Προβλήματα ταχύτητας....

Οτι σχετικό με το www.mame.gr

Συντονιστές: Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
theoritikos
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 620
Εγγραφή: 15 Οκτ 2005 22:37

Προβλήματα ταχύτητας....

Δημοσίευση από theoritikos »

Μερικές φορές, όταν κάνω κάποιο post ή στέλνω pm αργεί υπερβολικά, σαν να έχω 33600 bps modem. Χτές ειδικά το απόγευμα, ήταν πολύ δύσκολο και να δω το forum. Αργούσε πολύ μέχρι να φορτώσει κάποιο forum. Αυτά τα προβλήματα τα έχω απο παλιά. Και σε άλλο pc μου κάνει τα ίδια. Τι συμβαίνει και έχει τόσο μεγάλο lag το forum?
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

Μου το κάνει και εμένα, ιδιώς σε posts με πολλά replies!
Δεν φαίνεται να είναι θέμα bandwidth, προσωπικά πιστεύω ότι κάτι δεν πάει καλά με το μέγεθος της database (παραμεγάλωσε; ) ή κάτι τέτοιο...πρόεδρε; :?
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
BraiNKilleR
Site Admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1102
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 02:35
Τοποθεσία: Ελλάδα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από BraiNKilleR »

Χτες το απόγευμα μέχρι αργά το βράδυ είχε ένα απελπιστικό lag αλλά αυτό ήταν και σε μερικά ακόμη sites που βρισκονται στις δυτικές United states όπως και το Mame.gr. Οπότε λογικά ήταν κάποια συμφόριση κάπου εκεί.
Οσο για την database το μόνο πρόβλημα είναι το backup της μιας και αν δεν φτάσει το μέγεθος της RAM του server δύσκολα θα αφαιρέσω posts :twisted:
Το κακό είναι ότι ανα διαστήματα κάνει ακόμη κάποιες "κοιλιες"... θα παρακολουθώ το θέμα από κοντά.
BraiNKilleR
http://www.mame.gr
Άβαταρ μέλους
theoritikos
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 620
Εγγραφή: 15 Οκτ 2005 22:37

Δημοσίευση από theoritikos »

Οπότε το πρόβλημα δεν είναι στα pc μας ή στον firefox. Sorry για το double post, την ώρα που το έγραφα, έπεσα σε στιγμή lag! :D
Απάντηση