:07

Δημοσίευση από xalia »

Μετά από αρκετό καιρό στο pleasurdome έχω διαπιστώσει ότι υπάρχει μόνο ένας τρόπος για να έχεις καλό ratio! Να seedareis πάντα το τελευταίο mame! Όλοι εδώ έχουμε το MAME (για το romset μιλάω πάντα) άρα θα το κάνεις torrentzip (έχει οδηγίες στο forum του pleasurdome είναι πολύ εύκολο) και τα κάνεις open for seeding. Προτείνω το MAME γιατί είναι πάντα το πιο διάσημο torrent.
Ακόμα καλό θα είναι να μη κατεβάζεις full speed γιατί εδώ έχουμε Adsl και θα δεις το ratio σου να καταστρέφεται απότομα, ξανά!
Άρα τώρα seedareis μέχρι να είσαι πάλι ok....

ps: ανάλογα με την adsl σου είναι και το upload speed... αν έχεις 384 παίζει στα 12k και δεν ανεβαίνει με τίποτα!!!!
reboot
--------
Άβαταρ μέλους
pepinos
Emulation King
Emulation King
Δημοσιεύσεις: 1228
Εγγραφή: 11 Μάιος 2004 01:48

Δημοσίευση από pepinos »

thanks

θα το κοιταξω σημερα με την γιδοβιζιον, για να δω τι παιζεται
Κάποτε οι μαθητές του είχαν ρωτήσει το Αριστοτέλη για το ποιό είναι το αγριότερο ζώο. Και εκείνος αποκρίθει : Από τα οικόσιτα ο ΚΟΛΑΚΑΣ και από τα ελεύθερα ο ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ.
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

Κώδικας: Επιλογή όλων

User  	Rank  	Joined on  	Last access  	Country  	Ratio
pepinos	Leecher	24/06/2005 05:00:58	20/05/2006 04:35:40	Greece	0.05
Downloaded 	13.69 GB
Uploaded 	761.22 MB
Ratio 	0.05  
Ο μοναδικός τρόπος να σώσεις την μπάλα είναι να ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙΣ ΑΜΕΣΩΣ ότι κι αν κατεβάζεις και να κάνεις μόνο upload μέχρι να διορθωθεί η τρύπα των 12 GB που έχεις, αλλιώς το shitlist δεν το γλυτώνεις με τίποτα, στο Pleasuredome είναι πολύ αυστηροί με τα ratios!
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
pepinos
Emulation King
Emulation King
Δημοσιεύσεις: 1228
Εγγραφή: 11 Μάιος 2004 01:48

Δημοσίευση από pepinos »

Maddog έγραψε:
Ο μοναδικός τρόπος να σώσεις την μπάλα είναι να ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙΣ ΑΜΕΣΩΣ ότι κι αν κατεβάζεις και να κάνεις μόνο upload μέχρι να διορθωθεί η τρύπα των 12 GB που έχεις, αλλιώς το shitlist δεν το γλυτώνεις με τίποτα, στο Pleasuredome είναι πολύ αυστηροί με τα ratios!
πως θα κανω upload εφοσον δεν εχω να τους δωσω τιποτα? μπορω να βαλω ρομακια και να τα κανω upload με το m torrent στο site τους?

αλλιως πως θα ανεβει το ratio εφοσον εαν δεν παρω απο seeder, δεν θα μπορω να κανω ενα υποτυπωδες upload?
Κάποτε οι μαθητές του είχαν ρωτήσει το Αριστοτέλη για το ποιό είναι το αγριότερο ζώο. Και εκείνος αποκρίθει : Από τα οικόσιτα ο ΚΟΛΑΚΑΣ και από τα ελεύθερα ο ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ.
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

1ον) υπάρχει επιλογή στο uTorrent/Azureus (do not download ή κάπως έτσι...) που σου επιτρέπει να ξεχωρίσεις κάποια από τα αρχεία του torrent και να μην τα κατεβάσεις! Ε, εσύ θα επιλέξεις do not download για ΟΛΑ τα αρχεία του torrent και θα seed-αρεις το κομμάτι που ήδη έχεις.

2ον) κάνε αυτό που είπε ο xalia, έχει απόλυτο δίκιο. Το ΜΑΜΕ έχει πάντα μεγάλη ζήτηση και μπορείς να το βρεις από αλλού (πχ εδώ, hint, hint) και να κάνεις join στο torrent με πλήρες set.

