Emu-Gardening 2004 - Δηλώσεις συμμετοχής

Τα θέματα της κεντρικής σελίδας και τα σχόλια τους.

Συντονιστές: Nemo, Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Emu-Gardening 2004 - Δηλώσεις συμμετοχής

Δημοσίευση από Whacker »

Αγαπητοί φίλοι, μετά από μακριά κουβέντα, debates κλπ, νομίζω πως είναι η ώρα να δηλώσουμε ΟΛΟΙ ανεξαρτήτως το "Παρών" στο gathering / gardening της 16/10/2004.

Αυτά που ζητώνται είναι απλά:

1. Ένα post με τη συμμετοχή σας και τι ζητάτε. Σαν maximum για τον καθένα θα ισχύσει το 1-2 DVD-Rs. Αν κάποιοι έχουν portable HDDs / laptops etc καλό θα είναι να ΜΗΝ τα φέρουν σε πρώτη φάση... Το gathering αυτή τη φορά γίνεται καθαρά για λόγους συνάντησης / γνωριμίας και ανταλλαγής απόψεων. ΟΧΙ για rom-leeching. (Αυτά θα ακολουθήσουν σε επόμενες συναντήσεις)

2. H λήξη υποβολής συμμετοχής θα είναι η ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 15/10/2004 στις 12:00 το μεσημέρι ώρα Ελλάδος. Την ίδια ώρα που θα δηλώσετε συμμετοχή παρακαλώ να μου στείλετε PM με τα τηλέφωνα σας (κινητά), Ονομα, Επώνυμο, τόπο διαμονής και e-mails. Αυτά θα γίνουν μια μικρή (εως μεγάλη) λίστα και σε όλους που περιέχονται σε αυτήν (ΚΑΙ ΜΟΝΟ) θα κοινοποιηθούν την Παρασκευή το απόγευμα, λεπτομέρειες της συνάντησης (χώρος, ώρα κτλ).

3. ΜΗΝ γράφετε προσωπικά στοιχεία σε αυτό το thread για κανένα λόγο - αυτά θα δοθούν ΜΟΝΟ με PMs σε μένα.

4. Είναι σαφές πως όλα τα παραπάνω πρέπει να τηρηθούν αυστηρά μια και οι μέρες είναι λίγες και μετρημένες.

ΤΟΝΙΖΩ: ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ ΣΤΗ ΛΙΣΤΑ, ΤΟ ΠΙΟ ΠΙΘΑΝΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΣΤΕ ΣΤΟ GATHERING! (κάπως πρέπει να σας ειδοποιήσω)... :?

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: Αν νομίζετε πως μπορείτε να καλύψετε request άλλου μέλους καλό θα είναι να το γράφετε στο thread. Π.χ: Αν ο Whacker ζητά τελευταία ΜΑΜΕ roms και ο Maddog τα έχει (και μπορεί να του τα γράψει) το γράφει στο ίδιο thread. Αυτό θα βοηθήσει να αποφύγουμε dupes.

Ευχαριστώ για τη συμμετοχή σας και καλή αντάμωση! :D

Y.Γ.: Οτιδήποτε μη σχετικό με το συγκεκριμένο θέμα θα σβήνεται για να μην έχουμε 15 σελίδες thread πάλι... :)

Υ.Γ. 2.: Κάντε κλίκ στην επικεφαλίδα για να δηλώσετε συμμετοχή!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Whacker την 11 Οκτ 2004 10:40, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

Πρώτη δήλωση συμμετοχής από εμένα-Maddog will be there! :D

Request: αν έχει κάποιος up-to-date Fruit Machines/Pinball roms, θα το εκτιμούσα :wink:
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
Lefteris_D
Metal Slug
Metal Slug
Δημοσιεύσεις: 132
Εγγραφή: 07 Σεπ 2004 16:56
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Lefteris_D »

Μάλλον πρέπει να απαντήσω κι εδώ ότι τα στηχεία μου έχουν ήδη σταλεί.
...
Άβαταρ μέλους
paspartoo
*nix Master
Δημοσιεύσεις: 694
Εγγραφή: 01 Σεπ 2004 11:19

Δημοσίευση από paspartoo »

Paspartoo will be there

Τα Fruit Machines/Pinball Roms ειναι ηδη burned :wink:
Leave the gun. Take the cannoli.
Άβαταρ μέλους
Badge
Metal Slug
Metal Slug
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: 26 Απρ 2004 22:01
Τοποθεσία: Patissia, Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Badge »

Badge will be there ! :D

Εκτός από τον PearPC που θα τον ήθελα, θα κάνω μια ερώτηση αν κάποιος έχει latest AmigaOS. Έχω την 3.9 και χρειάζεται αναβάθμιση.
[size=75]A knight is sworn to valor, his heart knows only virtue, his blade defends the helpless, his might upholds the weak, his word speaks only truth, his wrath undoes the wicked.- [i] Knight's Code[/i][/size]
netcrawler
Wonder Boy
Wonder Boy
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: 31 Μάιος 2004 20:26
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευση από netcrawler »

Netcrawler Will Be There as Well

Εγώ αυτό που θα ήθελα είναι τα updated roms απο την έκδοση 0,84 εώς τώρα

See ya There Dudes!!!
[img]http://www.danasoft.com/sig/netcrawler.jpg[/img]
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

Προς Badge: PearPC + MacOS 10.3.4 από μένα. 8)
Προς Νetcrawler: Σε καλύπτω με latest updates ημερομηνιακά από 0.84 ως σήμερα. :wink:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Whacker την 11 Οκτ 2004 15:01, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Άβαταρ μέλους
Lefteris_D
Metal Slug
Metal Slug
Δημοσιεύσεις: 132
Εγγραφή: 07 Σεπ 2004 16:56
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Lefteris_D »

Κάτι λιγάκι έκτακτο! Το Σάββατο ανακάλυψα ότι τα CD του Parasite Eve 2 που έχω είναι ελατωματικά.

