Garbage talk (ex Run and Gun 2)

Τα σκουπίδια εδώ!

Συντονιστές: Nemo, Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

Το θέμα θεωρείται λήξαν. Μην το συνεχίζετε δημοσίως. Γιατί με θυμώνετε. Μεταξύ σας ανταλλάξτε όσα pm γουστάρετε.

Oblivion, η μόνη σου συμμετοχή εδώ και δύο χρόνια είναι να τσιγκλάς τον pepinos. Θα προτιμούσα να βρείτε άλλον τρόπο να δώσετε "ζωή" στο site.

Nemo, στο meating δεν ειπώθηκε τίποτα σχετικό. Ο pepinos επέλεξε τελικά (πολύ σωστά κατά την γνώμη μου...) να μην ξεκινήσει συζήτηση για το θέμα αυτό, όπως είχα ζητήσει. Η κουβέντα έμεινε στα υγιή retrogaming μονοπάτια για τα οποία μαζευτήκαμε έτσι και αλλιώς. Επίσης, δεν είχε γίνει ποτέ ban στο mame.gr (απλά "αποχώρησε" με δική του πρωτοβουλία) οπότε δεν υπάρχει ούτε θέμα επανόδου του. Εδώ ήταν πάντοτε.
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
pepinos
Emulation King
Emulation King
Δημοσιεύσεις: 1228
Εγγραφή: 11 Μάιος 2004 01:48

Δημοσίευση από pepinos »

να πως ομως στον nemo οπως του ανεφερα και σε πμ(μεταξυ και αλλων θεματων) οτι δεν ανοιξα "θεμα" για το λογο οτι ηθελα να συναντησω τα παιδια

θα το ειχα ξεκινησει απο την ωρα που παρεβρεθηκαμε.......αλλα ετσι οπως περασε η ωρα εκει ξεχαστηκαμε στα wii και με το nintedo ds :P :P

ps: metal slug 7 nintedo ds 8)
Κάποτε οι μαθητές του είχαν ρωτήσει το Αριστοτέλη για το ποιό είναι το αγριότερο ζώο. Και εκείνος αποκρίθει : Από τα οικόσιτα ο ΚΟΛΑΚΑΣ και από τα ελεύθερα ο ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ.
oblivion
Wonder Boy
Wonder Boy
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: 26 Αύγ 2007 01:22

Δημοσίευση από oblivion »

Maddog έγραψε:Oblivion, η μόνη σου συμμετοχή εδώ και δύο χρόνια είναι να τσιγκλάς τον pepinos. Θα προτιμούσα να βρείτε άλλον τρόπο να δώσετε "ζωή" στο site.
αυτο ειναι μομφη τωρα?
η αληθεια ειναι οτι δεν μπορεις να γνωριζεις ποιος ειναι καποιος, ουτε την προσφορα του στην κοινοτητα

καποιοι επιλεγουν τον δρομο του "κρειττον σιγαν" (ναι 2 χρονια δεν ειχα μιλησει/προκαλεσει κανεναν, αλλος το ξεκινησε υπενθυμιζω.. εγω φταιω που προκληθηκα? και κερατας και δαρμενος!)

καποιοι αλλοι επιλεγουν να ξυπνανε μπαγιατικα flames απο την σαρκοφαγο της ληθης (μαντεψτε ποιος...)

αν διαφωνειτε, καντε με ban και κρατηστε τα "σεβασμια" μελη σαν τον pepinos στην emu scene να μας κανει ρομπα διεθνως (ειχαμε τα greek statistics, εχουμε και αυτα, με τις υγειες μας κυριοι)
Olorin
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: 16 Απρ 2004 02:03
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Olorin »

Χωρίς παρεξήγηση και δεν θέλω να το παίξω σπαστικός (άλλωστε την περίοδο που έγινε το όλο θέμα ήμουν φαντάρος οπότε δεν την έζησα από κοντά την ιστορία και δεν θέλω να εμπλακώ)... Αλλά μήπως θα ήταν καλύτερο τα (εντελώς) off-topic μηνύματα να μεταφερθούν σε άλλο thread???

Δεν ζητάω καν να σβηστούν, απλώς ένα ξεσκαρτάρισμα να γίνει και να μεταφερθούν αλλού, γιατί αντί για "Run and Gun 2" έχει καταντήσει το topic (κι ελπίζω να μην παρεξηγηθώ) "Pepinos and Oblivion 2"...