Στα υπόψιν ότι για να ανεβάσεις 12 GB με πλήρη ταχύτητα χρειάζεσαι 12 ημέρες περίπου με 24ωρη λειτουργία του υπολογιστή... :roll:
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
pepinos
Emulation King
Emulation King
Δημοσιεύσεις: 1228
Εγγραφή: 11 Μάιος 2004 01:48

Δημοσίευση από pepinos »

δοκιμασα να στειλω πριβε μυνημα στους modelators στο forum τους, αλλα δεν μου επιτρεπετε ουτε να φτιαξω ενα καινουργιο θεμα, ουτε να τους στειλω πριβε μυνημα

το μοναδικο που μπορουσα να κανω ειναι να αφησω σε super seeding ενα torrent φακελο που εχω, το sega 459 mb

θα πιασει με τον τροπο αυτο το upload?
Κάποτε οι μαθητές του είχαν ρωτήσει το Αριστοτέλη για το ποιό είναι το αγριότερο ζώο. Και εκείνος αποκρίθει : Από τα οικόσιτα ο ΚΟΛΑΚΑΣ και από τα ελεύθερα ο ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ.
Άβαταρ μέλους
paspartoo
*nix Master
Δημοσιεύσεις: 694
Εγγραφή: 01 Σεπ 2004 11:19

Δημοσίευση από paspartoo »

User Details
User herco
Rank
Member
Joined on 19/05/2006 13:17:25
Last access 21/05/2006 06:47:30
Country Greece Greece
Downloaded 5.44 GB
Uploaded 222.05 MB
Ratio 0.04


Ακολουθω την πορεια του Pepinou :lol:


Free Pepinos
Leave the gun. Take the cannoli.
Άβαταρ μέλους
pepinos
Emulation King
Emulation King
Δημοσιεύσεις: 1228
Εγγραφή: 11 Μάιος 2004 01:48

Δημοσίευση από pepinos »

paspartoo έγραψε:User Details
User herco
Rank
Member
Joined on 19/05/2006 13:17:25
Last access 21/05/2006 06:47:30
Country Greece Greece
Downloaded 5.44 GB
Uploaded 222.05 MB
Ratio 0.04


Ακολουθω την πορεια του Pepinou :lol:


Free Pepinos
για εναν καινουργιο κολωκοτρωνη...για ενα καινουργιο 1821 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Κάποτε οι μαθητές του είχαν ρωτήσει το Αριστοτέλη για το ποιό είναι το αγριότερο ζώο. Και εκείνος αποκρίθει : Από τα οικόσιτα ο ΚΟΛΑΚΑΣ και από τα ελεύθερα ο ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ.
Άβαταρ μέλους
xalia
L33t P14y3r
L33t P14y3r
Δημοσιεύσεις: 1932
Εγγραφή: 14 Φεβ 2005 12:07

Δημοσίευση από xalia »

Ρεεεεεεεεεεεεεεεεεε θα φάτε όλοι τρελό ban!! είπαμε μη γινετε silver η platinum member αλλά bronze member (0,75) έστω για να είστε οκ!! κατεβάζετε που κατεβάζετε στείλτε και τίποτα πίσω!!!

My rank bronze member
up 37.47
down 43.05
ratio 0.87 και ανεβάζω για να φτάσω το 1
reboot
--------
Άβαταρ μέλους
pepinos
Emulation King
Emulation King
Δημοσιεύσεις: 1228
Εγγραφή: 11 Μάιος 2004 01:48

Δημοσίευση από pepinos »

καποιος modelator ονοματι Pooh-Bear

εκανε την εξης δηλωση
Due to the number of new members downloading large torrents as their first torrent and subsequently ending up in the shitlist we have now added a download restriction depending on the size of the torrent and your share ratio.

Pleasuredome was always here to allow people to download MAME. currently the roms are just over 15gig. So, we have now implemented a restriction so that you must have a ratio of 0.75 or greater to download any .torrent file larger than 16gig (hence you can still get mame whatever ratio you have).

If your ratio is below 0.75 and click to download a torrent greater than 16 gig you will get an error message informing you that you cannot download it due to your share ratio. As soon as you upload to get above 0.75 then you are automatically allowed to download the larger .torrent files again.

We will monitor these settings and increase or decrease the settings in the future as we see fit.
Κάποτε οι μαθητές του είχαν ρωτήσει το Αριστοτέλη για το ποιό είναι το αγριότερο ζώο. Και εκείνος αποκρίθει : Από τα οικόσιτα ο ΚΟΛΑΚΑΣ και από τα ελεύθερα ο ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ.
Άβαταρ μέλους
ambu_dare
Out of Space
Out of Space
Δημοσιεύσεις: 1796
Εγγραφή: 10 Φεβ 2005 15:40

Δημοσίευση από ambu_dare »

Τελικά μάλλον μιλάμε περί μ@λ@κ*****νου τρόπου αποστολής μηνυμάτων...
Warning
Your ratio has dropped to unacceptable levels!!
Please raise the upload speed in the torrents.

