outrun 2004, 3d remake (Alpha )

Οτιδήποτε εκτός θέματος εδώ.

Συντονιστές: Nemo, Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Άβαταρ μέλους
Nemo
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4798
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:55
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

outrun 2004, 3d remake (Alpha )

Δημοσίευση από Nemo »

===============================================
This is a very cool home brew version of Outrun for the PC. It's made by Gavin David. Gavin is a final year student making a 3d version of it for his Bachelors degree in Engineering. It now utilitzes the 3impact engine and has gone through much progress since its Renderware engine version. And with the new 3impact version he might even be able to distribute copies to you, the fans!. If you would like to help this guy out with the program, please E-mail Him. He doesn't want to tacle this thing alone! If you have experience in working with the 3impact Engine or 3-D graphics in general that would be great! Any help would be appreciated. So.... Email now! gavind5uk@hotmail.com
===============================================
Πηγη=>www.outrun.org
Παντα τετοια (τετοιες εργασιες να ανατιθενται ..... )


Μεγεθος =130mb
http://www.outrun.org/new/setup.exe



Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

Homebrew RULEZ! ;)
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
annie
BANNED
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: 22 Αύγ 2004 02:27
Τοποθεσία: Γη

Δημοσίευση από annie »

Τα υβριστικά / προσβλητικά μυνήματα σβήστηκαν από αυτή τη θεματική ενότητα.

Ευχαριστούμε για την κατανόηση.

Edited by: Whacker
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΜΕ ΕΔΩ ΠΕΡΑ??
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

Το OutRun δουλεύει μια χαρά στο ΜΑΜΕ.
Δοκίμασες ποτέ να πατήσεις SPACE (=LOW Gear) ή LEFT SHIFT (=HIGH Gear); Ή να χρησιμοποιήσεις το mouse σαν steering wheel;

To καημένο το ξενόγλωσσο παιδί έκανε τον κόπο να βάλει ολόκληρο link για το remake για να το παίξετε κι εσείς:
Μεγεθος =130mb
http://www.outrun.org/new/setup.exe <--AYTO ΕΔΩ ΚΑΝΕΙΣ CLICK!!!
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
annie
BANNED
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: 22 Αύγ 2004 02:27
Τοποθεσία: Γη

Δημοσίευση από annie »

Τα υβριστικά / προσβλητικά μυνήματα σβήστηκαν από αυτή τη θεματική ενότητα.

Ευχαριστούμε για την κατανόηση.

Edited by: Whacker
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΜΕ ΕΔΩ ΠΕΡΑ??
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