//Όχι τίποτα άλλο, αλλά όπως ξέρει καλά ο Maddog (ο ίδιος ανέφερε τα διάφορα σχετικά Threads που κατά καιρούς είχαν ανοίξει) και οι υπόλοιποι "τακτικοί", το R&G2 ήταν ίσως το πιο δημοφιλές θέμα των νέων επισκεπτών... Δεν είναι κρίμα η πρώτη τους εικόνα από το mame.gr να είναι μια εσωτερική διαμάχη???
[i]Gamer χωρίς παρελθόν, είναι gamer χωρίς μέλλον...[/i]

[img]http://www.zipperfish.com/free/quizimages/nes-award1.jpg[/img]
oblivion
Wonder Boy
Wonder Boy
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: 26 Αύγ 2007 01:22

Δημοσίευση από oblivion »

oblivion έγραψε:
Maddog έγραψε:Oblivion, η μόνη σου συμμετοχή εδώ και δύο χρόνια είναι να τσιγκλάς τον pepinos. Θα προτιμούσα να βρείτε άλλον τρόπο να δώσετε "ζωή" στο site.
αυτο ειναι μομφη τωρα?
η αληθεια ειναι οτι δεν μπορεις να γνωριζεις ποιος ειναι καποιος, ουτε την προσφορα του στην κοινοτητα

καποιοι επιλεγουν τον δρομο του "κρειττον σιγαν"
και για να σας αποδειξω οτι μπορει να προσφερει καποιος χωρις "φανφαρες, φωνες και λεονταρισμους", ηρεμα, αθορυβα, στο παρασκηνιο, χωρις να περιμενει αναγνωριση απο κανεναν

:arrow: >> εδω << :!:

αφιερωμενο με πολυ αγαπη στον pepinos, για να δει πως φτιαχνεις ενα αξιοπρεπες ratio χωρις λαμογιες/ιντριγκες/εξαπατηση/κοννε/"greek statistics"/εθνικο διασυρμο, εκανα πολυ κοπο για να χτισω αυτο το upload/ratio με 1mbit
seedαρω σαν κοροιδο για να leechαρουν μερικοι "εξυπνοι" γρεκοι (ουτε καν ελληνες δεν μπορω να τους αποκαλεσω) και να κανουν hit'n'run και να ζητανε και τα ρεστα για πολλαπλα μπαναρισμενα accounts!
δεν ειναι καθολου τυχαιο οτι εχουμε την χειροτερη φημη σαν χωρα (μετα τους βραζιλιανους, ριχτε μια ματια στην shitlist!)

τωρα καταλαβαινετε νομιζω γιατι ειχα γινει εξω φρενων πριν 2 χρονια με το σκηνικο που στηθηκε για χαρη ενος μελος να πιασουμε κωτσο τους "κουτοφραγκους" του PD...

ps: ελπιζω να κατανοησετε το γιατι καποια προσωπικα δεδομενα τα εχω κρυψει για να μην στοχοποιηθω, δεν εχω καμια ορεξη να βαλει κανεις τα κοννε του στο PD για να με μπαναρει
οποιος αμφιβαλλει για την αυθεντικοτητα του παραπανω, του απευθυνω ανοιχτη προ(σ)κληση να συναντηθουμε και να του το δειξω απο κοντα αμονταριστο... δωρο: κερασμενος καφες + roms σε USB HDD της προτιμησης του
αν θελετε να με μπαναρετε απο το mame.gr, καντε το, εγω θα συνεχισω και να διαβαζω το forum (δεν απαιτει registration) και να seedαρω στο PD
the choice is yours guys...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος oblivion την 24 Νοέμ 2009 02:24, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Άβαταρ μέλους
pepinos
Emulation King
Emulation King
Δημοσιεύσεις: 1228
Εγγραφή: 11 Μάιος 2004 01:48

Δημοσίευση από pepinos »

oblivion

εμενα εκει δημιουργηθηκε το εξεις γεγονος

με τα στοιχεια που ειχα

Downloaded 13.69 GB
Uploaded 761.22 MB

πρεπει να ημουν η emereld member η platinum member με συνεχιζομενο seeding επι 2 χρονια με 2 mbps γραμμη....χωρις να γνωριζω την αναλογια seed/leech ποσο πρεπει να ειναι.....και ουτε μου ειπε κανενας οτι πρεπει να εχω τοσο seed και τοσο leach

το παραδιοξο ειναι οτι με αυτα τα στοιχεια πανω κατω.....αντι να μου στειλουν μυνημα για warning ratio συνεχεια με ειχαν σε αναβαθμιση οσο αφορα το member style

καταλαβες?

