Μe(a)ting....

Οτι σχετικό με το www.mame.gr

Συντονιστές: Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Άβαταρ μέλους
pepinos
Emulation King
Emulation King
Δημοσιεύσεις: 1228
Εγγραφή: 11 Μάιος 2004 01:48

Δημοσίευση από pepinos »

θερμη παρακληση

το παιδι οπου μου παρεδωσε τα dvd με τα επεισοδεια της ελλαδος τα παιδια...ας απαντησει τι ηθελε να φερω...(στο προσφατο παρελθον)...για να το ετοιμασω και να του το παραδωσω

ευχαριστω
Κάποτε οι μαθητές του είχαν ρωτήσει το Αριστοτέλη για το ποιό είναι το αγριότερο ζώο. Και εκείνος αποκρίθει : Από τα οικόσιτα ο ΚΟΛΑΚΑΣ και από τα ελεύθερα ο ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ.
Άβαταρ μέλους
xalia
L33t P14y3r
L33t P14y3r
Δημοσιεύσεις: 1932
Εγγραφή: 14 Φεβ 2005 12:07

Δημοσίευση από xalia »

μια χαρά είναι ο grip τον είδα σήμερα πρωί πρωί, χαράματα πέρασε...

όσο για όλα τα άλλα ντροπή σας! (δεν ήταν και κάνα απίστευτο παιδί, μέτρια ήταν...)
reboot
--------
Άβαταρ μέλους
grip
Emu Chief
Emu Chief
Δημοσιεύσεις: 2092
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005 21:45
Τοποθεσία: Τρίκαλα

Δημοσίευση από grip »

Μολις επεστρεψα στον ενδιαμεσο σταθμο μου τα 3καλα...
Λοιπόν...
Να ευχαριστησω ολους για το κοπο που κανατε και ηρθατε,παροτι unofficial meating -παντως με τοσο κοσμο που μαζεψαμε μαλλον beta για το 3rd official meeting πρεπει να το βαφτισουμε αυτο.... :D -.
Mακαρι να ησουν και εσυ Olorin αλλα φανταζομαι ο κ@λ$ς εχει παρει φωτια τωρα,οποτε ok,κουραγιο man.... :roll: .

Στο καυτο θεμα της γκαρσονας τωρα.....
Θα προσπαθησω να αιτιολογηθω και οχι να δικαιολογηθω.....
Δεν καταφερα να παω διοτι,με το που γυρισα μετα το meeting σπιτι,ο συναδελφος στον οποιο ειχα κουβαληθει,μου ζητησε να βγουμε εξω.Δεν μπορουσα πω οχι....
Οπότε,χορτασα πιπινια διαφορων ηλικιων και γουστων κατα Κεφαλαρι μερια....
Το πρωι που σηκωθηκα,(κατα 11) ειχα κουραγιο μονο να παω για το ds του xalia..
Το ειχα ταξει κιολας,επεμενε και ο xalia...:mrgreen: (εαν ξεμπερδευα νωρις,απο εκει θα πηγαινα και για καφε στο Caprice,το ορκιζομαι...).
Με τα χιλια ζορια ντυθηκα και πηγα....
φου ξεμπερδεψα απο εκει,πηρα τηλ να δω ποτε σκ@τ$ δουλέυω.
Δουλευω Δευτερα βραδυ,οποτε επρεπε να την κανω με ελαφρια πηδηματακια απο σημερα,και αυριο να την κανω απο την τωρινη μου βαση...Συνεπως γιοκ η σερβιτορα...
ΠΑΝΤΩΣ στην αντρικη μου τιμή και στις καμπανουλες που κουβαλαω,αρχες Ιουλιου που ξανακατεβαινω,εαν δουλευει ακομα εκει η σερβιτορα -και δεν την εχει καπαρωσει κανας αλλος... :? θα εχουμε εξελιξεις....
Ετσι και αλλιως το κολπο το μαθαμε έ pooky?:wink:

p.s.xalia,νομιζω δεν την ειδες και γι αυτο το λες αυτο.....
Αλλά ακομη και να μην σου αρεσε,ειχε τσαχπινια η γυναικα.... :wink:
Long live the emulator!!!!
[url=http://ubanimator.com][img]http://img288.imageshack.us/img288/2192/userbar517432aj.gif[/img][/url]
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

grip έγραψε:Αλλά ακομη και να μην σου αρεσε,ειχε τσαχπινια η γυναικα.... :wink:
Αν και καθήμενος ορθά ομίλησες! :lol:
(δεν πιστεύω να γράφεις μηνύματα στο forum όρθιος...)
Αλλά να την παρατήσεις για ένα DS και τον xalia, τουλάχιστον απαράδεκτο! :roll:
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
GeoAnas
Methuselah
Methuselah
Δημοσιεύσεις: 1503
Εγγραφή: 19 Απρ 2004 22:39
Τοποθεσία: Πολύγυρος - Χαλκιδική
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από GeoAnas »