οπως ηδη ειπα, το OUTRUN δεν δουλευει στο επισημο mame.(Οπως και πολλα αλλα εξαλλου) Aν εχεις αμφιβολιες, διαβασε στο ελληνικο FAQ. Aλλα δεν ειναι επειδη το λενε αυτοι, ειναι επειδη εγω η ιδια το τσεκαρησα. ΔΕΝ δουλευει η 2η, πας μονο με τη 1η, δηλ.σα χελωνα. (Στο final burn ομως ειναι οk)
Τωρα αυτα που λες εσυ ειναι απλη θεωρια. Μια αναλογη θεωρια για να κανεις τη 2η με καποιο τρυκ εχει και το faq που ομως ελαχιστα ή μαλλον καθολου δε δουλευει. Καλο θα ειναι, γενικα, να δοκιμαζεις κατι ο ιδιος πρωτου το προτεινεις στους αλλους ως "σωστη λυση". Διοτι θεωριες λεει και το ανιψακι μου...Και σιγα μην αγορασω steering wheel για κατι που οπως σου ειπα το βρηκα σε αλλον emu.
Τις συμβουλές που μου δίνεις καλό θα ήταν ΠΡΩΤΑ να τις ακολουθήσεις η ίδια!
1ον) Το OutRun Δ-Ο-Υ-Λ-Ε-Υ-Ε-Ι και φυσικά πριν κάνω post το δοκίμασα ο ίδιος Σ-Η-Μ-Ε-Ρ-Α στην νεότατη MAME32 0.86. Α-Κ-Ο-Λ-Ο-Υ-Θ-Η-Σ-Ε τις οδηγίες μου και Π-Α-Τ-Α κανα space ή αριστερό shift ενώ παίζεις και μετά ζήτα συγγνώμη για τις ανωτέρω μπούρδες...
2ον) Ποιός σου είπε να αγοράσεις τιμόνι;;;; Σου είπα ότι το mouse λειτουργεί σαν τιμόνι και αν δοκιμάσεις να το κουνήσεις δεξιά-αριστερά ενώ παίζεις θα καταλάβεις ότι είναι πολύ ανετότερο από τα βελάκια του πληκτρολογίου (κάτι απόλυτα φυσικό, αφού το mouse, όπως και το αυθεντικό τιμόνι του arcade είναι ΑΝΑΛΟΓΙΚΗ συσκευή (=μικρή κίνηση, μικρή ανταπόκριση-μεγάλη κίνηση, μεγάλη ανταπόκριση) και όχι ΨΗΦΙΑΚΗ όπως το keyboard (που έχει μόνο on-off, δηλαδή δεν μπορείς να ελέγξεις τον ρυθμό στροφής σου)
3ον) Το Ελληνικό FAQ το έγραψε κολλητός μου και το είχα διαβάσει πριν καν το εντοπίσεις. Αυτό που ΔΕΝ έχεις πάρει χαμπάρι είναι ότι ΟΛΑ τα FAQs του ΜΑΜΕ είναι αρκετά πεπαλαιωμένα πλέον, αλλά δυστυχώς ο Gridle που είναι υπεύθυνος του www.mame.net δεν μας επιτρέπει να προσθέσουμε ή να αλλάξουμε ούτε λέξη από το υπάρχον αγγλικό FAQ στην μετάφραση. Υπάρχει σε ΑΥΤΟ ΕΔΩ ΤΟ FORUM ένα thread που ο Γιώργης (συγγραφέας του Ελληνικού ΜΑΜΕ faq) ρωτάει μήπως πρέπει να κάνει update (ανεπίσημο). ΔΕΣ ΕΔΩ:
http://mame.gr/phpBB2/viewtopic.php?t=43
-Θα δουλεψει σιγουρα και 100% το game? Ή θα παρουσιαστουν διαφορα προβληματα?? Μηπως εχει exta απαιτησεις? θελει μεγαλη ram, υψηλη καρτα γραφ/ηχου?
Ειναι free ή μηπως ειναι trial version που θα σου ζητησει μετα απο λιγο να το πληρωσεις??
Από το site http://www.outrun.org/new/index.html
Gavin is the best person ever!!... why you ask? Well he is creating a remake of OutRun known as Outrun 2004, and here is the bestpart: A Beta version is available for download!!!! Thats right, You can see what this guy has been up to! If you would like to help Gavin out, then by all means Send him an E mail, or Make A Donation to further this research!! Come on, we will even acept a dollar donation or 50 cents. Let us know you care!. Current System requirements are unknown as of yet. So please give it a download and let us know if it ran for your system! It ran on my Windows XP 1.8Ghx, 64mb Geforce 4, 512mb Ram, Please email him or me to give us more insight on what its minimum requirements could be. Download it now! Any input on the program is also apprecated!! Send him an E mail!!!

Διάβασε προσεκτικά και θα απαντηθούν οι ερωτήσεις σου. Θυμίζω οτι beta σημαίνει ακριβώς ότι δεν μπορεί κανείς να πει με βεβαιότητα ότι θα δουλέψει σωστά σε οποιοδήποτε δεδομένο σύστημα PC!
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
MikeAlex
Metal Slug
Metal Slug
Δημοσιεύσεις: 132
Εγγραφή: 16 Αύγ 2004 15:38
Τοποθεσία: Δρομοκαϊτειο (μέσα) - Greece
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από MikeAlex »

To OUTRUN doulevi mia hara sto episimo mame, opos perigrafi o Maddog...tsk,tsk,tsk...

[Διαγράφηκε προσβλητικό post]
Whacker
KIIAAAAAI!!!!!
Άβαταρ μέλους
pepinos
Emulation King
Emulation King
Δημοσιεύσεις: 1228
Εγγραφή: 11 Μάιος 2004 01:48

Δημοσίευση από pepinos »

το OUTRUN δουλευει(μας δουλευει)κανονικα στο μαμε

το TURBO OUTRUN ποτε στην ευχη θα βγει?οπως και με τα RAIDEN 2-6?