για αυτο θιχτηκα

οσο αφορα για τους υπολοιπους λογαριασμους το ειχα κανει για να κατεβασω καποια εναπομεινωντα πραγματα που ειχαν μεινει οταν με ειχαν διωξει

τωρα βρισκονται παντου σε ολα τα sites

πριν μερικα χρονια ηταν παρα πολλυ δυσκολο να τα βρεις....τωρα ας ειναι καλα οι κινεζοι 8) 8)

υ㨨 για αυτο το ξαναηπα προηγουμενος εγω περιμενω να συναντηθουμε απο κοντα και να μιλησουμε περι seed/leech και για αλλα θεματα

εγω το κλεινω εδω το θεμα

ευχομαι το debate να συνεχιστει στην καφετερια
:wink:
Κάποτε οι μαθητές του είχαν ρωτήσει το Αριστοτέλη για το ποιό είναι το αγριότερο ζώο. Και εκείνος αποκρίθει : Από τα οικόσιτα ο ΚΟΛΑΚΑΣ και από τα ελεύθερα ο ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ.
oblivion
Wonder Boy
Wonder Boy
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: 26 Αύγ 2007 01:22

Δημοσίευση από oblivion »

Olorin έγραψε:Αλλά μήπως θα ήταν καλύτερο τα (εντελώς) off-topic μηνύματα να μεταφερθούν σε άλλο thread???

Δεν ζητάω καν να σβηστούν, απλώς ένα ξεσκαρτάρισμα να γίνει και να μεταφερθούν αλλού, γιατί αντί για "Run and Gun 2" έχει καταντήσει το topic (κι ελπίζω να μην παρεξηγηθώ) "Pepinos and Oblivion 2"...
συμφωνω απολυτα για ενα split (οχι delete) 'η merge με την Πεπινιαδα (ΤΜ) :D
pepinos έγραψε:oblivion

εμενα εκει δημιουργηθηκε το εξεις γεγονος

με τα στοιχεια που ειχα

Downloaded 13.69 GB
Uploaded 761.22 MB

πρεπει να ημουν η emereld member η platinum member με συνεχιζομενο seeding επι 2 χρονια με 2 mbps γραμμη....
κατι δεν μας λες καλα
2 χρονια με 256kbps upload (2mbps γραμμη λες) και ειχες μονο 761.22MB upload?
ξαναδες τα στατιστικα μου, εγω καταφερα σε διαστημα λιγοτερο των 4 μηνων να προαχθω σε diamond member (>1TB), με 1mbps upload.
κανε τις πραξεις και υπολογισε ποσο καιρο θα σου επαιρνε εσενα. παντως το 761.22 MB upload για 2 χρονια "προσπαθειας" απλα ΔΕΝ δικαιολογειται, παραδεξου το :)
εγω ειχα μερα-νυχτα το pc ανοιχτο να seedαρει και να χρυσωνει την ΔΕΗ, που να ημουν και στην σουηδια με κανα gigabito μπουρι....
ειναι δυνατον να μην νιωσω αδικημενος λαμβανοντας μειωτικους χαρακτηρισμους και μομφες για μηδενικη προσφορα στην κοινοτητα? μονο και μονο επειδη δεν μιλαω πολυ εδω μεσα και δεν προβαλλω τι κανω και τι δεν κανω?
pepinos έγραψε:χωρις να γνωριζω την αναλογια seed/leech ποσο πρεπει να ειναι.....και ουτε μου ειπε κανενας οτι πρεπει να εχω τοσο seed και τοσο leach
εμ αμα περιμενεις να σε πιασει καποιος απο το χερακι και να σε καθοδηγησει, θα περιμενεις πολυ ακομα φαινεται, χωρις παρεξηγηση
γιαυτο υπαρχουν τα FAQs, τα howtos, τα tutorials και το περιβοητο RTFM :D
λυσε μου την απορια, εγω που δεν ξερω πολλα περι mame, δεν γνωριζω κανεναν σας και δεν εχω ερθει ουτε σε ενα meeting, πως τα καταφερα και εγινα diamond?
Άβαταρ μέλους
pepinos
Emulation King
Emulation King
Δημοσιεύσεις: 1228
Εγγραφή: 11 Μάιος 2004 01:48

