Ηρθε και το Wii...

PC, Xbox/360, XboxOne, PS3, PS4, Wii, WiiU, PSP/PSVita, GP2X, DS/3DS κτλ Συζήτηση για όλα τα τρέχοντα ή πιο πρόσφατα συστήματα παιχνιδιών.

Συντονιστές: Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Άβαταρ μέλους
TallMan
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 665
Εγγραφή: 30 Απρ 2006 01:06
Τοποθεσία: Καπου μεταξυ Θεσσαλονικης Αθηνας Πατρας

Ηρθε και το Wii...

Δημοσίευση από TallMan »

Ηρθε και το Wii στην παρεα του next generation gaming.Προσεξτε τις οδηγιες για το χειριστηριο http://www.in.gr/news/article.asp?lngEn ... gDtrID=252

Ας ελπισουμε τωρα που αυξανεται ο ανταγωνισμος να αρχισουμε να βλεπουμε καλυτερα παιχνιδια καλυτερες τιμες κλπ...(που δεν το πολυβλεπω παντως).
Nα'χα αλλο ενα δεκαρικο!Μου τελειωσαν τα credit!

My animals slow! ;)

F1 πιστα στην Ελλαδα ρεεεεε!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
xalia
L33t P14y3r
L33t P14y3r
Δημοσιεύσεις: 1932
Εγγραφή: 14 Φεβ 2005 12:07

Δημοσίευση από xalia »

α) δε μου ανοίγει το site! :shock:
β) θα μου κάνεις τη χάρη να εγχειρήσεις live στο wii (trauma center) και αν σου φύγει το wii mote χαλάλι η tv γιατρέ μου!!! :lol:
reboot
--------
Olorin
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: 16 Απρ 2004 02:03
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Olorin »

Maddog έγραψε:Maddog's current favorite site
:lol: :lol: :lol:
Και μετά είμαι εγώ ο εμπαθής, ε??? :evil:
[i]Gamer χωρίς παρελθόν, είναι gamer χωρίς μέλλον...[/i]

[img]http://www.zipperfish.com/free/quizimages/nes-award1.jpg[/img]
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

xalia έγραψε:α) δε μου ανοίγει το site! :shock:
Μάλλον είναι current favorite site για πολλούς!!! :lol:
Κρατήστε το link πάντως, φαντάζομαι θα ξαναδουλέψει ή θα γίνει mirror κάπου...μιλάμε για κορυφαίο site! :wink:

Olorin: που είναι η εμπάθεια, το site δείχνει πραγματικά συμβάντα! Εκτός πιά και αν πιστεύεις ότι κάποιοι άλλοι είναι τόσο εμπαθείς που να καταστρέφουν το σπίτι τους για να δυσφημίσουν την Nintendo-δεν το νομίζω την στιγμή που ο ίδιος ο πρόεδρος της αναγνώρισε επίσημα ότι ίσως υπάρχει πρόβλημα!

EDIT: μόλις είδα ότι το Gamespot έχει το link μου!!! Αν κυκλοφόρησε σε major sites το συγκεκριμένο link, δεν απορώ καθόλου που είναι down ο server τους!
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
TallMan
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 665
Εγγραφή: 30 Απρ 2006 01:06
Τοποθεσία: Καπου μεταξυ Θεσσαλονικης Αθηνας Πατρας

Δημοσίευση από TallMan »

:lol: :lol: :lol: :lol: Maddog γ@μ@το link!Εριξα τρελο γελιο!Ειδικα με την αλλη που παιζει μποξ!Που τα βρισκεις βρε θηριο...

Απο οτι παρατηρησα οι περισσοτεροι παθανε οτι παθανε παιζοντας μποουλινγκ!Πολυ επικινδυνο αθλημα τελικα...Brainkiller προλαβες να ασχοληθεις καθολου για να μας δωσεις εντυπωσεις;
Nα'χα αλλο ενα δεκαρικο!Μου τελειωσαν τα credit!

My animals slow! ;)

F1 πιστα στην Ελλαδα ρεεεεε!!!!!!!!!
Olorin
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: 16 Απρ 2004 02:03
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Olorin »

Δηλαδή, θες να μου πεις ότι εσένα αυτό εδώ δεν σου φαίνεται καθόλου fake???

Εικόνα

Έλεος, ούτε από χαρτί να ήταν η τηλεόραση!!!
[i]Gamer χωρίς παρελθόν, είναι gamer χωρίς μέλλον...[/i]

[img]http://www.zipperfish.com/free/quizimages/nes-award1.jpg[/img]
Άβαταρ μέλους
ambu_dare
Out of Space
Out of Space
Δημοσιεύσεις: 1796
Εγγραφή: 10 Φεβ 2005 15:40

Δημοσίευση από ambu_dare »

Κοίτα, μην περιμένεις και πολλά από τις τηλεοράσεις, δεν φτιάχτηκαν για αυτή την δουλειά (επιθέσεις από wiimotes).

