2004 Greek Emulation Scene Gathering - The Aftermath

Όλα σχετικά με τον αγαπημένο μας emulator.

Συντονιστές: Nemo, Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Άβαταρ μέλους
Lefteris_D
Metal Slug
Metal Slug
Δημοσιεύσεις: 132
Εγγραφή: 07 Σεπ 2004 16:56
Επικοινωνία:

2004 Greek Emulation Scene Gathering - The Aftermath

Δημοσίευση από Lefteris_D »

Η συνάντηση έλαβε επισήμως τέλος και κατά την διάρκεια της συζητήθησαν όπως ήταν αναμενόμενο φλέγοντα θέματα που μαστίζουν την Ελληνική κοινωνία.

Επίσης αποφασίστηκε ότι η συνάντηση θα επαναλαμβάνεται κάθε 4 χρόνια. Η επόμενη συνάντηση θα λάβη χώρα στο Ο.Α.Κ.Α. το 2008. Σύντομα θα ανακοινωθούν οι πρώτες λεπτομέρειες από την πρόεδρο της οργανοτικής επιτροπής κυρία Γιάννα Αγγελοπούλου Δασκαλάκη.




Σοβαρά τώρα, όλα ήταν επιτυχημένα και ανυπομονούμε να τα ξαναπούμε από κοντά. :P
...
Άβαταρ μέλους
pepinos
Emulation King
Emulation King
Δημοσιεύσεις: 1228
Εγγραφή: 11 Μάιος 2004 01:48

Δημοσίευση από pepinos »

οντως η συναντηση ηταν πολυ επιτυχημενη

θα ηθελα προσωπικα να ευχαριστησω τους wacker και maddog για την βοηθεια που μου προσφεραν

καθως επεισης να ευχαριστησω για την συνομιλια που ειχα με τους passpartoo, lefteris,brainkiller

καθως και τα αλλα μελη που παρεβρισκοντο στο ραντεβου

ps:το ελληνικο μαμε32 οντως ειναι μια πολυ καλη προσπαθεια....συνεχιστε τον αγωνα 8) 8)
Κάποτε οι μαθητές του είχαν ρωτήσει το Αριστοτέλη για το ποιό είναι το αγριότερο ζώο. Και εκείνος αποκρίθει : Από τα οικόσιτα ο ΚΟΛΑΚΑΣ και από τα ελεύθερα ο ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ.
Άβαταρ μέλους
paspartoo
*nix Master
Δημοσιεύσεις: 694
Εγγραφή: 01 Σεπ 2004 11:19

Δημοσίευση από paspartoo »

Λοιπον....(περιμενοντας τον Προεδρο και τα λοιπα παροντα εχθες μελη να συνυπογραψουν ή να με banαρουν αλλη μια) :-p



Καταρχην ειστε απαραδεκτοι !! Περασα απο το σημειο του ραντεβου 4 φορες αγκαλια με το retrogamer και κανεις δεν κουνησε βλεφαρο... ή στην γειτονια σας κανει απιστευτες πωλησεις το εν λογω περιοδικο οποτε δεν σας κανει πια εντυπωση ή το αποσμητικο μου ηταν μια αποτυχια (κλινω προς το δευτερο - ας το ξεχασουμε...).

Η εκλογη της συγκεκριμενης cafeτεριας ηταν μπαμ και κατω...αν κολλησετε και το 32 στο τελος της Επιγραφης θα γινει μονιμο στεκι μου για μια δεκαετια τουλαχιστον. (Amstrad lives on!!)

Με τη σειρα μου να ευχαριστησω τους φιλους (και διπλανους μου στο τραπεζι) Lefteri_D και Pepino για ολα τα φλεγοντα θεματα που συζητησαμε (emuΤriantafylopoyloi γιναμε...) , τον (τι καιρο κανει εκει πανω παλικαρι?) Olorin , τον Mario (μηπως ηταν Sonic ? δεν θυμαμαι...) Maddog , τους Butcer και astral_cloud (sorry guys που δεν τα παμε αρκετα) , τον mikealex (μια απο τα ιδια - η διαταξη των τραπεζιων δεν βοηθουσε γμτ) , τους anno και alex (15χλμ μακρια αυτοι - τελικα το αποσμητικο μου εφταιγε...) , τις οικογενειες (official plugger) Geoanas και (N-Gage sucks!) Whacker , τον my main man Badge και τον his bro Octabitus , την κοπελλα που μας σερβιρε τους καφεδες (sorry i m not available babe) και φυσικα τον υπερπαντων Προεδρο μας :!: :!: :!: (μηπως να εβαζα κανα θαυμαστικο ακομα ?).