Δημοσίευση από pepinos »

oblivion έγραψε:
κατι δεν μας λες καλα
2 χρονια με 256kbps upload (2mbps γραμμη λες) και ειχες μονο 761.22MB upload?
ξαναδες τα στατιστικα μου, εγω καταφερα σε διαστημα λιγοτερο των 4 μηνων να προαχθω σε diamond member (>1TB), με 1mbps upload.
κανε τις πραξεις και υπολογισε ποσο καιρο θα σου επαιρνε εσενα. παντως το 761.22 MB upload για 2 χρονια "προσπαθειας" απλα ΔΕΝ δικαιολογειται, παραδεξου το :)
εγω ειχα μερα-νυχτα το pc ανοιχτο να seedαρει και να χρυσωνει την ΔΕΗ, που να ημουν και στην σουηδια με κανα gigabito μπουρι....
ειναι δυνατον να μην νιωσω αδικημενος λαμβανοντας μειωτικους χαρακτηρισμους και μομφες για μηδενικη προσφορα στην κοινοτητα? μονο και μονο επειδη δεν μιλαω πολυ εδω μεσα και δεν προβαλλω τι κανω και τι δεν κανω?
αμ...πες μου και μενα...πως γινεται να εχω ανεβει σε βαθμιδα με τα χαρακτηριστικα που τονισα χτες χωρις warning
εγω το χαρακτηριζω ως bug.....ασε που προσπαθησα πολλες φορες και με συνεχιζομενο seeding ολο το 24ωρο να ανεβασω το uploading αλλα δυστυχως στις περρισοτερες ωρες του 24ωρου δεν ανεβαινε το uploading?!!!!!!!!!!

oblivion έγραψε:εμ αμα περιμενεις να σε πιασει καποιος απο το χερακι και να σε καθοδηγησει, θα περιμενεις πολυ ακομα φαινεται, χωρις παρεξηγηση
γιαυτο υπαρχουν τα FAQs, τα howtos, τα tutorials και το περιβοητο RTFM :D
λυσε μου την απορια, εγω που δεν ξερω πολλα περι mame, δεν γνωριζω κανεναν σας και δεν εχω ερθει ουτε σε ενα meeting, πως τα καταφερα και εγινα diamond?
αυτο που ειπα πριν....προκειται περι bug οσο αφορα τις αναβαθμισεις....ειδαλλως θα μου ειχαν στειλει ενα warning στο οποιο θα μου τονιζαν οτι εφοσον κατεβασα χ ποσο θα επρεπε να ανεβασω χ ποσο

δυστυχως το φαινομενο seeding/leaching στο συγκεκριμενο site δεν συνανταται σε αλλα site....διοτι σε ολα τα υπολοιπα sites ειται ειναι private ειται free οι συνθηκες leechind/seeding βλεπονται αυθυμερον
Κάποτε οι μαθητές του είχαν ρωτήσει το Αριστοτέλη για το ποιό είναι το αγριότερο ζώο. Και εκείνος αποκρίθει : Από τα οικόσιτα ο ΚΟΛΑΚΑΣ και από τα ελεύθερα ο ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ.
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

Όπως καλώς ζητήσατε ορισμένοι, τα άσχετα posts διαχωρίστηκαν από το Run and Gun 2 topic και μεταφέρθηκαν στο κατάλληλο σημείο. :wink:
Αν θέλετε να συνεχίσετε (σε στοιχειωδώς κόσμιο πλαίσιο), κάντε το εδώ. Αν και προσωπικά εκτιμώ την ησυχία του τελευταίου διημέρου. :)


Θα μου επιτρέψετε μόνο να σχολιάσω το εξής, μια και (πιθανότατα εν αγνοία του γράφοντος) αφορά μόνο εμένα. Και αυτό γιατί από όσο γνωρίζω είμαι ο μόνος που έχει προσωπικές γνωριμίες με μερικούς από τους mods/admins του PD, λόγω της συμμετοχής μου στο TOSEC:
oblivion έγραψε: ps: ελπιζω να κατανοησετε το γιατι καποια προσωπικα δεδομενα τα εχω κρυψει για να μην στοχοποιηθω, δεν εχω καμια ορεξη να βαλει κανεις τα κοννε του στο PD για να με μπαναρει
οποιος αμφιβαλλει για την αυθεντικοτητα του παραπανω, του απευθυνω ανοιχτη προ(σ)κληση να συναντηθουμε και να του το δειξω απο κοντα αμονταριστο... δωρο: κερασμενος καφες + roms σε USB HDD της προτιμησης του
αν θελετε να με μπαναρετε απο το mame.gr, καντε το, εγω θα συνεχισω και να διαβαζω το forum (δεν απαιτει registration) και να seedαρω στο PD
the choice is yours guys...
Φίλε oblivion.
Επειδή ο μόνος από το mame.gr με κάποιο είδος "κονέ" στο PD είμαι εγώ, στην ουσία με τα γραφόμενα παραπάνω υπονοείς ότι ανησυχείς ότι ίσως ζητήσω εγώ να σε μπανάρουν στο PD.
Ένας λόγος που τους εκτιμώ απεριόριστα στο συγκεκριμένο "μαγαζί" είναι ακριβώς ότι τα "βύσματα" εκεί πιάνουν πολύ λιγότερο από ότι σε οποιοδήποτε άλλο μέρος. Δεν θα παραστήσω ότι έχω καν την δύναμη να σε μπανάρω στο PD, γιατί απλά δεν ισχύει, εφόσον τηρείς τους κανονισμούς τους.
Αλλά δεν έχω και λόγο να το κάνω. Ούτε για εκεί, ούτε για εδώ. Κάποιος που δείχνει μια διάρκεια παρουσίας στο mame.gr δεν ban-αρεται παρά μόνο αν παρεκτραπεί εξωφρενικά. Κάτι που δεν έχεις κάνει. Οπότε προς τι η ανησυχία; Δεν είμαι τόσο εκδικητικός τύπος.
Βέβαια μην μένεις με την αυταπάτη ότι με το masking που έκανες στα στατιστικά έμεινες ανώνυμος. Σαφώς και ξέρω το nick σου στο Pleasuredome -σου το στέλνω και σε pm για του λόγου το αληθές- και δεν χρειάστηκα "κονέ" για να το βρω. Απλά λίγους και εύκολους λογικούς συνδυασμούς των δεδομένων που είναι ακόμα ορατά. Αλλά δεν σκοπεύω να κάνω τίποτα με αυτή την γνώση. :wink:

