Retro Reviews

aka User Games Reviews. Τα καλύτερα πηγαίνουν στα reviews του mame.gr.

Συντονιστές: Maddog, Whacker, Badge

Απάντηση
Kotsolis
PacMan
PacMan
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2005 16:17

Retro Reviews

Δημοσίευση από Kotsolis »

Τις τελευταίες ημέρες, με αφορμή την τηλεοπτική εκπομπή "Users" που ξεκινάμε, αποφασίσαμε για πρώτη φορά να δημιουργήσουμε Reviews στον τομέα του www.gameworld.gr για όλα τα μεγάλα retro games της δεκαετίας του '80 (και βέβαια για τα Space Invaders και Pong που κυκλοφόρησαν την δεκαετία του '70). Μέχρι τώρα είχαμε reviews μόνο από την δεκαετία του '90 και μετά, όμως δεδομένου ότι κάναμε μία έρευνα ημερών για την 1η εκπομπή-ανασκόπηση, ανακαλύψαμε ότι τα περισσότερα retro games παίζονται μέχρι σήμερα και οφείλουμε να συμπληρώσουμε το παζλ στον τομέα των Reviews με όλα τα σημαντικά games, ανεξάρτητα από την χρονιά που κυκλοφόρησαν.

Έτσι, τα πρώτα 3 reviews είναι τα εξής:
Pong (1972)
Space Invaders (1979)
Pac-Man (1980)

Θα ακολουθήσουν κι άλλα σημαντικά Games μέχρι να συμπληρωθεί όλο το παζλ της δεκαετίας του '80. Εξαιρείται το Shadow of the Beast για το οποίο προϋπήρχε review από την πρώτη στιγμή.[/url]
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Kotsolis την 20 Μάιος 2008 02:51, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
TallMan
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 665
Εγγραφή: 30 Απρ 2006 01:06
Τοποθεσία: Καπου μεταξυ Θεσσαλονικης Αθηνας Πατρας

Δημοσίευση από TallMan »

Πολύ ωραία reviews!:clap: Τα συγχαρητήριά μου σε όλη την ομάδα για τις προσπάθειες που κάνετε!

Άντε με το καλό και η εκπομπή! :victory:
Nα'χα αλλο ενα δεκαρικο!Μου τελειωσαν τα credit!

My animals slow! ;)

F1 πιστα στην Ελλαδα ρεεεεε!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
Fotis_KFOR
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 748
Εγγραφή: 13 Οκτ 2004 00:55
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Fotis_KFOR »

Τα συγχαρητήρια και από εμένα :clap:
Kotsolis
PacMan
PacMan
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2005 16:17

Δημοσίευση από Kotsolis »

Αρκετούς μήνες αργότερα έχουν προστεθεί περίπου 30 reviews.

Τα τελευταία προστέθηκαν σήμερα και αφορούν τις κλασικές σειρές Super Cars, Lotus και Cannon Fodder που μεγαλούργησαν, κυρίως στην Amiga.

Διαβάστε τα reviews

Ο τομέας των reviews με όλα τα games σε αλφαβητική σειρά

Αν έχετε κάποια πρόταση σημαντικού retro game για review (το οποίο να μην υπάρχει στην λίστα μας) μπορείτε να την αναφέρετε.[/url]
Απάντηση