ΕΚΔΙΩΞΗ ΑΠΟ ΤΟ SITE

Τα σκουπίδια εδώ!

Συντονιστές: Nemo, Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
pepinos
Emulation King
Emulation King
Δημοσιεύσεις: 1228
Εγγραφή: 11 Μάιος 2004 01:48

ΕΚΔΙΩΞΗ ΑΠΟ ΤΟ SITE

Δημοσίευση από pepinos »

ΕΚΔΙΩΞΗ ΑΠΟ ΤΟ SITE

Σημερα εγινε το εξεις απιστευτο

ειχα φτιαξει ενα post το οποιο το ειχα Δηλωσει ως To Mr kaisakabisos στην κατηγορια General Mame Forum

Ενα μελος ομως ο oblivion αντι να καταλαβει οτι το κειμενο ηταν στα αγγλικα για τον υπευθυνο του pleasuredome...εφτασε το post στις 2 σελιδες...και ποσο μαλλον οταν στα αγγλικα με εξυβριζε στον τυπο για το ratio που προσπαθουσα να εξηγησω(τις αποριες μου)

δυστυχως λογω της ακυρωσης του post απο τον maddog και της μη ποινης για την συμπεριφορα του user απο τον maddog η αλλο modelator(υπαρχουν μαρτυρες παροντες για το συμβαν αυτο) εκδιωνομαι κακην κακως απο το forum εδω...σαν το πρωτο μελος το οποιο διωχθηκα επειδη καποιο αλλο μελος γουσταρε

ελπιζω το mame.gr να συνελθει...και μελλη τα οποια αντι να αφηνουν τα posts υγιη χωρις να αλλαζουν το κλιμα του καθε θεματος...και να λενε ενα σωρο ασυναρτησιες εξεπτητιδες για 2-3 σελιδες ωστε να μην διαβαζει το post αυτο(η οποιοδηποτε post) ΝΑ ΤΙΜΩΡΟΥΝΤΑΙ ΛΟΓΩ ΠΑΡΑΒΑΤΙΚΗΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑΣ
πιστευω το forum καποτε θα τημωρει ατομα σαν το obvilion

ακολουθει το μυνημα που κακως δεν ειχα τυπωσει την παρασκευη που περασε

Κώδικας: Επιλογή όλων

 Δυστυχως επηλθε το μοιραιο

Δυστυχως φιμωθηκαμε
δεν το περιμενα απο τον maddog να κλειδωσει το post, αντι να περιμενει μεχρι τις 12 το βραδυ, μπας και απαντουσε ο διαχειριστης του pleasuredome, οπως ειχα δηλωσει και μεσα στο post. Απο τη αλλη ομως ποιος μου λεει οτι δεν του ειπε ο τελαμονας στοκος να κλειδωσει το θεμα, λογων πιθανων αντιπαραθεσεων μεταξυ εμου και αυτου?
απο οτι φαινεται μερικοι δεν αντεχουν τον διαλογο απο κοντα(meeting)οποτε χρησιμοποιουν διαφορες μεθοδους ωστε να κλεινουν τα θεματα υπερ τους(δηλαδη της ολιγαρχιας), αλλα εις βαρος της δημοκρατιας
επειδη δηλωσε ο τελαμονας στοκος περι Νομικης αντιμετωπισης, σας προσυπογραφω οτι θα ξεκινησω παρα πολυ συντομα διαδικασιες οχι μονο οσο αφορα περι Νομικης αντιμετωπισης, αλλα και οσο αφορα την προστασια του πολιτη απο το συνταγμα,τους νομους....και ποσο μαλλον απο την ελληνικη δημοκρατια, ωστε τετιοιυ ειδους περιπτωσεις να μην αποκρυβονται, αλλα να καταδικαζονται συμφωνα με τον ελληνικο δικαιο
δεν πιστευω οτι εν σημερων ημερα η εκτελεστικη-δικαστικη-νομοθετικη εξουσια ειναι ανισχυρη οσο αφορα το διαδυκτιο στην ελλαδα
ειδομεν
τωρα αυτα που δηλωσε ο ο διαχειριστης του pleasuredome οτι
Δεν πρόκειται να σου απαντήσει για τους εξής λόγους:
1)Δεν έχει να πει τίποτα με banaρισμένους users
2)Δεν χρειάζεται,έχει πλέον τελειώσει
3)Δεν είναι το σωστό μέρος
4)Είναι εκεί που είναι και δεν διαπραγματεύεται
5)Δεν παίρνει μόνος αποφάσεις,αλλά μαζί με άλλα 24 μέλη του PD
εγω τα θεωρω ως προσωπικη δειλια, και οχι οπως λες Δεν μας χρώσταγε τίποτα απολύτως και το έκανε επειδή το ήθελε ο ίδιος. Κύριος με όλη την σημασία της λέξης!
εαν ηταν κυριος τουλαχιστον θα ειχε την ευπρεπεια να ακουσει τα οσα εχω να πω εδω μεσα, εφοσον ηρθε να δωσει εξηγησεις
αρα ειναι εποιηκως απαραδεκτος
Δυστυχως η υποθεση pleasuredome θα ανατεθει σε υψηλοτερα κλιμακια, ωστε δυστυχως(εκει που φτασαμε) να λαβουμε τις οποιες απαντησεις απο τον εν λογω κυριο
τωρα
οσο αφορα για καποιες συμπεριφορες μελλων εδω, λυπαμαι βαθυτατα, διοτι καποια μελη απο αυτα ειμασταν μαζι και στο αλλο forum, και το δυστυχεστερο απο ολα ειναι οτι οσες φορες προσπαθησα να τους υπευθυμησω να μιλησουν για οσα συνεβησαν εκει.....δυστυχως ειτε φοβηθηκαν...η κατα την δικη μου αποψη απειληθηκαν, ωστε ναι μεν να κανουν τα κεφια τους εις βαρους μου εδω, αλλα απο την αλλη να εχουν μια περιεργη αμνησια(οπως ειχα δηλωσει στο forum)οσο αφορα για τα γεγονοτα εκει
τελος θελω να ευχαριστησω τους συντελεστες του site μαζικα, και με οσα μελλη ειχα την ευκαιρια να ομιλω μαζι τους
τον grip+abu+waker+brain.....και αλλους που αυτη τη στιγμη ξεχναω
ειμαι δυστυχως το πρωτο μελος που διωχνεται απο το site κακην κακως λογω θα το πω ωμα ως μια πραξη συνομοσιας που παιχτηκε εναντιον μου