Θα αντιστρέψω και την προ(σ)κλησή σου και θα σου προτείνω σε επόμενο meating να έρθεις εσύ να σε κεράσουμε τον καφέ. Αν μας γνωρίσεις και από κοντά θα καταλάβεις καλύτερα ότι δεν κινδυνεύεις με ban εδώ αν δεν δώσεις πραγματικά σοβαρή αφορμή. Και στο PD αν δεν παραβιάσεις τους κανονισμούς (τους οποίους εγώ μετάφρασα στα Ελληνικά παρεπιπτόντως...)
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
oblivion
Wonder Boy
Wonder Boy
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: 26 Αύγ 2007 01:22

Δημοσίευση από oblivion »

Maddog έγραψε:Όπως καλώς ζητήσατε ορισμένοι, τα άσχετα posts διαχωρίστηκαν από το Run and Gun 2 topic και μεταφέρθηκαν στο κατάλληλο σημείο. :wink:
Αν θέλετε να συνεχίσετε (σε στοιχειωδώς κόσμιο πλαίσιο), κάντε το εδώ. Αν και προσωπικά εκτιμώ την ησυχία του τελευταίου διημέρου. :)


Θα μου επιτρέψετε μόνο να σχολιάσω το εξής, μια και (πιθανότατα εν αγνοία του γράφοντος) αφορά μόνο εμένα. Και αυτό γιατί από όσο γνωρίζω είμαι ο μόνος που έχει προσωπικές γνωριμίες με μερικούς από τους mods/admins του PD, λόγω της συμμετοχής μου στο TOSEC:
oblivion έγραψε: ps: ελπιζω να κατανοησετε το γιατι καποια προσωπικα δεδομενα τα εχω κρυψει για να μην στοχοποιηθω, δεν εχω καμια ορεξη να βαλει κανεις τα κοννε του στο PD για να με μπαναρει
οποιος αμφιβαλλει για την αυθεντικοτητα του παραπανω, του απευθυνω ανοιχτη προ(σ)κληση να συναντηθουμε και να του το δειξω απο κοντα αμονταριστο... δωρο: κερασμενος καφες + roms σε USB HDD της προτιμησης του
αν θελετε να με μπαναρετε απο το mame.gr, καντε το, εγω θα συνεχισω και να διαβαζω το forum (δεν απαιτει registration) και να seedαρω στο PD
the choice is yours guys...
Φίλε oblivion.
Επειδή ο μόνος από το mame.gr με κάποιο είδος "κονέ" στο PD είμαι εγώ, στην ουσία με τα γραφόμενα παραπάνω υπονοείς ότι ανησυχείς ότι ίσως ζητήσω εγώ να σε μπανάρουν στο PD.
Ένας λόγος που τους εκτιμώ απεριόριστα στο συγκεκριμένο "μαγαζί" είναι ακριβώς ότι τα "βύσματα" εκεί πιάνουν πολύ λιγότερο από ότι σε οποιοδήποτε άλλο μέρος. Δεν θα παραστήσω ότι έχω καν την δύναμη να σε μπανάρω στο PD, γιατί απλά δεν ισχύει, εφόσον τηρείς τους κανονισμούς τους.
Αλλά δεν έχω και λόγο να το κάνω. Ούτε για εκεί, ούτε για εδώ. Κάποιος που δείχνει μια διάρκεια παρουσίας στο mame.gr δεν ban-αρεται παρά μόνο αν παρεκτραπεί εξωφρενικά. Κάτι που δεν έχεις κάνει. Οπότε προς τι η ανησυχία; Δεν είμαι τόσο εκδικητικός τύπος.
Βέβαια μην μένεις με την αυταπάτη ότι με το masking που έκανες στα στατιστικά έμεινες ανώνυμος. Σαφώς και ξέρω το nick σου στο Pleasuredome -σου το στέλνω και σε pm για του λόγου το αληθές- και δεν χρειάστηκα "κονέ" για να το βρω. Απλά λίγους και εύκολους λογικούς συνδυασμούς των δεδομένων που είναι ακόμα ορατά. Αλλά δεν σκοπεύω να κάνω τίποτα με αυτή την γνώση. :wink:

