Και εγένετο μεταφορά !

Τα θέματα της κεντρικής σελίδας και τα σχόλια τους.

Συντονιστές: Nemo, Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
BraiNKilleR
Site Admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1102
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 02:35
Τοποθεσία: Ελλάδα
Επικοινωνία:

Και εγένετο μεταφορά !

Δημοσίευση από BraiNKilleR »

Το Mame.gr μετα από κάποια προβλήματα που είχε τις τελευταίες ημέρες τρέχει πια στο καινούργιο Host. Κάποια προβληματάκια ενδεχομένως να προκείψουν αλλά θα επιλυθούν σύντομα. Αυτή τη στιγμή έχει μεταφερθεί σχεδόν όλο το site με εξαίρεση τα αρχεία που λόγω του όγκου τους θα γίνει σύντομα η μεταφορά τους. Συγγνωμη για το downtime αλλά ήταν απαραίτητο για να είναι και το site πιο γρήγορο.
BraiNKilleR
http://www.mame.gr
Άβαταρ μέλους
ambu_dare
Out of Space
Out of Space
Δημοσιεύσεις: 1796
Εγγραφή: 10 Φεβ 2005 15:40

Δημοσίευση από ambu_dare »

Μπράβο κύριε Πρόεδρε...

Ελπίζω, από εδώ και πέρα όλα να τρέχουν smoothly. :wink:


-----[EDIT]-----
Πάντως το πρώτο μου post στον νέο
host, δεν με ταλαιπώρησε καθόλου.

(Πρόεδρε, θυμάσαι τους εξωγήινους; Με την
αλλαγή που έγινε, τώρα τους βλέπω και εγώ)
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

Επιτέλους, είχα αρχίσει να παθαίνω σοβαρό σύνδρομο στέρησης... :roll:
Να πάω σε κανάν γιατρό; :lol:
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
GigaBac28
Black Tiger
Black Tiger
Δημοσιεύσεις: 98
Εγγραφή: 01 Φεβ 2006 18:27
Τοποθεσία: ΑΙΓΙΟ ΑΧΑ'Ι'ΑΣ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από GigaBac28 »

Γειά σας παιδιά και ένα μεγάλο μπράβο για την μεταφορά του site σε άλλο server καθώς αυτό εκτός τον άλλων έλυσε και το πρόβλημα της ταχύτητας και ιδίως όταν δημοσιεύονταν κάποια posts τα οποία στο φόρτωμα του posting μέχρι να γίνει redirect περνούσαν ακόμα και ώρες...

Keep walking! 8)
Mame και ξερό ψωμί!!!
Άβαταρ μέλους
grip
Emu Chief
Emu Chief
Δημοσιεύσεις: 2092
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005 21:45
Τοποθεσία: Τρίκαλα

Δημοσίευση από grip »

Πωπω,να postaρω και εγω λιγο,γιατι επαθα ενα μικρο συνδρομο στερησης.... :lol:
Αντε,μεγια ο καινουργιος μας server και καθε αρχη και δυσκολη για το αν παρουσιαστουν τπτ προσωρινα προβληματα...... :wink:

p.s.Απ οσο ξερω την προεδραρα μας,δεν θα το ανεφερε ποτέ αυτο,οποτε,ας το ρωτησω εγω..(αν και ασχετος απο αυτα.....:roll: ...)
Προεδρε,στοιχισε τπτ σε cash η αλλαγη server....? Μπορουμε να βοηθησουμε...?
Long live the emulator!!!!
[url=http://ubanimator.com][img]http://img288.imageshack.us/img288/2192/userbar517432aj.gif[/img][/url]
Άβαταρ μέλους
BraiNKilleR
Site Admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1102
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 02:35
Τοποθεσία: Ελλάδα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από BraiNKilleR »

grip έγραψε:p.s.Απ οσο ξερω την προεδραρα μας,δεν θα το ανεφερε ποτέ αυτο,οποτε,ας το ρωτησω εγω..(αν και ασχετος απο αυτα.....:roll: ...)
Προεδρε,στοιχισε τπτ σε cash η αλλαγη server....? Μπορουμε να βοηθησουμε...?
Εδω λες μόνο ένα πράγμα, ...με τέτοιους φίλους... :D
Ευχαριστώ ρε συ Grip αλλά το server τον πλήρωνα ήδη για το άλλο το emunews.eu οπότε ουσιαστικά δεν μας κοστισε τιποτα εκτός απο κάποιες ώρες downtime :wink:
BraiNKilleR
http://www.mame.gr
Άβαταρ μέλους
theoritikos
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 620
Εγγραφή: 15 Οκτ 2005 22:37

Δημοσίευση από theoritikos »

Καιρός ήταν να αλλάξει o server! Είχε γίνει πολύ ενοχλητική η διαδικασία του posting που έπερνε πολύ ώρα για να ολοκληρωθεί!
In the beginning it was pong.....
Άβαταρ μέλους
TallMan
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 665
Εγγραφή: 30 Απρ 2006 01:06
Τοποθεσία: Καπου μεταξυ Θεσσαλονικης Αθηνας Πατρας

Δημοσίευση από TallMan »

Επιτελους!Ειχε γινει κουραστικη αυτη η καθυστερηση στο postαρισμα!Πολυ γρηγορη η μεταφορα του site παντως!