αυτα

ελπιζω το mame gr να ξεπερασει αυτη την υπατιτιδα την οποια εχει τωρα, και να ξαναγινει ενα υγιες ανθρωπινο, φιλικο, αλλα πανω απο ολα ενα ελληνικο site
μεχρι στιγμης αποδεικνοιεται το αντιθετο

υγ¨maddog θυμησου οταν ησουν στο νοσοκομειο.......no comment
οποιαδηποτε επικοινωνια μπορει να αναζητηθει απο το e-mail που εχω αφησει εδω στο site
ειλικρινα λυπαμαι για την καταντια αυτη...ευχομαι τα πραγματα να διορθωθουνε...ειδαλλως προβλεπω το site να ακολουθει τα χναρια του site toy τελλαμονα...μια και που ο obvilion ειναι μελος και εκει
Κάποτε οι μαθητές του είχαν ρωτήσει το Αριστοτέλη για το ποιό είναι το αγριότερο ζώο. Και εκείνος αποκρίθει : Από τα οικόσιτα ο ΚΟΛΑΚΑΣ και από τα ελεύθερα ο ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ.
oblivion
Wonder Boy
Wonder Boy
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: 26 Αύγ 2007 01:22

Re: ΕΚΔΙΩΞΗ ΑΠΟ ΤΟ SITE

Δημοσίευση από oblivion »

Τι λες βρε κερατά!
Δεν ντρέπεσαι λίγο να λες ψέματα;
Εγώ σε έβρισα ή εσύ;

Πρόσεχε, γιατί υπάρχουν μάρτυρες! :twisted:

Μάλλον εσύ πρέπει να γίνεις ban μου φαίνεται... και για το ratio είπες ψέματα!
oblivion
Wonder Boy
Wonder Boy
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: 26 Αύγ 2007 01:22

Re: ΕΚΔΙΩΞΗ ΑΠΟ ΤΟ SITE

Δημοσίευση από oblivion »

pepinos έγραψε:ακολουθει τα χναρια του site toy τελλαμονα...μια και που ο obvilion ειναι μελος και εκει
Ψεύτης!
pepinos έγραψε:λογω θα το πω ωμα ως μια πραξη συνομοσιας που παιχτηκε εναντιον μου
Το βρήκες, συνωμοτήσαμε με υψηλά ιστάμενους hackers για να σε διώξουμε!
karalol
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος oblivion την 28 Φεβ 2008 03:07, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

Δεν μπορώ να κάθομαι και να σας κυνηγάω 3 η ώρα το πρωί, έχουμε και δουλειά αύριο.