Σοβαρα τωρα , ηταν πολυ καλη η πρωτη επαφη. Τα προβληματα (σχετικα με τα emus) του καθενος απο εμας ηταν πολλα και διαφορετικα και σιγουρα στην επομενη συναντηση θα βρεθουν λυσεις για ολους. (τωρα για κεινο το turbo outrun δεν κοβω και το κεφαλι μου...). Στην επομενη συναντηση ελπιζω να συναντησω και τους Nemo και Vag που η απουσια τους εγινε αισθητη χτες - και ολα τα υπολοιπα μελη που δεν ηρθαν !!!! (ηταν και δωρεαν βρε παιδια - σοβαρα, χασατε...)

Περιμενοντας πληρες,εγχρωμο 16σελιδο ενθετο στο PCMaster με φωτος (καποιος εχει και πουλαει λεει...) ξεκινησα να κοιταω τα dvds που παρελαβα... wow ...

ΒΑΝ 3037/02

(συγνωμη αν ξεχασα καποιον - η μνημη μετα τα 30 δεν βοηθαει πολυ - αν δεν με banαρουν θα επανορθωσω)
Leave the gun. Take the cannoli.
Άβαταρ μέλους
GeoAnas
Methuselah
Methuselah
Δημοσιεύσεις: 1503
Εγγραφή: 19 Απρ 2004 22:39
Τοποθεσία: Πολύγυρος - Χαλκιδική
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από GeoAnas »

Λοιπόν κι εγώ με τη σειρά μου θα ήθελα να ευχαριστήσω όλα τα καλά παιδιά που δώσαμε το βροντερό παρών στη συνάντηση. Χαλάλι τα 1000 χιλιόμετρα που διανύσαμε (στρώσαμε και το αμάξι !), χαλάλι τη κούραση...η χαρά που επιτέλους συναντηθήκαμε έχει αποσβέσει τα πάντα ...λυπάμαι μόνο τον δύστυχο Badge που μας φιλοξένησε και ελπίζω να μην του γίναμε βάρος (ε! έχω χάσει και μερικά κιλάκια :lol: ) ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ my bro !
Maddog,Whacker,Paspartoo and Badge ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για τα δώρα σας και τα καλά σας λόγια, ελπίζω η επόμενη συνάντηση να γίνει στην έδρα μου (Θεσσαλονίκη) για να απολαύσουμε και τις μαγειρικές ικανότητες της Ιωάννας ! Το σπίτι μου είναι μικρό αλλά σας χωράει όλους !
Ελπίζω επίσης ο Brainkiller να έχει καταφέρει να φτάσει στην πατρίδα του, γιατί η μπαταρία του τα είχε ψιλοπαίξει ! :lol: (Δεν μπορείς να πεις 180 Km έπιασα στην εθνική !)
Σας ασπάζομαι όλους !
GeoAnas
Άβαταρ μέλους
BraiNKilleR
Site Admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1102
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 02:35
Τοποθεσία: Ελλάδα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από BraiNKilleR »

Τέλος καλό όλα καλύτερα

Με την σειρα μου θελω να ευχαριστήσω όλους όσους βρεθήκαν εκεί και ήθελα να πω οτι χάρηκα πολύ γιατί γνώρισα από κοντά όλα τα παλαιότερα μέλη (aka emupappoudes) όπως επίσης και τα νεότερα παιδιά όπου για ακόμη μια φορά απόδειξαμε οτι η Ελληνική Emu Generation is alive and kicking ;)


BraiNKilleR
See ya in the next round ;)

PS Την επόμενη φορά πρέπει σοβαρά να σκεφτούμε το στρόγγυλο τραπέζι. :lol:
PS2 <- ermmm :roll:
PS3 GeoAnas 20.15 ήταν τελικά :P
BraiNKilleR
http://www.mame.gr
netcrawler
Wonder Boy
Wonder Boy
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: 31 Μάιος 2004 20:26
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευση από netcrawler »

Με τη σειρά μου και εγώ θα ήθελα να πώ οτι ήταν πραγματικά μεγάλη μου τιμή που σας γνώρισα.