Εάν κανείς έχει το παιχνίδι θα εκτιμούσα μία κόπια :)

[από Whacker]
Το request καλύφθηκε με patch (το επόμενο post σβήστηκε για λόγους οικονομίας χώρου) ;)
...
Olorin
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: 16 Απρ 2004 02:03
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Olorin »

Με τιμή μου σας αναγγέλω πως βρίσκομαι στην ευχάριστη θέση να δηλώσω κι εγώ συμμετοχή στο event του αιώνα...

Όσο για requests, όπως είχα προαναφέρει, με τα latest sets του MAME και κάποια ISOs για Dreamcast και Saturn θα ήμουν κάτι παραπάνω από ενθουσιασμένος...
[i]Gamer χωρίς παρελθόν, είναι gamer χωρίς μέλλον...[/i]

[img]http://www.zipperfish.com/free/quizimages/nes-award1.jpg[/img]
Άβαταρ μέλους
pepinos
Emulation King
Emulation King
Δημοσιεύσεις: 1228
Εγγραφή: 11 Μάιος 2004 01:48

Δημοσίευση από pepinos »

θα βρισκομαι και εγω στο meeting

οσο αφορα για requests αν μπορει ο Maddog να εχει ετοιμα τα clonemame games(2000-....)

θα συνεισφερω και εγω με Fruit Machines/Pinball roms οπως επεισεις και με arcade roms hacks.........και οτιδηποτε αλλο προκυψει

κατι μου λεει οτι αυτα τα χριστουγεννα θα ειναι οντως τα καλυτερα χριστουγεννα οσο αφορα με τα sega mame games unemulated(χαλασμενα η μη) :roll: :roll: :roll: :roll:
Κάποτε οι μαθητές του είχαν ρωτήσει το Αριστοτέλη για το ποιό είναι το αγριότερο ζώο. Και εκείνος αποκρίθει : Από τα οικόσιτα ο ΚΟΛΑΚΑΣ και από τα ελεύθερα ο ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ.
Butcer
PacMan
PacMan
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 11 Οκτ 2004 08:59

Δημοσίευση από Butcer »

καί εγώ μέσα
oh he's so tender, when he makes love to you
that you couldn't stand it,
it's a pitty for you
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

Olorin: Τα Dreamcast και Saturn θα τα καλύψω εγώ...για το ΜΑΜΕ ας φροντίσει κάποιος άλλος (Whacker?)
Pepinos: CloneMAME will be there for you too (ίσως με μικροελλείψεις, αλλά 99% proper-μιλάω για τις extra roms μόνο)
:)
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

Το τελευταίο ΜΑΜΕ αφήστε το πάνω μου (και τα sooner CHDs). Θα έρθει πλήρες σετ σε DVD αλλά και σε updates από το 0.84 - 0.87u2. Το Full set θα το πάρει άτομο που θα μπορεί να το αντιγράψει και για τους υπόλοιπους ενδιαφερόμενους (θα δούμε ποιός μπορεί να το αναλάβει).
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Άβαταρ μέλους
MikeAlex
Metal Slug
Metal Slug
Δημοσιεύσεις: 132
Εγγραφή: 16 Αύγ 2004 15:38
Τοποθεσία: Δρομοκαϊτειο (μέσα) - Greece
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από MikeAlex »

MikeAlex iz in da house! :D :D :D
Εεεεε, όσο για requests, Paspartoo αν μπορείς να κάνεις μια κόπια και για μένα τα Pinballs θα σου ήμουνα υπόχρεος. Επίσης, εάν έχει κανείς ROMs MODEL 2 δεν θα με χαλάγανε…
Με την σειρά μου, μπορώ να προσφέρω τα εξής CD-DVD:
C64
ZINC
GENESIS
N64
SNES/NES

Εάν κάποιος θέλει κάτι , ας κάνει την επιθυμία του γνωστή (Και ας τρίψει δυνατά το λυχνάρι…) :D

Άσχετο: Έχει κανείς τα έξεις Files για XBOX:
Avalaunch 0.49.1
X3 1835
FlashBIOS v3.0.1
Ναι...είναι αλήθεια...έχω XBOX...το ξέρω...ντρέπομαι λίγο...όχι πολύ...:mrgreen: :wink:
KIIAAAAAI!!!!!
Octabitus
Wonder Boy
Wonder Boy
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: 01 Μάιος 2004 12:42
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Octabitus »

Octabitus will be there as well !

Εγώ δεν έχω να προσφέρω τίποτα (ως γνωστόν leech-άρω από τον αδελφό μου Badge χρόοοοοοοονια τώρα). Πάντως αν ενδιαφέρει κανέναν, έχω αξιόλογη συλλογή rock / metal mp3 οπότε αν κανένας παλιόγερος από δω μέσα γουστάρει να θυμηθεί τα νιάτα του που κοπανιότανε με Maiden και Manowar (έχω και black/death/doom/thrash για τους ποιο κάφρους), θα κάνω ότι περνάει από το HD μου για να εξυπηρετήσω. Αυτά τα ολίγα και καλό φράφο να έχουμε!
K177 3m 477, 73t g0d s0rt 3m 0ut
Απάντηση