Oblivion και pepinos αν συνεχίσετε με την ευκαιρία της απουσίας μου να αφήνετε διάφορα "πολύχρωμα" μηνύματα ο ένας στον άλλο, σας υπόσχομαι ότι αμφότεροι δεν θα έχετε άλλο βράδυ σαν μέλη του mame.gr

Για τα υπόλοιπα, εις αύριον τα σπουδαία.
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

Λοιπόν, για να βάλουμε τα πράγματα στην θέση τους ιδού η άποψη μου ως moderator:

Το θέμα με το Pleasure Dome έχει κλείσει εδώ και μέρες οριστικά και αμετάκλητα με το δίκαιο ban των pepinos/ambu και τις εξηγήσεις που έδωσε μία και μοναδική φορά ο KKB. Το μόνο που καταφέρνεις pepinos με το να γράφεις και να ξαναγράφεις τα ίδια είναι να διασύρεις και τον εαυτό σου και την χώρα γενικότερα στους ξένους που ήδη αρχίσανε τα σχόλια για τους Έλληνες. Ακριβώς λόγω των ανωτέρω έχουμε κάθε δικαίωμα, ως ανεξάρτητο site και ως άτομα που σέβονται τον εαυτό τους, να μην επιθυμούμε να φιλοξενήσουμε άλλα threads με το ίδιο άσκοπο αντικείμενο και φυσικά δεν οφείλω να λογοδοτήσω γιατί στο έσβησα. Είχα ζητήσει εδώ και μέρες να σταματήσεις και να κάνεις μια προσπάθεια να καταλάβεις τα λάθη σου, κάτι που δεν έγινε.

Όσον αφορά την παραβατική και ασυνάρτητη συμπεριφορά, ο πρωταθλητής μακράν είσαι εσύ ο ίδιος pepinos. Ο μοναδικός λόγος που σε ανεχτήκαμε όλοι τόσο καιρό είναι ακριβώς ότι σε γνωρίζουμε και προσωπικά και σου αφήσαμε ένα περιθώριο "ιδιαιτερότητας". Οποιονδήποτε άλλον θα τον είχαμε ban-αρει αρκετό καιρό πριν. Τονίζω ότι δεν επικροτώ ούτε τις απαντήσεις του oblivion αλλά ένα flame war θέλει 2 μέρη το ίδιο πρόθυμα να βριστούνε μεταξύ τους. Και οι τόνοι ανεβαίνανε σε όλα τα post πρώτα από εσένα.

Δεν δέχομαι εντολές και απαιτήσεις από κανέναν, ούτε δημοσίως ούτε με βροχή pms στο πως να χειριστώ εσωτερικά θέματα του mame.gr. Πλην φυσικά του ιδιοκτήτη Brainkiller που έχει κάθε δικαίωμα να αλλάξει κάποια απόφαση μου αν το επιθυμεί. Οι υπόλοιποι μπορούν πάντοτε να κάνουν ευγενικές υποδείξεις και αν είναι δίκαιες θα εισακούγονται.

Απειλές για μεταφορά του θέματος σε νομικό επίπεδο, υψηλότερα κλιμάκια, τον συνήγορο του Πολίτη, το ΝΑΤΟ, τον Πρόεδρο της Αμερικής ή οτιδήποτε άλλο είναι επιεικώς αστείες, ιδίως όταν προέρχονται από τον παραβάτη των κανόνων. Το site είναι ιδιωτικό και όποιος το χρησιμοποιεί πρέπει να συμμορφώνεται με τους κανόνες και με τις αποφάσεις των διαχειριστών και ιδιοκτητών.

Κανένας δεν συνωμότησε με κανέναν εναντίον σου. Αν πιστεύεις αυτό, ιατρικά πάσχεις από παραλήρημα και πρέπει να επισκεφτείς τους αρμόδιους για τα περαιτέρω.

Γενικά είσαι ασυνάρτητος στην γραφή σου οπότε δεν μπορώ να καταλάβω με βεβαιότητα τι εννοείς με το Νοσοκομείο στο τέλος.
Αν εννοείς ότι με επισκέφτηκες τότε που αρρώστησα, το εκτίμησα ιδιαιτέρως και συνεχίζω να το εκτιμώ ακόμα και μετά όσα έγιναν. Αλλά ακόμα και ο κουμπάρος Whacker ο ίδιος να είχε κάνει αυτά που έκανες, θα τον είχα αντιμετωπίσει με τον ίδιο τρόπο ακριβώς. Η γνωριμία/φιλία με κάποιον δεν σημαίνει ότι αυτός ο κάποιος μπορεί να κάνει ότι του καπνίσει ανεξέλεγκτα.
Αν πάλι εννοείς ότι θα με ξαναστείλεις εκεί, καλό είναι να προσέχεις δημόσιες απειλές και διφορούμενα λόγια γιατί μπορούν να χρησιμοποιηθούν ενάντια σε αυτόν που τα λέει.

Τέλος, είσαι ευπρόσδεκτος να παραμείνεις στο mame.gr αν είσαι πρόθυμος ακολουθήσεις την κοινή λογική και τους απλούς κανόνες καλής συμπεριφοράς. Αν όχι, μάλλον κανείς δεν θα κλάψει για την αποχώρηση σου.