Θέλω λεπτομέρειες...πόσοι και ποιοι είσασταν τελικά ?
Άβαταρ μέλους
grip
Emu Chief
Emu Chief
Δημοσιεύσεις: 2092
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005 21:45
Τοποθεσία: Τρίκαλα

Δημοσίευση από grip »

GeoAnas έγραψε:
Θέλω λεπτομέρειες...πόσοι και ποιοι είσασταν τελικά ?
:fans: Η ποδοσφαιρικη ομαδα του mame.gr για καφε....:lol:
1)Maddog
2)Xalia,
3)Pepinos
4)Badge,
5)Ambu
6)Paspartoo
7)Theoritikos
8)Pater_Familias
9)Pooky
10)Vag
11)O υπογράφων.... :wink:


και για τα απαραιτητα μασαμπουκια....
1)Maddog
2)Pooky
3)Ambu
4)Theoritikos
5)O υπογράφων....

Maddog έγραψε:
Αλλά να την παρατήσεις για ένα DS και τον xalia, τουλάχιστον απαράδεκτο! :roll:
Μπα,μονο για το Ds ήταν,οχι για τον xalia.... :mrgreen: :mrgreen: :wink:
Long live the emulator!!!!
[url=http://ubanimator.com][img]http://img288.imageshack.us/img288/2192/userbar517432aj.gif[/img][/url]
Άβαταρ μέλους
NLS
Metal Slug
Metal Slug
Δημοσιεύσεις: 164
Εγγραφή: 11 Φεβ 2006 17:53
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από NLS »

για καφέ δεν ήταν άσχημος αριθμός

για τη μάσα και πάλι καλά (αλήθεια που πάτε για φαϊ;...) γιατί μιλάμε για Σάββατο βράδυ και οι περισσότεροι έχουν άλλα σχέδια και άλλες προτεραιότητες (no offence αλλά και εγώ έτσι θα έκανα)
---
NLS
www.ilogic.gr/blog
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

NLS έγραψε:(no offence αλλά και εγώ έτσι θα έκανα)
No offence either, αλλά εγώ δεν παράταγα τους retro-φίλους σε προκαθορισμένο ραντεβού για (σχεδόν...) κανέναν λόγο στον κόσμο. Μιλάμε για #1 προτεραιότητα!
Απλώς είχα πει στην γυναίκα αρκετά νωρίτερα "Σάββατο 28 του μηνός θα είμαι απασχολημένος από τις 5 το απόγευμα μέχρι αργά, κάνε ότι θέλεις εσύ..." :wink:

Και "όχι να έλεγε, πάλι θα πήγαινα!
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
NLS
Metal Slug
Metal Slug
Δημοσιεύσεις: 164
Εγγραφή: 11 Φεβ 2006 17:53
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από NLS »

σύμφωνοι, απλά (α) δεν μπορούν όλοι να το κάνουν αυτό (πριν απαντήσετε: όχι, εγώ μπορώ), (β) ωραία η παρέα για καφέ αλλά για τα περαιτέρω το βράδυ άλλοι βρίσκουν άλλα ενδιαφέροντα να κάνουν και δεν τους αδικώ :) (και δεν το λέω προς εσάς, θα έλεγα το ίδιο ακόμα και σε meeting που θα είχα κανονίσει ο ίδιος - πράγμα που έχει γίνει εξάλλου)

τέσπα, άλλη φορά πρέπει να λέτε "αν φέρετε παρέα καλοδεχούμενη" (άλλο ότι αυτή η παρέα μάλλον θα βαρεθεί εκτός αν αρκετοί φέρουν αντίστοιχη παρέα) και ίσως αυτό μαζέψει κι άλλο κόσμο (ναι ξέρω ότι μπορεί ήδη να ισχύει, αλλά καλό είναι να γράφεται κιόλας)
---
NLS
www.ilogic.gr/blog
Άβαταρ μέλους
GeoAnas
Methuselah
Methuselah
Δημοσιεύσεις: 1503
Εγγραφή: 19 Απρ 2004 22:39
Τοποθεσία: Πολύγυρος - Χαλκιδική
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από GeoAnas »

@grip

Ξέχασες και μένα που νοερά είμαι πάντα δίπλα σας :P !!!
Άβαταρ μέλους
NLS
Metal Slug
Metal Slug
Δημοσιεύσεις: 164
Εγγραφή: 11 Φεβ 2006 17:53
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από NLS »