Θα αντιστρέψω και την προ(σ)κλησή σου και θα σου προτείνω σε επόμενο meating να έρθεις εσύ να σε κεράσουμε τον καφέ. Αν μας γνωρίσεις και από κοντά θα καταλάβεις καλύτερα ότι δεν κινδυνεύεις με ban εδώ αν δεν δώσεις πραγματικά σοβαρή αφορμή. Και στο PD αν δεν παραβιάσεις τους κανονισμούς (τους οποίους εγώ μετάφρασα στα Ελληνικά παρεπιπτόντως...)
το ελαβα και το pm. ωραια, και τι κερδισες που εκανες τον "ντετεκτιβ"? :roll:
τους κανονισμους μια χαρα τους τηρω, ειναι το μοναδικο account που εχω ανοιξει

περι μπαν στο PD ειδες ποσοι την φαγανε αδικα πριν 2 χρονια, θυμασαι, ετσι? ενας λογος να φοβασαι εδω μεσα λοιπον

διαρκεια παρουσιας δεν δειχνω στο mame.gr (υποθετω), παρολαυτα seedαρω στην κοινοτητα

τα δεδομενα παντως λενε οτι εισαι moderator στο mame.gr και εχεις κοννε στο PD, αρα ενα απλο search με βαση την IP αρκει. προσωπικα δεν με ενδιαφερει ο τροπος που το βρηκες, εξαλλου το βρηκες, το αποτελεσμα μετραει

ενα καλο της ολης υποθεσης τουλαχιστον, μιας και εισαι γνωστο μελος εδω μεσα με κυρος, ειναι οτι μπορεις να διαπιστευσεις οτι δεν ειναι photoshop και οτι εγω δεν ειμαι ψευτης (το λεω επειδη ελαβα pm απο καποιον να μου πει οτι εκανα φωτοσοπια)

παρολαυτα, δεν μπορω να παραβλεψω μια ταση εκφοβισμου που υπαρχει εναντιον μου, απο την μια ο ενας να με απειλει με "ανωτερα κλιμακια", υβρεις κλπ. απο την αλλη εσυ να προσπαθεις να με εκφοβισεις οτι ο big brother ολα τα βλεπει. οτι ακριβως περιμενα δηλαδη

οπως ειπα, ακομα και αν γινω ban εδω μεσα, επειδη αντεδρασα οπως καθε ανθρωπος σε κακοηθεις απειλες και υβρεις, θα συνεχισω να seedαρω στο PD.
αν γινω ban στο PD επειδη "στιγματιστηκα" εδω, ε τοτε απλουστατα θα παψω να προσφερω και αυτο το λιγο που προσφερα στην κοινοτητα.
'η στην χειροτερη θα ανοιγα δευτερο account και θα leechαρα χωρις να προσφερω
ποιος θα εχανε πιστευεις? σιγουρα παντως οχι εγω

μαυτα και μαυτα δεν ξερω αν εχω την διαθεση να ερθω σε meeting, εχετε το ελευθερο να με παρεξηγησετε οσο θελετε, αυτη ειναι η αποψη μου και σκεφτειτε εσεις πως θα πραττατε στην θεση μου (αν δηλαδη θα πινατε καφε/τρωγατε κοψιδια με ατομα που ειχαν προσπαθησει να σας εκφοβισουν)
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

Προφανώς δεν "πιάνεις" το πνεύμα του προηγούμενου post μου. Δεν βαριέσαι...