Τα βελακια στην αρχικη σελιδα που επιτρεπανε να μεταβουμε σε προηγουμενα post με χρονολογικη σειρα θα τα ξαναδουμε;Μου ηταν πολυ χρησιμα.

Brain εχω προβλημα με το avatar μου δεν μπορεσα να το αλλαξω-σβηστηκε το παλιο και καθε προσπαθεια που κανω να βαλω καινουριο η το παλιο που ειχα αποβαινει ακαρπη και οταν υποβαλλω την αλλαγη του προφιλ μου βγαζει αυτα:
"Warning: move_uploaded_file(./images/avatars/3999732814558a2e09241b.gif): failed to open stream: Permission denied in /home/brkiller/public_html/mamegr/phpBB2/includes/usercp_avatar.php on line 288

Warning: move_uploaded_file(): Unable to move '/tmp/phpo2Yonl' to './images/avatars/3999732814558a2e09241b.gif' in /home/brkiller/public_html/mamegr/phpBB2/includes/usercp_avatar.php on line 288

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/brkiller/public_html/mamegr/phpBB2/includes/usercp_avatar.php:288) in /home/brkiller/public_html/mamegr/phpBB2/includes/page_header.php on line 483

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/brkiller/public_html/mamegr/phpBB2/includes/usercp_avatar.php:288) in /home/brkiller/public_html/mamegr/phpBB2/includes/page_header.php on line 485

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/brkiller/public_html/mamegr/phpBB2/includes/usercp_avatar.php:288) in /home/brkiller/public_html/mamegr/phpBB2/includes/page_header.php on line 486
)
Το προφίλ σας έχει ενημερωθεί

Πατήστε εδώ για να επιστρέψετε στην Αρχική σελίδα
"


Πως εχει ενημερωθει το προφιλ μου λοιπον;Εχω μεινει απροσωπος!

Και...εχμ...επειδη ζηλευω λιγο το avatar σου δεν θα μπορεσουμε να βαλουμε για avatar και μεις κανενα gif μεγαλυτερου μεγεθους...σαν το δικο σου;:cry:(Δε θελω πονηρες σκεψεις... 8) )


Kηπ Απ Δε Γκουντ Γουορκ Brain!
Nα'χα αλλο ενα δεκαρικο!Μου τελειωσαν τα credit!

My animals slow! ;)

F1 πιστα στην Ελλαδα ρεεεεε!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
BraiNKilleR
Site Admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1102
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 02:35
Τοποθεσία: Ελλάδα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από BraiNKilleR »

TallMan έγραψε: Τα βελακια στην αρχικη σελιδα που επιτρεπανε να μεταβουμε σε προηγουμενα post με χρονολογικη σειρα θα τα ξαναδουμε;Μου ηταν πολυ χρησιμα.
Αυτά τα χάθηκαν κάπου στην αλλαγή του theme και μου τα έχει ήδη ζητήσει ο Ambu οπότε απλά μένει να τα βρω κάποια στιγμή και θα επιστρέψουν. :lol:
TallMan έγραψε:Brain εχω προβλημα με το avatar μου δεν μπορεσα να το αλλαξω-σβηστηκε το παλιο και καθε προσπαθεια που κανω να βαλω καινουριο η το παλιο που ειχα αποβαινει ακαρπη και οταν υποβαλλω την αλλαγη του προφιλ μου βγαζει αυτα: ...
Should be fixed now ρυθμήσεις δικαιωμάτων.
Σου ανέβασα ένα για δοκιμή μιας και το δικό σου ήταν broken anyway;)
TallMan έγραψε: Και...εχμ...επειδη ζηλευω λιγο το avatar σου δεν θα μπορεσουμε να βαλουμε για avatar και μεις κανενα gif μεγαλυτερου μεγεθους...σαν το δικο σου;:cry:(Δε θελω πονηρες σκεψεις... 8) )
Θέλω να τ'ακούω ... Ετσι ετσι... LOL :D

Η επιθυμία σας διαταγή 64k max size. Πιο μεγάλο θα ήταν κρίμα για τους dialup χρήστες.
BraiNKilleR
http://www.mame.gr
Άβαταρ μέλους
TallMan
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 665
Εγγραφή: 30 Απρ 2006 01:06
Τοποθεσία: Καπου μεταξυ Θεσσαλονικης Αθηνας Πατρας

Δημοσίευση από TallMan »

ΤΕΛΕΙΑ!

U R the best! :clapping: :yahoo: :good: :yes2:
Nα'χα αλλο ενα δεκαρικο!Μου τελειωσαν τα credit!

My animals slow! ;)

F1 πιστα στην Ελλαδα ρεεεεε!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
Hazuki
Wonder Boy
Wonder Boy
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: 03 Δεκ 2005 11:35

Δημοσίευση από Hazuki »

Μεγιά τον νέο server, γιατί μέχρι να logaro και να ρίξω κανά ποστ στον παλίο βαριόμουνα και έκλεινα το παράθυρο :P Congrats 8)
Απάντηση