DOS Games στο DS !

PC, Xbox/360, XboxOne, PS3, PS4, Wii, WiiU, PSP/PSVita, GP2X, DS/3DS κτλ Συζήτηση για όλα τα τρέχοντα ή πιο πρόσφατα συστήματα παιχνιδιών.

Συντονιστές: Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Commando
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 243
Εγγραφή: 19 Ιουν 2004 10:42
Τοποθεσία: Αθήνα

DOS Games στο DS !

Δημοσίευση από Commando »

Δεν έχω ασχοληθεί προσωπικά ακόμη γιατί μόλις το ανακάλυψα.Στη σελίδα τους διαβάζω ότι τρέχουν τα εξής παιχνίδια (μεταξύ άλλων):

The Secret of Monkey Island
Monkey Island 2: LeChuck's Revenge
Loom
Indiana Jones and the Last Crusade



και έχει και πολλά ακόμη!

Θα δούμε ...
Olorin
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: 16 Απρ 2004 02:03
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: DOS Games στο DS !

Δημοσίευση από Olorin »

Commando έγραψε:Δεν έχω ασχοληθεί προσωπικά ακόμη γιατί μόλις το ανακάλυψα.Στη σελίδα τους διαβάζω ότι τρέχουν τα εξής παιχνίδια (μεταξύ άλλων):

The Secret of Monkey Island
Monkey Island 2: LeChuck's Revenge
Loom
Indiana Jones and the Last Crusade



και έχει και πολλά ακόμη!

Θα δούμε ...
Κάποια από αυτά τα έχω ήδη δοκιμάσει και σε διαβεβαιώνω πως τρέχουν κανονικότατα... :wink:
[i]Gamer χωρίς παρελθόν, είναι gamer χωρίς μέλλον...[/i]

[img]http://www.zipperfish.com/free/quizimages/nes-award1.jpg[/img]
Άβαταρ μέλους
Commando
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 243
Εγγραφή: 19 Ιουν 2004 10:42
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Commando »

Διαβάζοντας λίγο πιο αναλυτικά, είδα να γράφουν ότι δεν γίνεται save σε κάρτα ds και ότι για να έχεις saves χρειάζεται κάρτα gba. Ισχύει ;
Olorin
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: 16 Απρ 2004 02:03
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Olorin »

Commando έγραψε:Διαβάζοντας λίγο πιο αναλυτικά, είδα να γράφουν ότι δεν γίνεται save σε κάρτα ds και ότι για να έχεις saves χρειάζεται κάρτα gba. Ισχύει ;
Αυτό που λες, το έχω συναντήσει στον nesDS, τον emulator για NES, επειδή δεν έχει υπάρξει καινούρια έκδοση για καιρό και τότε δεν υπήρχε η Μ3 Simply για να τον προσαρμόσουν στις δυνατότητές της... (Βέβαια, υπάρχουν φήμες πως το ανέλαβε άλλος το project κι ετοιμάζεται καινούρια έκδοση που θα'ναι optimised και για την Simply)

Υποθέτω λοιπόν, πως πιθανότατα θα διάβασες κάπου για κάποια παλιότερη έκδοση του ScummVM, ίσως κάποια που είχε βγει όταν ήταν φρέσκια ακόμα η Simply...

Με άλλα λόγια, δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς, μια χαρά σώζει το ScummVMDS... :wink: (μέχρι και virtual keyboard σου βγάζει να ονομάσεις τα saves...)
[i]Gamer χωρίς παρελθόν, είναι gamer χωρίς μέλλον...[/i]

[img]http://www.zipperfish.com/free/quizimages/nes-award1.jpg[/img]
Απάντηση