Street Fighter X Tekken

PC, Xbox/360, XboxOne, PS3, PS4, Wii, WiiU, PSP/PSVita, GP2X, DS/3DS κτλ Συζήτηση για όλα τα τρέχοντα ή πιο πρόσφατα συστήματα παιχνιδιών.

Συντονιστές: Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Άβαταρ μέλους
HardLord
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 288
Εγγραφή: 06 Σεπ 2005 01:55
Τοποθεσία: Cologne
Επικοινωνία:

Street Fighter X Tekken

Δημοσίευση από HardLord »

:mrgreen: I CAPCOM kani sxedia gia ena neo GAME Titlo pou pistebo tha ine poli endiaferon . XANTOKEN !!!!!

Video Trailer
Edo merikes ikones.

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Vetus
Metal Slug
Metal Slug
Δημοσιεύσεις: 104
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2007 16:36
Τοποθεσία: Ηλιούπολη, Αθήνα

Re: Street Fighter X Tekken

Δημοσίευση από Vetus »

Όπως ανέφερα και σ' άλλα forums θα προτιμούσα Virtua Fighter Vs Tekken ως παραδοσιακά 3D fightings που είναι και τα δύο τους (και που είχαν τρελό ανταγωνισμό μεταξύ τους επί εποχής Saturn - Playstation) και το Street Fighter X Tekken δεν μας χαλάει. Aλλά φυσικά θα προτιμήσω την εκδόση του παιχνιδιού με Street Fighter gameplay κι όχι αυτή με (Ska)Tekken gameplay.

Πάντως από την στιγμή που περιμένουμε ήδη ένα άλλο πιο ενδιαφέρον Vs τίτλο από την Capcom (o λόγος για το πολυαναμενόμενο Marvel Vs Capcom 3, φυσικά) θα προτιμούσα ν' ασχοληθούν με την δημιουργία του Darkstalkers 4 όπως δήλωσε ο δημιουργός του Street Fighter 4 ότι υπάρχει πιθανότητα να βγάλει.
Άβαταρ μέλους
grip
Emu Chief
Emu Chief
Δημοσιεύσεις: 2092
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005 21:45
Τοποθεσία: Τρίκαλα

Re: Street Fighter X Tekken

Δημοσίευση από grip »

Άκυρο,αλλά μέσα σε όλο αυτό το κλίμα επιθυμιών και beat em up style παιχνιδιών,κανά Killer Instict 3 τι ωραία που θα ήταν να έβγαινε...
Long live the emulator!!!!
[url=http://ubanimator.com][img]http://img288.imageshack.us/img288/2192/userbar517432aj.gif[/img][/url]
Άβαταρ μέλους
xalia
L33t P14y3r
L33t P14y3r
Δημοσιεύσεις: 1932
Εγγραφή: 14 Φεβ 2005 12:07

Re: Street Fighter X Tekken

Δημοσίευση από xalia »

grip έγραψε:Άκυρο,αλλά μέσα σε όλο αυτό το κλίμα επιθυμιών και beat em up style παιχνιδιών,κανά Killer Instict 3 τι ωραία που θα ήταν να έβγαινε...
++++++++++ εκεί θα πέσει λιώσιμο!
reboot
--------
Άβαταρ μέλους
Vetus
Metal Slug
Metal Slug
Δημοσιεύσεις: 104
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2007 16:36
Τοποθεσία: Ηλιούπολη, Αθήνα

Re: Street Fighter X Tekken

Δημοσίευση από Vetus »

grip έγραψε:Άκυρο,αλλά μέσα σε όλο αυτό το κλίμα επιθυμιών και beat em up style παιχνιδιών,κανά Killer Instict 3 τι ωραία που θα ήταν να έβγαινε...
Ω, ναι! Θα γούσταρα άγρια! 8)
Άβαταρ μέλους
HardLord
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 288
Εγγραφή: 06 Σεπ 2005 01:55
Τοποθεσία: Cologne
Επικοινωνία:

Re: Street Fighter X Tekken

Δημοσίευση από HardLord »

grip έγραψε:Άκυρο,αλλά μέσα σε όλο αυτό το κλίμα επιθυμιών και beat em up style παιχνιδιών,κανά Killer Instict 3 τι ωραία που θα ήταν να έβγαινε...
:bub: Pesta Grip kai go mazi sou ,,,thimase to thread pou aniksa me to KI3 projekt kai kontepses na pathis egkafaliko :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Re: Street Fighter X Tekken