You will be banned automatically by the system if it doesn't improve soon.
You were warned.
User ambu_dare
Rank Member

Roms & Extras
Downloaded 13.22 MB
Uploaded 1.36 GB
Ratio 105.04

CHDs
Downloaded 3.38 GB
Uploaded 3.65 GB
Ratio 1.08
Είμαι seeder σε 4 πακέτα αλλά τα τρία δεν έχουν κίνηση ούτως ή άλλως και δεν κατεβάζω ούτε ένα bit αυτή την περίοδο. Παρόλα αυτά μπαίνω να τσεκάρω το mailbox μου και αντικρίζω το παραπάνω χάλι...

Τα περισσότερα τα έχω βρει από αλλού και επιστρέφω εδώ για να τα seedάρω μήπως και χρειαστεί στο μέλλον να οργανώσω κανένα αξιόλογο DL με κάποιον φίλο.
Μόνο τα Sooner CHDs κατέβασα πριν το πολυψάξω και τελικά και αυτά θα μπορούσα να τα κατεβάζα από αλλού χωριστά, όταν και όποτε μπουν και πιο γρήγορα τελικά...

Κούφια απειλή μου φαίνεται επειδή έχω σταματήσει να τους δίνω bandwidth (έχω στρέψει τα ενδιαφέροντα μου αλλού αυτή την περίοδο) αλλά...

Δε μπα να με banάρουν...
ούτως ή άλλως θεωρώ απαράδεχτο να σε καταπιέζουν με την συνεχή απειλή και από την άλλη να υπάρχουν οι SuperduperGamawOlesTisGrammesMeThnΤ2SyndeshMou και seedάρω τα κέρατα μου και δεν αφήνω τον καήμένο τον Α ή τον Β να ανεβάσει το ratio του γιατί είμαι και ο superadmin ή supermod και θέλω να φαίνεται αυτό...


UPDATE...

Άρχισα να seedάρω και... ως δια μαγείας το μήνυμα στην επόμενη μου είσοδο είχε χαθεί... :evil:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
paspartoo
*nix Master
Δημοσιεύσεις: 694
Εγγραφή: 01 Σεπ 2004 11:19

Δημοσίευση από paspartoo »

Συμφωνω με τον Ambu ... ας βρουν καποιον αλλο τροπο ελεγχου - ας πουμε να κανεις seed οτι κατεβαζεις για 3-4 μηνες

Με τον τροπο που ακολουθουν τωρα περισσοτερο ταλαιπωρουν παρα εξυπηρετουν τους "πελατες" τους.

Τι ειναι αυτα για 16gbs και πρασινα αλογα...το μονο που με ενδιαφερει απο τη λιστα τους ειναι το PASSIGAR set - αν δεν θελουν να μου το δωσουν να μου το πουν απο την αρχη - τι φταιω εγω αν κανεις δεν θελει να το κατεβασει και εχω δωσει μονο 222mbs ?

Καλα, υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες :evil:
Leave the gun. Take the cannoli.
Άβαταρ μέλους
pepinos
Emulation King
Emulation King
Δημοσιεύσεις: 1228
Εγγραφή: 11 Μάιος 2004 01:48

Δημοσίευση από pepinos »

τωρα που βγηκε το 106u3, και αφου το κατεβασω , θα το αφησω να seedarei

μπας και μας ανεβει το ratio

αλλιως......
Κάποτε οι μαθητές του είχαν ρωτήσει το Αριστοτέλη για το ποιό είναι το αγριότερο ζώο. Και εκείνος αποκρίθει : Από τα οικόσιτα ο ΚΟΛΑΚΑΣ και από τα ελεύθερα ο ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ.
Άβαταρ μέλους
xalia
L33t P14y3r
L33t P14y3r
Δημοσιεύσεις: 1932
Εγγραφή: 14 Φεβ 2005 12:07

Δημοσίευση από xalia »

Δε θα σας ανέβει το ratio έτσι! Στο plasuredome δε βγαίνουν τα u1 , u2 και πάει λέγοντας. Το επόμενο MAME θα είναι το 107.
εγώ πάντως με το 106 έφτασα σήμερα στο 0.97 και πάω για silver member... και δε το έχω 24/7 αλλά μέρα πάρα μέρα γιατί κατεβάζω και gc isos και πρέπει να seedarw και εκεί...
up:41.61 GB
down:43.05 GB
θέλω SDSL τώρα!!!!!
reboot
--------
Κλειδωμένο