Fake :?:

Xμ. Όσο και αν την κοίταξα και την επεξεργάστηκα, photoshop δεν πρέπει να είναι γιατί έχει σωστές σκιές και χρωματισμός/φωτισμός αντικειμένων, είδωλα με τις σωστές αντανακλάσεις/μεγέθη στο κρύσταλο της ΤιΒι, ομοιογένεια στα pixels. Πρέπει να είναι πολύ καλός για να το κάνει έτσι. :!:

Πιο απλά; Την κάρφωσε μόνος του στην ΤιΒι. Έτσι ναι μπορεί να είναι fake. Άντε ψάξε. Ποιος ο λόγος; Αλλά επειδή άλλοι τα αγοράζουν μόνο για να τα σπάσουν, ας το δούμε και αυτό. Ακόμα και έτσι λοιπόν, μία περίπτωση μπροστά στις δεκάδες για την ώρα φωτό που κυκλοφορούν στο internet. Εκτός και εάν πιστεύεις ότι όλες είναι Fake. Μία οργανωμένη επίθεση ενάντια στην επερχόμενη κυριαρχία του Wii. Μπα. Μάλλον του βρήκαν ένα από τα ελλατώματα του, που έχει λίγο χαβαλέ παραπάνω και σπάνε πλάκα με αυτό. :lol:

Γνώμη μου; Δεν είναι τόσο το Wii mote το πρόβλημα όσο όλοι αυτοί που για να παίξουν μαζί του πρέπει να σπάσουν κανά δύο τηλεοράσεις. Βεβαίως, δεν έχω έρθει σε επαφή μαζί του για να δω αν όντως υπάρχει τέτοιου βαθμού πρόβλημα με δαύτο. Άλλο να παίζεις μισή - μία ώρα σε μία έκθεση ή ένα μαγαζί και άλλο να έχεις πορωθεί και να παίζεις με τις ώρες μαζί του. Μπορεί εάν ιδρώνουν τα χέρια και εσύ δεν τους δίνεις σημασία στο τέλος να εκτοξεύεται, τί να πω. :roll:

Εδώ ποιος το έλεγε; Ο theoritikos μήπως, ότι έχει εκτοξεύσει controler στον τοίχο από τα νεύρα του; Μήπως όλοι αυτοί τα πετάνε, επειδή άλλο περίμεναν και άλλο τους βγήκε και το μετάνιωσαν;

- Next gen console? Ε, α στο δια**** βζιννν το χειριστήριο.

[joke mode on]
Α! ο Πρόεδρος, θα μας πει (εκτός και εάν έσπασε καμία ΤιΒι και κρύβεται)... :twisted:
[joke mode off]
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
BraiNKilleR
Site Admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1102
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 02:35
Τοποθεσία: Ελλάδα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από BraiNKilleR »

Καταρχάς όχι επειδή έκανα απλά την παλαβή αλλά για λόγους στο ότι δεν ήθελα να προκαλέσω μιας και το είχα μια εβδομάδα+ πριν λόγω διασυνδέσεων… ; ) Και συν το ότι ακόμη περιμένω Zelda μιας και δεν έχει έρθει ακόμη : (Anyway να λοιπόν ένα mini review της νέας κονσόλας της Nintendo.

Ανοίγοντας το πακέτο ….
Μέσα στο ομολογουμένως βαρύ πακέτο (αν και δεν του φαίνεται) είχε τα εξής:

- Την κονσόλα που είναι λίγο μεγαλύτερη από ένα CD/DVD ROM drive.
- Την Βάση της κονσόλας
- Το τροφοδοτικό που είναι αρκετά προσεγμένο και στιβαρό
- 1 x Winmote + 2x αλκαλικές μπαταρίες
- 1 x Nutchuck controller
- 1 x Sensor
- 1 x Wii Sports (παιχνίδι)
- Πολύ έντυπο υλικό manuals κλπ συμπεριλαμβανομένων και ελληνικών εξου και το extra βάρος
- Κάτι πλαστικές βάσεις για το σενσορα και την βάση του Wii (Ενίσχυση Βάση για τη βάση!)
- Απαραίτητα καλώδια σύνδεσης με την τηλεόραση

Αφού λοιπόν ανοίγεις το πακέτο πολύ γρήγορα και χωρίς να παιδεύεσαι και πολύ εύκολα συνδέεις και αρχίζεις το παιχνίδι.