Είναι πολύ όμορφο το συναίσθημα του να ξέρεις οτι υπάρχουν και άλοι που κουβαλούν την ίδια τρέλα με εσένα.

Ευελπιστώ να τα ξαναπούμε όλοι πάλι απο κοντά..

Keep Emulating........
[img]http://www.danasoft.com/sig/netcrawler.jpg[/img]
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

Ένα μόνο: 'twas fun!!!

Αλλά βρε παιδιά, ΜΟΝΟ 8ωρη διάρκεια το meeting;
Next time, 24 hrs plz kthnxbye 8)

PS: Paspartoo: Αν με ξανα-αποκαλέσεις "Mario", θα έρθω και θα πάρω πίσω το DVD :wink:

SEEEEEEGGGAAAAAAAAAAA
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

Όντως οι 8 ώρες ΜΑΛΛΟΝ ήταν λίγες. Ήθελα να μιλήσω με όλους αλλά ήταν αδύνατο. :?

Δεν πειράζει όμως. Καλά να είμαστε να ξαναβρεθούμε όλοι μαζί σύντομα. Ζητώ συγγνώμη από τα παιδιά της κάτω πλευράς, η απόσταση ήταν μεγάλη και δεν είχαμε επαφή...

Την επόμενη φορά με interconnection παρακαλώ και συντονιστής ο Ν. Χατζηνικολάου!!! :lol:

Το χάρηκα πραγματικά παιδιά - σας ευχαριστώ όλους!
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Άβαταρ μέλους
paspartoo
*nix Master
Δημοσιεύσεις: 694
Εγγραφή: 01 Σεπ 2004 11:19

Δημοσίευση από paspartoo »

Διορθωση...δεν σου πα εγω ? .. αλλαξτε το astral_cloud με το netcrowler στο προηγουμενο post μου....ενα μυαλο χειμωνα/καλοκαιρι ...συγνωμη netcrowler :roll:

Επισημανση (Λογω ανωτερας βιας) ...εμμ ηταν Sonic Maddog πραγματι.... :wink:
Leave the gun. Take the cannoli.
kastellorizo
Wonder Boy
Wonder Boy
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2004 06:31
Τοποθεσία: Κανγκουρωλανδία
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kastellorizo »

Οι φωτογραφίες ρε παιδιά, που είναι;;; :P :P :P

Επρεπε να τις βάλετε σε real time, ή ακόμα και να βάλετε live cam! :P

Εγώ έλεγχα που και που ακόμα και τα ελληνικά δορυφορικά κανάλια εδώ στην Κανγκουρωλανδία (Antenna Pacific, ERT Sat), αλλά δε σας έδειξε κανένα σε ζωντανή μετάδοση...! 8)

Υπάρχει πιθανότητα το επόμενο meeting να γίνει αρχές Ιουλίου 2005 γιά να είμαι κι εγώ εκεί; pretty please? :) :) :)


Απ' ότι ακούω, καλοπεράσατε όλοι κι έχω ζηλέψει τώρα! (χαχαχα, οκ οκ αστειεύομαι) :D
http://www.powerstrike.net

Grand Master Peter's Powerstrike.net!
Octabitus
Wonder Boy
Wonder Boy
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: 01 Μάιος 2004 12:42
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Octabitus »

Να ευχαριστήσω και εγώ με την σειρά μου όλα τα παιδιά που παρευρέθησαν στην μάζωξη (ολόλκληρη ομάδα ποδοσφαίρου φτιάχναμε, και με αναπληρωματικούς άμα λάχει). Λυπάμαι που δεν κατάφερα να συνομιλήσω αρκετά με μερικά παιδιά αλλά η αρχιτεκτονική των τραπεζιών δεν βοηθούσε ιδιαιτέρως. Ελπίζω σε επόμενη συνάντηση λίαν συντόμως. Σας ευχαριστώ πολύ όλους που σας είδα in real audio & video, είναι πράγματι ωραίο να συναντάς καμμένους παλαβούς σαν και εσένα και να ξέρεις πως δεν είσαι μόνος σε τούτη την Ελλαδίτσα. Take care and keep retrogaming!
K177 3m 477, 73t g0d s0rt 3m 0ut
Butcer
PacMan
PacMan
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 11 Οκτ 2004 08:59