Λοιπόν, είναι πολύ ευκολότερο από όσο φαντάζεσαι και δεν χρειάστηκε καμμία IP ούτε καμμία πρόσβαση σε "μυστικά" δεδομένα του PD ή του mame.gr (ακόμα δεν έχω κοιτάξει καν τι IP χρησιμοποιείς γιατί δεν είχα κανένα απολύτως λόγο να το κάνω). Δεν θα εξηγήσω τον τρόπο δημοσίως αλλά οποιοσδήποτε στοιχειωδώς έξυπνος μπορεί να σε αναγνωρίσει με βάση το screenshot και το member list του PD. Μόνο. Εγώ έχω καλό IQ και μου πήρε περίπου 2 λεπτά. Ας πούμε ότι είδα τα γραφόμενα σου σε εκείνο το post σαν πρόκληση στις ντετεκτιβικές ικανότητες μου... :)

Για τα ban στο PD πριν από 2 χρόνια.
Την φάγανε 4. Οι δύο δίκαια (pepinos και ambu_dare) οι οποίοι και παραμένουν banned. Οι άλλοι δύο άδικα (tasoulhs και grip) για τους οποίους έδωσα εγώ τις αναγκαίες εξηγήσεις, έγιναν δεκτές και τους επανέφεραν άμεσα. Είχαν γίνει λάθος κατανοητές οι προθέσεις τους από τους admins του PD λόγω ανεπαρκούς αυτόματης μετάφρασης των γραφόμενων. Απλώς εμένα με εμπιστεύτηκαν να μεταφράσω σωστά τι γράφανε τα posts τους (που όντως δεν είχαν ίχνος κακής πρόθεσης)
Για την ιστορία, ο ambu_dare είναι κουμπάρος μου in real life και παρ'όλα αυτά δεν επανήλθε. Γιατί είχε φάει δίκαια το ban και δεν προσπάθησα καν να ζητήσω να επανέλθει.

Τα περί στιγματισμού, εκφοβισμού κλπ τα απορρίπτω ως αστεία. Αν νομίζεις ότι σε προσκαλώ για καφέ για να σου δαγκώσω το λαρύγγι, τι να πω πια... :roll:
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
Fotis_KFOR
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 748
Εγγραφή: 13 Οκτ 2004 00:55
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Fotis_KFOR »

Φίλε oblivion,

Πιστεύω πως παρεξήγησες τον maddog...

Εγώ σαν τρίτος - άσχετος που βλέπω απλά αυτό το topic χωρίς να υποστηρίζω κάποιον, δεν βλέπω ούτε κάποια απειλή ούτε κάποιο ντεντέκτιβ που θέλει να σου κάνει κάτι.

Το ότι σου λέει πως τσιγκλάς τον pepinos - άλλωστε εσύ ο ίδιος παραθέτεις τα links με τις κόντρες σας - και ότι θα προτιμούσε να βρείτε άλλον τρόπο να δώσετε "ζωή" στο site (μιας και είναι site που ασχολείται με το mame κτλ και όχι κόντρες μελών) δεν λέει κάτι παράλογο ούτε κάτι υπονοούμενο.

Το ότι βρήκε κάποιος το username σου από τη στιγμή που εσύ ο ίδιος από μόνος σου έδωσες κάποια στοιχεία - φωτογραφίες κτλ δεν σημαίνει κάτι - ίσα ίσα στο λέει ο άνθρωπος από μόνος του - αν μπορούσε ή ήθελε να κάνει οτιδήποτε κακό, στην τελική δεν σου έλεγε και τίποτα για το username και το έκανε χωρίς να φαίνεται πουθενά.

Αντιθέτως σου προτείνει και να έρθεις και στο meeting να γνωριστούμε όλοι και να περάσουμε καλά, κάτι που πιστεύω το βλέπεις στα ανάλογα topics με τα meetings, όλοι είμαστε μια πολύ καλή παρέα.

Φιλικά πάντα :)
oblivion
Wonder Boy
Wonder Boy
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: 26 Αύγ 2007 01:22

Δημοσίευση από oblivion »

Maddog έγραψε:Λοιπόν, είναι πολύ ευκολότερο από όσο φαντάζεσαι και δεν χρειάστηκε καμμία IP ούτε καμμία πρόσβαση σε "μυστικά" δεδομένα του PD ή του mame.gr (ακόμα δεν έχω κοιτάξει καν τι IP χρησιμοποιείς γιατί δεν είχα κανένα απολύτως λόγο να το κάνω). Δεν θα εξηγήσω τον τρόπο δημοσίως αλλά οποιοσδήποτε στοιχειωδώς έξυπνος μπορεί να σε αναγνωρίσει με βάση το screenshot και το member list του PD. Μόνο. Εγώ έχω καλό IQ και μου πήρε περίπου 2 λεπτά. Ας πούμε ότι είδα τα γραφόμενα σου σε εκείνο το post σαν πρόκληση στις ντετεκτιβικές ικανότητες μου... :)
ας τον πω εγω λοιπον και οτι γινει εγινε
μπηκες στην member list, εκανες sort με βαση το country και με λιγο pattern recognition το βρηκες :)
μολις τωρα ανακαλυψα οτι ειμαστε μονο 10 diamond στην ελλαδα
απογοητευτικο αν κρινω απο τις 2 εκατ. ADSL περιπου
νομιζα οτι ημασταν περισσοτεροι, αρα το pattern recognition θα ηταν κομματακι πιο δυσκολο...
anyway, παντως με IP ειναι πιο γρηγορο, γιαυτο το ειπα ;)

