iDeaS 1.0.3.3 Beta (DS- Emu)

Συζήτηση για Console Emulators.

Συντονιστές: Nemo, Maddog, Whacker, Scatman

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Scatman
Emulation King
Emulation King
Δημοσιεύσεις: 1216
Εγγραφή: 01 Σεπ 2006 04:30
Τοποθεσία: Neo Kobe
Επικοινωνία:

iDeaS 1.0.3.3 Beta (DS- Emu)

Δημοσίευση από Scatman »

Here's the changelog :
Fixed bug in Fog emulation.
Fixed bug in Polygon/Vertex RAM Overflow.
Fixed bug in Software Lights.
Fixed bug in Cartridges Access.
You can find all in downloads page. Special Thanks to EmuCraze for the web space kindly given me. Enjoy
http://emucraze.com/ideas/
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

Τελικά από όλους αυτούς τους DS emulators που κυκλοφορούν υπάρχει κανένας που να αξίζει έστω και στοιχειωδώς τον κόπο; (πχ 50% compatibility τουλάχιστον) :?:
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
Scatman
Emulation King
Emulation King
Δημοσιεύσεις: 1216
Εγγραφή: 01 Σεπ 2006 04:30
Τοποθεσία: Neo Kobe
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Scatman »

απο αποψη συμβατοτητας οχι. Παρολαυτα, εξελισσονται ταχυτατα
Άβαταρ μέλους
xalia
L33t P14y3r
L33t P14y3r
Δημοσιεύσεις: 1932
Εγγραφή: 14 Φεβ 2005 12:07

Δημοσίευση από xalia »

αφού θα το πάρεις το ds maddog, τι το καθυστερείς. Δε σε πήσαμε με τον Olorin και το Trauma Center, αλλά που θα πάει...
reboot
--------
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

Βρε, DS έχω από πέρσι. Guitar Hero Limited Edition παρακαλώ. :P
Μου το πήρε δώρο στην γιορτή μου ο κουμπάρος Whacker (ξέρω να διαλέγω σωστά κουμπάρους!) 8)

Έχει πάντως πλάκα πως καταλήξαμε σε αυτό, οπότε ιδού η ιστορία. Ξεκινήσαμε να ψωνίσουμε σχεδόν χωρίς σχέδιο. Η αλήθεια είναι ότι ο Whacker είχε αρχικά προτείνει για σκληρό δίσκο αλλά από αυτούς είχα ήδη μια πολύ καλή συλλογή και δεν ήθελα και άλλον. Και όντως, τον επόμενο κρατήθηκα και δεν χρειάστηκε να τον αγοράσω μέχρι τον Ιούλιο. :P
Και είπαμε, "πάμε καμμιά βόλτα στα μαγαζιά και βλέπουμε". Στον δρόμο τρώω και εγώ την φλασιά και αποφασίζω να γίνω next gen. Οπότε του λέω, "βάλε τα λεφτά του δίσκου και συμπληρώνω εγώ για ένα handheld". Δεν είχα ιδιαίτερη προτίμηση εκείνη την στιγμή για ποιό, το ένα παίζει Fire Emblem, Age of Empires και Advance Wars ενώ το άλλο Outrun 2006, Afterburner και Ghouls 'n Ghosts. Οπότε είχα κάτι να παίξω και στα δύο. Σήμερα έχω καταλήξει στο ότι αγόρασα το σωστό.

Βρήκαμε λοιπόν το PSP στα 189 ευρώ με δώρο 2 σκουπιδοπαίχνιδα από αυτά που δεν θα έπαιζα ποτέ (κάτι FIFA, Lego Batman και τέτοια). Και μετά βρήκαμε το DS. 159 ευρώ το bundle με το μουστάκια και την άλλη αηδία με τα σκυλιά, 129 ευρώ το Guitar Hero Limited Edition. Πιστεύω ότι ακόμα και ένας πίθηκος θα αποφάσιζε εύκολα. :mrgreen:
Και τελικά ο κουμπάρος κατέβαλε όλο το κόστος, αν και τουλάχιστον ένα 30ρι ακριβότερο από τον δίσκο. Είπα ήδη ότι ξέρω να διαλέγω κουμπάρους; 8)

Κάποια στιγμή πρέπει να κάνω και ένα post "Life with a DS and no Nintendo shit". Αν δεις ποιά παιχνίδια έχω αγοράσει, θα καταλάβεις. Γίνεται και χωρίς Zelda, Mario και Pokemon. Και σχεδόν χωρίς stylus. :wink:

ΥΓ: όλα original...
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
xalia
L33t P14y3r
L33t P14y3r
Δημοσιεύσεις: 1932
Εγγραφή: 14 Φεβ 2005 12:07

Δημοσίευση από xalia »

το είχαμε και μαζί ότι το stylus ζορίστηκε σε κάποια παιχνίδια και ποιο πολύ πρόβλημα δημιουργεί παρά ευκολία! Αλλά χωρίς mario και zelda??? Ακόμα παίζω το ocarina of time στο game cube...
reboot
--------
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

Maddog έγραψε: Βρε, DS έχω από πέρσι. Guitar Hero Limited Edition παρακαλώ.
Μου το πήρε δώρο στην γιορτή μου ο κουμπάρος Whacker (ξέρω να διαλέγω σωστά κουμπάρους!) [...]

... Αν δεις ποιά παιχνίδια έχω αγοράσει, θα καταλάβεις. Γίνεται και χωρίς Zelda, Mario και Pokemon. Και σχεδόν χωρίς stylus. :wink:

ΥΓ: όλα original...
Εγώ πάλι όχι... :twisted:
...εξακολουθώ να μην έχω ΟΥΤΕ ΕΝΑ original για όποια κονσόλα έχω αγοράσει... σε αντίθεση με το γιο μου που έχει ακολουθήσει το δικό σου -buy the original- concept... ΦΤΟΥ!!!
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

Ο γιός σου είναι αναγκασμένος να παίζει μόνο original. Αφού αγόρασε PS3. :P

Και νομίζω ότι σου είχα πάρει δώρο και κάποιο original για το NGage, οπότε έχεις τουλάχιστον ένα ακόμα. :roll:
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

To Ngage μας άφησε χρόνους πέρσι οπότε δεν πιάνεται. Όσο για τον δικό μου, τα ήθελε και τα 'παθε... Άμα δεν ακούς τους μεγαλύτερους, την πατάς! 8)
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Απάντηση