Δημοσίευση από Butcer »

Επιτέλους Έφτασα και εγώ στην βάση μου (home sweet home) και μπορώ να πω σε όσους δεν ήρθαν οτι έχασαν, και να μην το ξανακάνουν. Στην επόμενη συμάζωξη όντως θελει στρογγυλό τραπέζι, και να την κάνουμε στην Κρήτη για να τρέχουμε όλοι μάζι να πάμε. Άντε να οργανοθούμε για την επόμενη, ένα φραπόγαλο με όλους μαζί είναι πολύ ευχάριστο. :D PS thanks pepino
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Butcer την 18 Οκτ 2004 13:52, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
oh he's so tender, when he makes love to you
that you couldn't stand it,
it's a pitty for you
Άβαταρ μέλους
pepinos
Emulation King
Emulation King
Δημοσιεύσεις: 1228
Εγγραφή: 11 Μάιος 2004 01:48

Δημοσίευση από pepinos »

ο φιλαρακος που μου ειχε ζητησει τα visual pin mame και οτιδηποτε mame σε φλιπερακι, ας μου ριξει ενα προσωπικο μυνημα για να μου δωσει τα στοιχεια του, ετσι ωστε οταν ολοκληρωθουν οι φακελοι απο το download να του τα στειλω

ευχαριστω
Κάποτε οι μαθητές του είχαν ρωτήσει το Αριστοτέλη για το ποιό είναι το αγριότερο ζώο. Και εκείνος αποκρίθει : Από τα οικόσιτα ο ΚΟΛΑΚΑΣ και από τα ελεύθερα ο ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ.
Άβαταρ μέλους
Badge
Metal Slug
Metal Slug
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: 26 Απρ 2004 22:01
Τοποθεσία: Patissia, Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Badge »

Τελικά ήμουνα ο τελευταίος που επέστρεψα στη βάση μου, έφτασα Λάρισα στις 3 τα ξημερώματα. Προηγουμένως είχα βεβαιωθεί τηλεφωνικώς ότι ο Brainkiller, ο Whacker και ο Αναστασιάδης είχαν φτάσει με ασφάλεια ο καθένας στον προορισμό του, οπότε και κοιμήθηκα ήσυχος τις 2 ώρες ύπνου που μου απόμεναν.

Θέλω να σας ευχαριστήσω όλους, και κρίμα που δεν κατάφερα να συνομιλήσω με όλους. Την επόμενη φορά κρίνω επιτακτικά τα εξής:

- Φωτογραφικές μηχανές. Το είπα και δεν έγινε. Μπορεί μέχρι το επόμενο meeting να έχω αγοράσει δική μου.

- Να διαλέξουμε είτε ένα μέρος με λιγότερη φασαρία και πιο μικρά τραπέζια, είτε να εφοδιαστούμε με τηλεβόες / intercom kits.

- (και κυριότερο) Μαζί με τη μπύρα να πούμε να μας σερβίρουν και μια μαρμίτα με φοντύ. Και ξέρετε, όποιος χάσει τη μπουκίτσα του... 20 βουρδουλιές.
[size=75]A knight is sworn to valor, his heart knows only virtue, his blade defends the helpless, his might upholds the weak, his word speaks only truth, his wrath undoes the wicked.- [i] Knight's Code[/i][/size]
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

Ανώμαλη προσγείωση σήμερα... Τσαγκαρο-Δευτέρα Bigtime! (Άρχισα απογραφή)... Δε βαριέσαι. Περάσαμε καλά το Σαββατοκύριακο!

Y.Γ.
Mε πήρε ο Vag. Την επόμενη είπε θα έρθει σίγουρα. Μακάρι και ο Νemo και ο Tasoylhs!
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Απάντηση