για το περι big brother και εκφοβισμου, θα μπορουσες να μην το ειχες αναφερει καν δημοσια, αλλα μονο με pm (μαζι με το nickname φυσικα)
η θεση σου σαν moderator ειναι βαρυνουσα οπως και να το κανουμε
Maddog έγραψε:Τα περί στιγματισμού, εκφοβισμού κλπ τα απορρίπτω ως αστεία. Αν νομίζεις ότι σε προσκαλώ για καφέ για να σου δαγκώσω το λαρύγγι, τι να πω πια... :roll:
αντε ας πουμε οτι εκανα λαθος εκτιμηση για σενα, για τον αλλον που με απειλησε με "ανωτερα κλιμακια", βρισιες κλπ? εκανα και εκει λαθος? :roll:
oblivion
Wonder Boy
Wonder Boy
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: 26 Αύγ 2007 01:22

Δημοσίευση από oblivion »

Fotis_KFOR έγραψε:Φίλε oblivion,

Πιστεύω πως παρεξήγησες τον maddog...
ισως εκανα λαθος με τον maddog, με τον πεπινο ομως? εκανα και εκει λαθος?
Fotis_KFOR έγραψε:Εγώ σαν τρίτος - άσχετος που βλέπω απλά αυτό το topic χωρίς να υποστηρίζω κάποιον, δεν βλέπω ούτε κάποια απειλή ούτε κάποιο ντεντέκτιβ που θέλει να σου κάνει κάτι.
δεν ειναι απειλη αυτα περι "ανωτερων κλιμακιων" και ειδικα οταν δειχνει να τα πιστευει/εννοει κιολας? (δεν αναφερομαι στον maddog)
Fotis_KFOR έγραψε:Το ότι σου λέει πως τσιγκλάς τον pepinos
εδω κανετε λαθος και οι 2 και πρεπει να το παραδεχτειτε
η αποδειξη απο που ξεκινησε το τσιγκλημα/flamebait, ειναι εδω:
http://www.mame.gr/phpBB2/viewtopic.php?p=24302#24302
pepinos έγραψε:μένει ένα άτομο από την παρέα να έρθει στο meeting.....αν και έχει εξαφανιστεί από εδώ ...πιθανώς(θεού θέλοντος)τον μαζέψανε και αγνοείται η τύχη του

oblivion για come to daddy for explanations στο meeting
το βλεπετε το flamebait, ετσι δεν ειναι? φαντασου οτι με εβγαλε τοσο εξω απο τα ρουχα μου, που βγηκα απο την ληθη μου μετα απο 2 χρονια σχεδον.. δεν ειναι ψεμα

ασε που εμαθα προσφατα οτι ζηταγε εδω μεσα να με κανουν ban :evil:, τεσπα το παραγραφω αυτο χαριστικα μιας και περασε καιρος
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος oblivion την 27 Νοέμ 2009 01:16, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
oblivion
Wonder Boy
Wonder Boy
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: 26 Αύγ 2007 01:22

Δημοσίευση από oblivion »

και κατι τελευταιο, το screenshot το ποσταρα γιατι δεν μου αρεσε η μομφη προς το προσωπο μου οτι δεν προσφερω τιποτα στην κοινοτητα. :?
χωρις αποδειξεις δεν θα με πιστευε κανεις, σιγα μην πιστευε κανεις εναν αγνωστο που δεν εχει πιει ουτε καφε μαζι του..
εγω αν παρατηρησετε δεν εχω θιξει κανεναν οτι δεν εχει προσφερει, ακομα κι αν καποιος εχει χαμηλο ratio, μπορει να προσφερει αλλου (dumping, programming κλπ.)
και φυσικα δεν υπαρχουν μονο αυτα, ακομα κι αν καποιος δεν μπορει να προσφερει με τους παραπανω τροπους, υπαρχουν κι αλλοι, π.χ. donations 'η δωρεαν εγγραφη cd/dvd με roms
ας μην κρινουμε λοιπον την συνεισφορα του καθενος αν δεν την γνωριζουμε :roll:
Απάντηση