Ευχαριστώ, Maddog
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
pepinos
Emulation King
Emulation King
Δημοσιεύσεις: 1228
Εγγραφή: 11 Μάιος 2004 01:48

Δημοσίευση από pepinos »

το εαν οι απειλες ειναι αστειες η οχι, θα φανει στο σύντομο μέλλον...καποια πραγματάκια θα πρεπει και θα μπουν στην σειρα τους με τον ενα η τον αλλο τρόπο, εστω φτάνοντας και σε ακραιο τροπο
χτες δεν σεβαστηκες τιποτα
ουτε το thread το οποιο ειχα ανοιξει για να μιλησω με τον αγγλο για δικες μου ερωτησεις το οποιο εσβησες σαν δειλός....μπας και νευριασει ο ξενος...αλλα απο την αλλη να φιμωθώ ωστε να μην παρω τις απαντησεις τις οποιες ηθελα να παρω, και τις οποιες μπορουσα να λαβω μονο απο το forum εδω
ουτε εκανες ban το μελος obvilion το οποιο μου κατεστρεψε το topic ετσι για το γουστο του, και εφοσον μαρτυρας στο περιστατικο ηταν ο tallman ο οποιος προσπαθουσε επι 1 ωρα να του μιλαει και να του λεει να σβησει τα οποια ειχε γραψει εκει για (και κατηγοριες στα αγγλικα εναντιον μου)να μου απαντησει ο ξενος

το θεμα θα εληγε εφοσον θα επερνα μεσα απο το forum εδω τις οποιες απαντησεις απο τον ξενο

το θεμα με το νοσοκομειο δεν το σεβαστηκες.....διοτι αν το ειχες σεβαστει, θα καταλαβαινες οτι υπηρχαν φιλοι που σου συμπαρασταθηκαν, χωρις κανενα ανταλαγμα

πουληθηκα δυστυχως για ενα τσοχλανακι....και επεισης πουληθηκα και απο εσενα, διοτι νομιζα οτι ήσουν ενας αντικειμενικός modelator ο οποιος εβλεπε τα πραγματα απο την σωστη σκοπια, και οχι απο την ρουσφετολογική σκοπια

ελπιζω καποτε να ζυγίζεις σωστα την ισσοροπια στο site διοτι μεχρι χτες φανηκε οτι δεν μπορεις να αξιολογεις σωστα σαν modelator, αλλα να αξιολογεις σαν τσιρακι ειται μελλων αλλητηριων οι οποιοι προερχονται(και τους ξερουμε ολοι ποιοι ειναι)απο τον τελαμωνα, ειται περιθωριακων στοιχειων, οι οποιο δεν υπολογιζουν τιποτα και για κανεναν

λυπαμαι πολυ για τις δειλες απαντησεις σου

ελπιζω οπως ειπα και χτες να περασει το forum αυτο την ηπατίτιδα την οποια εχει απο μελη του τελαμωνα(εαν και εφοσον προερχονται απο εκει)

υγ¨και για να εξηγουμαστε...δεν ηθελα να ξαναμπω στο pleasuredome....αλλα να παρω καποιες απαντησεις απο τον τυπο
τα οσα ειχα γραψει τοτε την παρασκευη για τον τυπο...εξακολουθουν να ισχύουν....ειδαλλως θα μου απαντουσε ο ιδιος

δυστυχως εκδιωχθηκα απο το site

ευχομαι ο brainkiller απο εδω και περα να ξεβρομίσει το site απο τσοχλανακια τυπου obvilion οι οποιοι καταστρεφουν topics και δεν συνησφερουν σε μια ενοτητα με τα αλλα μελη

περαστικα σας και ντροπη σας για την τροπη που πηρε το θεμα εις βαρος μου....υπαρχουν και αλλοι λογοι οπως ο τιτλος στο 123u2 το οποιο δεν αλλαξες οπως ειχα τονισει μεσα στο post
Κάποτε οι μαθητές του είχαν ρωτήσει το Αριστοτέλη για το ποιό είναι το αγριότερο ζώο. Και εκείνος αποκρίθει : Από τα οικόσιτα ο ΚΟΛΑΚΑΣ και από τα ελεύθερα ο ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ.
oblivion
Wonder Boy
Wonder Boy
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: 26 Αύγ 2007 01:22

Δημοσίευση από oblivion »

pepinos έγραψε:ουτε εκανες ban το μελος obvilion

πουληθηκα δυστυχως για ενα τσοχλανακι

να ξεβρομίσει το site απο τσοχλανακια τυπου obvilion
Δεν θα ανεχτώ άλλες βρισιές από τον τύπο! :evil:

Μαζεύτε τον! :evil:
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

Η αρχή έγινε, το post πήγε εκεί που ανήκει.
Για τα υπόλοιπα θα επιληφθεί ο πρόεδρος.
Bye bye pepinos :bye:
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Κλειδωμένο