Στο κεντρικό μενού έχει τα Channels που διαθέσιμα είναι αυτή τη στιγμή το Disc Channel aka ¨ότι έχει μέσα στο drive, Το Mii Channel ή αλλιώς φτιάξε το μπαρμπαδάκι που θα παίζεις και ομολογουμένως μπορείς να το κάνεις αρκετά καλό !, Το Photo channel που βάζοντας την SD card σου από το κινητό/Φωτ. Μηχανή βλέπεις τις φωτογραφίες, τις κανείς slideshow, puzzle, βασικό image editing κλπ. Το Shop Channel οπού ψωνίζεις τίτλους για την VC (Virtual Console). Και 2 disabled για την ώρα Channels To News και το Forecast channels που όταν θα ανοίξουν είναι προφανές τι είναι το καθένα. Στο initial setup διαλέγεις διάφορα όπως γλώσσα, χώρα, ώρα, screen, sound κλπ. Για σύνδεση με τον έξω κόσμο το Wii έχει Wi Fi που ρυθμίζεται πολύ εύκολα μέσα από ένα wizard. Μόλις συνδεθεί με το Internet κατεβάζει το system update με το πάτημα ενός πλήκτρου.

Wii Sports

Σαν τίτλος ίσως ήταν η καλύτερη επιλογή της Nintendo για να δείξει τις δυνατότητες την νέα κονσόλας από πλευράς χειρισμού Έτσι ξεκινώντας το όλοι και πιάνοντας το Wiimote έχουν την στάση άμυνας ή αλλιώς του στιλ έ τι είναι αυτό και είμαι cool και είμαι χρόνια χρήστης άνετος κλπ έλα ντε όμως που πολύ γρήγορα όλοι μπαίνουν μέσα στο παιχνίδι και ξεχνάνε τρόπους και σαβουάρ βιβρ. Ετσι ξεκινόντας το παιχνίδι το κεντρικό μενου έχει τα 5 παινχίδια που μπορείς να παίξεις και αυτά αναλυτικά είναι
- Tennis, ίσως το πιο γρήγορο παιχνίδι από όλα και αυτό που χρειάζεται το περισσότερο χώρο. Λίγο δύσκολο στην αρχή μέχρι να το συνηθίσεις αλλά μέσα σε λίγα λεπτά μπαίνεις στο πνεύμα και αρχίζει η διασκέδαση. Ιδανικό για διπλό real time !
- Baseball, σαν παιχνίδι δεν με συνκινούσε ποτέ και ειλικρινά δεν είχα καταλάβει ποτέ τους κανόνες αλλά στο Wii Sports δεν μετράει αυτό το μόνο που χρειάζεται να ξέρεις είναι ότι πετάς τη μπάλα ή την χτυπάς με το μπαστούνι, πραγμα που όλοι το ξέρουν, η απλή αυτή συνταγή μαζί με μερικά λεπτά τένις είναι αρκετά ικανά για την πρώτη εξάρθρωση του ώμου σας!
- Bowling, Δικαιολογημένα τα ιπτάμενα Wii motes μιας και είναι ίσως από τα πιο ωραία και διασκεδαστικά παιχνίδια και πιο κοντά στην εξομοίωση με την πραγματικότητα πολύ γέλιο και απίστευτο feeling, αλλά προσοχή μην γλιστράνε τα χέρια σας : )
- Golf , ίσως το πιο ξεκούραστο απ’ όλα. όχι τίποτε το ιδιαίτερο αλλά καλό σαν επίδειξη δυνατοτήτων του χειρισμού και όταν είστε κουρασμένοι από τα άλλα παιχνίδια
- Boxing, Το μόνο παιχνίδι που χρησιμοποιεί και το nutchuck controller, το πιο κουραστικό από όλα και ο λόγος για ένα γερό πιάσιμο. Αλλά πολύ διασκεδαστικό όταν βλέπεις τον άλλον να χτυπιέται και προφανώς θα έχει πολύ γέλιο στο διπλό.