χαλασμενο το turbo outrun αλλα δουλευουν τα outrun και outrunners

μαλλον η ντοπα δiνει και καταλαβαινει στο μαμε

και αυτα για το τσιπακι για το turbo outrun που ειναι διαφορετικο απο το outrun και outrunners................κουραφεξαλα ειναι

τυφλα να χει η τεμπελια :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

Ποιό Outrun ρε παιδιά; Πότε κυκλοφόρησε αυτό; ΝΕΟ είναι ΝΕΟ?!? :lol:
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
annie
BANNED
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: 22 Αύγ 2004 02:27
Τοποθεσία: Γη

Δημοσίευση από annie »

προς pepino:
To RAIDEN 2, δε χρειαζεται να το περιμενεις αλλο στο ΜΑΜΕ, θα το βρεις δωρεαν και ολοιδιο με το coin op στο
http://www.realmofstars.com/Games2.htm
no emulators, no free trials, no subscribes, no craps...
Ηappy? :D

pc -Yπαρχουν RAIDENS 2-6?? :?:
-το outrun δυστυχως δε δουλευει κανονικα στο mame v.65 που εγω εχω, αλλα γιαυτο το θεμα θα απαντησω αργοτερα, περιμενετε...
:D
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΜΕ ΕΔΩ ΠΕΡΑ??
annie
BANNED
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: 22 Αύγ 2004 02:27
Τοποθεσία: Γη

Δημοσίευση από annie »

Τα υβριστικά / προσβλητικά μυνήματα σβήστηκαν από αυτή τη θεματική ενότητα.

Ευχαριστούμε για την κατανόηση.

Edited by: Whacker
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΜΕ ΕΔΩ ΠΕΡΑ??
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

Επειδή δεν θέλω να γράφω 2 φορές τα ίδια, Annie, διάβασε αυτό.
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

Ή μηπως πρεπει να προμηθευομαι καθε φορα την νεωτερη εκδοση και να τσεκαρω εαν δουλευουν ή οχι τα προβληματικα παιχνιδια??
Αυτό είναι νομίζω αυτονόητο αν θες να λες πως "ασχολείσαι" με το ΜΑΜΕ... Το 0.65 είναι λίγο outdated νομίζω.
Α μπα, ωστε το ελλ. faq το εγραψε ο..."κολλητος" σου? Κι ετσι να ειναι, τι πα να πει αυτο?? Οτι εχεις...υψηλες διασυνδεσεις??..
Και καλα, μονο ενα ελληνικο faq υπαρχει? Ειμαι σιγουρη πως αλλο FAQ εχεις εσυ και αλλο εγω! (και αυτο μπορει να τσεκαριστει ανετοτατα).
Δυστυχώς για σένα είναι ΜΟΝΟ ένα.
Τι δηλαδη, μονο "εσεις" εχετε την "αποκλειστικοτητα"?? Και τι πα να πει οτι ο.."αρμοδιος" δεν "σας" επιτρεπει αλλαγες? Εγω δηλ. για να γραψω ενα faq πρεπει να παρω την αδεια του?? Αλλιως τι θα μου κανει? Αγωγη??
Μάλλον θα σε ευχαριστήσει ο Γιώργος (ο Αναστασιάδης). Ψάχνει σαν τρελλός για βοήθεια. :lol: Φιλικά, αν έχεις όρεξη, page him. Θα το εκτιμήσει και αυτός και όλοι μας.
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

Τα υβριστικά / προσβλητικά μυνήματα σβήστηκαν από αυτή τη θεματική ενότητα.

Ευχαριστούμε για την κατανόηση.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Whacker την 31 Αύγ 2004 16:48, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Άβαταρ μέλους
GeoAnas
Methuselah
Methuselah
Δημοσιεύσεις: 1503
Εγγραφή: 19 Απρ 2004 22:39
Τοποθεσία: Πολύγυρος - Χαλκιδική
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από GeoAnas »

Αχ ! βλέπω ξεκινήσατε γλέντι χωρίς εμένα...άτιμα παιδιά !! :lol:
Απάντηση