λίγο τρομακτικό αυτό που λες με το avatar που έχεις :D
---
NLS
www.ilogic.gr/blog
Vag
Master Translator
Δημοσιεύσεις: 763
Εγγραφή: 21 Απρ 2004 02:35
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Vag »

Ήταν και ο Γιώργος Αβρονιδάκης, φίλος από την εκπομπή "Retro", μόνο που δεν μπαίνει εδώ...
Άβαταρ μέλους
theoritikos
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 620
Εγγραφή: 15 Οκτ 2005 22:37

Δημοσίευση από theoritikos »

Τελικά το ds μας έχει καταστρέψει! Η επιρροή του στον grip ήταν τόσο δυνατή που αποφάσισε να παρατήσει μια γυναίκα, έτσι ώστε να ασχοληθεί μαζί του. Όχι μόνο αυτό, αλλά ήταν η πρώτη του κίνηση μετά το πρωινό ξύπνημα! :lol: Λες να έχει τέτοια επιρροή και το Wii?
Αν δεν είχα διάβασμα, ευχαρίστως θα τον αντικαθιστούσα για να παω στην καφετέρια. :wink:
In the beginning it was pong.....
Άβαταρ μέλους
grip
Emu Chief
Emu Chief
Δημοσιεύσεις: 2092
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005 21:45
Τοποθεσία: Τρίκαλα

Δημοσίευση από grip »

@ NLS

Νομιζω εισαι λαθος,απο ποια αποψη ομως....
Δεν εχεις γνωριστει με την ολη παρεα,και δεν μπορεις να καταλαβεις ποσο καλα παιδια ειναι ολοι τους και ποσο χαβαλε κανουμε..:)
Εκτος απο αυτο,-μιλαω προσωπικα παντα-υπαρχει τηλ. επικοινωνια με τους περισσοτερους απο αυτους,οτι ζητησω μου το εχουν δωσει,ενω με εχουν ξελασπωσει πολλες φορες απο διαφορα probl που ειχα με το pc μου αλλα και με άλλα διαφορα....
Εγω εχω κατεβει απο την Καστορια για αυτους 5 ή 6 φορες με την τωρινη αν θυμαμαι καλα,και δεν το εχω μετανιωσει καθολου....Εμπειριες ειναι αυτες απο τις οποιες βγαινεις κερδισμενος... :wink:
Θεσ/νικη καθε γορα που πηγαινω ειτε για βολτα ειτε για υπηρεσιακους λογους,παντα βρισκω λιγο χρονο να παω στο γραφειο το Geoanas να του πω ενα γεια,οχι απο υποχρεωση,αλλα επειδη το θελω...
Πριν απο καμποσο καιρο,ο Maddog και ο pooky ανεβηκαν απο Αθηνα και πηγαν Θεσ/νικη για το πρωτο meeting του GRM.Στο meeting ημουνα και εγω αλλα και ο Προεδρος του Mame.gr που ηρθε και αυτος απο Σερρες ή Δραμα (sorry Προεδρε,τα μπερδευω.... :oops: ) για το meeting και μονο .Περασαμε το λιγοτερο super,και ελπιζω οτι θα το ξαναεπαναλαβουμε...

Συμφωνω οτι υπαρχουν καποια καλυτερα πραματα να κανεις ενα Σαββατο βραδυ,αλλα τα meetings δεν γινονται καθε μερα για να τα χασεις,και φυσικα δεν ζητησαμε απο καποιον να ερθει με το ζορι....

Μy opinion...no offense...

@ Geoanas
My mistake....
Ημουν απορροφημένος απο την γκαρσονα και σε ξεχασα....
Δεν θα ξαναεπαναληφθει.. :wink:
Long live the emulator!!!!
[url=http://ubanimator.com][img]http://img288.imageshack.us/img288/2192/userbar517432aj.gif[/img][/url]
Άβαταρ μέλους
NLS
Metal Slug
Metal Slug
Δημοσιεύσεις: 164
Εγγραφή: 11 Φεβ 2006 17:53
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από NLS »

γιατί offence

οκ ρε παιδιά μακάρι να είναι έτσι τα πράγματα, πράγματι δεν ξέρω τις διαπροσωπικές σχέσεις πέρα από το "κεντρικό" ενδιαφέρον (mame) που έχουν αναπτυχθεί

και εγώ έχω φίλους που ξεκίνησαν με βάση το κοινό ενδιαφέρον στους υπολογιστές (μιλάμε για εποχή προ-Internet, προ-Emulation και μάλλον προ-Χριστού) και έμειναν (ένας έγινε κουμπάρος μου)
---
NLS
www.ilogic.gr/blog
Απάντηση