Σαν τελικό συμπέρασμα και έχοντας ένα μικρό δείγμα στο τι εστί Wii είναι μια κονσόλα που δεν σε εντυπωσιάζει με τα γραφικά ή τον ήχο του αλλά σίγουρα σε εντυπωσιάζει για ένα πράγμα, την επιρροή στους ανθρώπους και τη διασκέδαση που προσφέρει με άλλα λόγια ο ορισμός της οικογενειακής κονσόλας

BrK

PS To Wiimote μου έφαγε Κανά 2-3 χτυπήματα στο τοίχο στη διάρκεια του tennis ! και όχι του Bowling :wink:
BraiNKilleR
http://www.mame.gr
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

...- Tennis, ίσως το πιο γρήγορο παιχνίδι από όλα και αυτό που χρειάζεται το περισσότερο χώρο. Λίγο δύσκολο στην αρχή μέχρι να το συνηθίσεις αλλά μέσα σε λίγα λεπτά μπαίνεις στο πνεύμα και αρχίζει η διασκέδαση. Ιδανικό για διπλό real time !
Ο λόγος που δεν γίνεται να πάρω Wii. Με 2 PC, 2 Mac, 1 PS2 και το TWC στον ίδιο χώρο, απλά για να παίξω οτιδήποτε με το Wii θα 'πρεπε να βγω στο μπαλκόνι... :roll:
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Άβαταρ μέλους
telnet05
Wonder Boy
Wonder Boy
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 10:21

Nintendo offers weak-of-grip fresh Wii wrist-straps

Δημοσίευση από telnet05 »

Αντικατασταση στο λουρακι του Wii remote δινει η Nintendo. Καντο αλυσιδα λεω εγω, Φα Κα Ντορο...
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Re: Nintendo offers weak-of-grip fresh Wii wrist-straps

Δημοσίευση από Whacker »

telnet05 έγραψε:Αντικατασταση στο λουρακι του Wii remote δινει η Nintendo. Καντο αλυσιδα λεω εγω, Φα Κα Ντορο...
Τό 'χουνε κόψει ΠΟΛΛΟΙ το λουρί... (κυριολεκτικά και μεταφορικά)... :wink:
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Olorin
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: 16 Απρ 2004 02:03
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Olorin »

Επιτέλους, κάποιοι πήραν "στα σοβαρά" όλες αυτές τις κακεντρεχείς συκοφαντίες με τους δήθεν τραυματισμούς και τις παρουσιάζουν όπως είναι στην πραγματικότητα...

Wiinjuries
[i]Gamer χωρίς παρελθόν, είναι gamer χωρίς μέλλον...[/i]

[img]http://www.zipperfish.com/free/quizimages/nes-award1.jpg[/img]
Άβαταρ μέλους
TallMan
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 665
Εγγραφή: 30 Απρ 2006 01:06
Τοποθεσία: Καπου μεταξυ Θεσσαλονικης Αθηνας Πατρας

Re: Nintendo offers weak-of-grip fresh Wii wrist-straps

Δημοσίευση από TallMan »

Whacker έγραψε:
telnet05 έγραψε:Αντικατασταση στο λουρακι του Wii remote δινει η Nintendo. Καντο αλυσιδα λεω εγω, Φα Κα Ντορο...
Τό 'χουνε κόψει ΠΟΛΛΟΙ το λουρί... (κυριολεκτικά και μεταφορικά)... :wink:
Εδω πολλοι απο μας εχουν κοψει αλυσιδα προ πολλου :twisted: στο λουρακι θα κολλησουμε; :D
Nα'χα αλλο ενα δεκαρικο!Μου τελειωσαν τα credit!

My animals slow! ;)

F1 πιστα στην Ελλαδα ρεεεεε!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
xalia
L33t P14y3r
L33t P14y3r
Δημοσιεύσεις: 1932
Εγγραφή: 14 Φεβ 2005 12:07

Δημοσίευση από xalia »

Ήρθε ήρθε, μετά από 6 ώρες αχαλίνωτου διπλού με ένα φίλο μπορώ να πω ότι πρέπει να είσαι πολύ noooooooooooooooooooooob για να σου φύγει από το χέρι! Αλλά δε παλεύετε, καλύτερα να άρχιζα γυμναστήριο ξανά!
Το θεϊκό όλων ήταν ότι ο Νίκος (φιλαράκι) πίστευε ότι ο χαρακτήρας στο wii τένις παίρνει θέση ανάλογα με τη θέση που έχεις μπροστά από την οθόνη! Με αποτέλεσμα να τρέχει πάνω κάτω το σαλόνι σαν τρελός! Το άπειρο γέλιο! Και σκεφτόμουν κοίτα πως το ζει το παιχνίδι.... μπράβο πάθος!
Anyway το καλό ήταν ότι πλήρωσα μόνο το wii και πήρα for free το wiiplay + mote + nuckcuck (αυτό πως λέγετε τελικά??)
έκανα μια αρκετά μεγάλη αγορά από το fnac (imac) και εκμεταλλεύτηκα το για κάθε 50 σου δίνουμε 5
reboot
--------
Απάντηση