Radikal Bikers

Όλα σχετικά με τον αγαπημένο μας emulator.

Συντονιστές: Nemo, Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Απάντηση
snoopy588
Jr. Pacman
Jr. Pacman
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 24 Ιουν 2007 13:33

Radikal Bikers

Δημοσίευση από snoopy588 »

mia erwthsh thelw na kanw to ridikal bikers sas paizei kala emena mou paei polu arga to exw dokimasei kai allou to eidio xreiazetai kati gia na paiksei
Άβαταρ μέλους
grip
Emu Chief
Emu Chief
Δημοσιεύσεις: 2092
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005 21:45
Τοποθεσία: Τρίκαλα

Δημοσίευση από grip »

Το emulation του radical bikers δεν ειναι ακομη 100% πιστό στο mame.
Ομως το mame.gr έχει μεριμνήσει και για αυτό το θέμα...
Στο downolad section υπάρχει ο radical bikers emu,ο οποίος κάνει πολύ καλύτερη δουλειά απο το mame στην παρούσα φαση... :wink:
Have fun και καλωσήρθες στην παρέα μας.... :)
Long live the emulator!!!!
[url=http://ubanimator.com][img]http://img288.imageshack.us/img288/2192/userbar517432aj.gif[/img][/url]
snoopy588
Jr. Pacman
Jr. Pacman
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 24 Ιουν 2007 13:33

Δημοσίευση από snoopy588 »

euxarhstw polu gia thn boithia
Άβαταρ μέλους
Ace
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 298
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2007 00:01

Δημοσίευση από Ace »

Καλησπέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα!

Θα ήθελα κι εγώ με τη σειρά μου, να δηλώσω το εξής πρόβλημα που αντιμετωπίζω με τον αυτόνομο emulator του Radical Bikers:

Δεν μου αναγνωρίζει κανένα από τα action πλήκτρα! Στρίβει μεν δεξιά - αριστερά αλλά δεν λειτουργεί το γκάζι. Δεξί ή αριστερό control ή shift είναι σαν να μην υπάρχουν.Το insert coin λειτουργεί κανονικά όπως και το start.

Το μηχάνημά μου έχει win 98 και απ' ότι γνωρίζω, ο emulator έχει ελεγχθεί από τον author και εξακριβωθεί η καλή λειτουργία του, μόνο σε XP.

Το πρόβλημα συνεχίζεται ακόμα και μετά από format, αλλαγή επεξεργαστή και μνήμης. (Όχι προς θεού, δεν έκανα όλα αυτά, για τον Radical Bikers Emulator! Απλά έτυχαν και ξαναδοκίμασα!)

Δεν δοκίμασα με το καινούριο πληκτρολόγιο, (PS/2 πάλι) αλλά δεν νομίζω να δουλέψει...

Έχει κανείς καμιά ιδέα;Έχετε αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο;
Άβαταρ μέλους
Nemo
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4798
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:55
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Nemo »

Εικόνα

Nα υποθεσω οτι
- και στο αντιστοιχη σελιδα του Test Mode (F2 για να μπεις σε test mode -spacebar για να μeτακινηθεις απο σελιδα σε σελιδα του test mode ,παπαλα το ctrl & alt ???

-οπως επισης οτι δοκιμασες καποιο-ας πουμε keyboard remapper ??? -χωρις επιτυχια???
if" Imitation is the sincerest flattery",
imagine emulating ....
Άβαταρ μέλους
Ace
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 298
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2007 00:01

Να λοιπόν που ξανασυναντιόμαστε...

Δημοσίευση από Ace »

...φίλε Nemo, και η υπόθεσή σου είναι σωστή, καθώς ούτε στο Test Mode δουλεύουν, Brake και Accelerate μένουν πάντα Off, σε αντίθεση με όλα τα υπόλοιπα που δουλεύουν κανονικά!

Βρε τι πάθαμε...

Remapper; Τι είναι αυτό; Υπάρχει τέτοιο πράγμα;

Έχω ένα πρόγραμμα του Microsoft Sidewinder μου, profile activator λέγεται, το οποίο δουλεύει ως εξής:

Αντιστοιχώ πλήκτρα του πληκτρολογίου, σε buttons του Sidewinder και συμπεριφέρεται το pad, σαν να πατήθηκαν τα συγκεκριμένα πλήκτρα που επέλεξα.

Μόλις το δοκίμασα όμως... τζίφος...

Κάτι τέτοιο εννοείς κι εσύ; Μάλλον όχι...

Θα εννοείς κάποιο πρόγραμμα, που να κάνει το space π.χ. να λειτουργεί σαν control;

Αν και δεν βλέπω φως, γιατί εφόσον ο emu βλέπει control και alt για γκάζι και φρένο μεταφράζει δηλαδή τα codes που στέλνουν τα δύο αυτά πλήκτρα σε ενέργειες εγώ αν κάνω remap το control στο enter π.χ. τότε το enter πάλι το ίδιο code δεν θα στέλνει;

Long shot, αλλά anyway... Ξέρεις κάποιο remapper free;

Προς Mods: Μήπως να το μεταφέρουμε στο "Άλλοι Arcade Emulators"; :oops:
Απάντηση