Δημοσίευση από Maddog »

Αυτό το KI ποτέ δεν το χώνεψα...πραγματικά απορώ τι του βρίσκετε! :roll:
Αλλά ένα καινούριο Vampire/Darkstalkers θα ήταν όνειρο!
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
xalia
L33t P14y3r
L33t P14y3r
Δημοσιεύσεις: 1932
Εγγραφή: 14 Φεβ 2005 12:07

Re: Street Fighter X Tekken

Δημοσίευση από xalia »

doc σου έχω Tatsunoko vs. Capcom: Ultimate All Stars! σε Wii μπορείς να κάνεις και αυτά τα combo των 14b damage με Wii mote. :mrgreen: :mrgreen:
reboot
--------
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Re: Street Fighter X Tekken

Δημοσίευση από Maddog »

Πάλι καλά που δεν μου πρότεινες Super Smash Bros. :P
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
xalia
L33t P14y3r
L33t P14y3r
Δημοσιεύσεις: 1932
Εγγραφή: 14 Φεβ 2005 12:07

Re: Street Fighter X Tekken

Δημοσίευση από xalia »

το game που σου πρότεινα έχει και vampire chick! Αν μπουν οι χαρακτήρες του advance wars στο smash bros ίσως του ρίξεις μία ματιά...
reboot
--------
Άβαταρ μέλους
Vetus
Metal Slug
Metal Slug
Δημοσιεύσεις: 104
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2007 16:36
Τοποθεσία: Ηλιούπολη, Αθήνα

Re: Street Fighter X Tekken

Δημοσίευση από Vetus »

xalia έγραψε:doc σου έχω Tatsunoko vs. Capcom: Ultimate All Stars! σε Wii μπορείς να κάνεις και αυτά τα combo των 14b damage με Wii mote. :mrgreen: :mrgreen:
Mπορείς να παίξεις άνετα και με το classic controller ξέρεις. :roll:
Maddog έγραψε:Πάλι καλά που δεν μου πρότεινες Super Smash Bros. :P
Πως φαίνεται ο Nintendo hater (άσχετα που το Tatsunoko Vs Capcom δεν είναι της Nintendo αλλά λέμε τώρα)... :roll:
Maddog έγραψε:Αυτό το KI ποτέ δεν το χώνεψα...πραγματικά απορώ τι του βρίσκετε! :roll:
Στ' ότι ήταν πιο απολαυστικό κι άρτιο συγκριτικά με άλλα δημοφιλές fightings της εποχής όπως το *γκουχ! γκουχ!* Μοrtal Kompat 3 που ήταν η απίστευτη μούφα κι η αρχή της κατακρίλας για την σειράς MK (που ελπίζω ν' αλλάξουν τα πράγματα με το νέο MK που απ' ότι φαίνεται κάνει επιστροφή στις ρίζες).
Άβαταρ μέλους
xalia
L33t P14y3r
L33t P14y3r
Δημοσιεύσεις: 1932
Εγγραφή: 14 Φεβ 2005 12:07

Re: Street Fighter X Tekken

Δημοσίευση από xalia »

best of the best MK 2! Ακόμα και σε Amiga 600 που λιώναμε ( και σύντομα ξανά σε minimig ) :mrgreen:

Vetus το Tatsunoko vs. Capcom δεν το έχω δοκιμάσει με classic. Γουστάρω τρελλά ότι με wii mote με τη μία κάνεις τα super duper combo.
reboot
--------
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Re: Street Fighter X Tekken

Δημοσίευση από Maddog »

Vetus έγραψε:
Maddog έγραψε:Πάλι καλά που δεν μου πρότεινες Super Smash Bros. :P
Πως φαίνεται ο Nintendo hater (άσχετα που το Tatsunoko Vs Capcom δεν είναι της Nintendo αλλά λέμε τώρα)... :roll:
Γιατί, ισχυρίστηκα ποτέ ότι αγαπάω την Nintendo; Εδώ μέχρι και το Soul Calibur 2 καταστρέψανε στο Gamecube με τον βρωμό-Link. :mrgreen:
Vetus έγραψε:
Maddog έγραψε:Αυτό το KI ποτέ δεν το χώνεψα...πραγματικά απορώ τι του βρίσκετε! :roll:
Στ' ότι ήταν πιο απολαυστικό κι άρτιο συγκριτικά με άλλα δημοφιλές fightings της εποχής όπως το *γκουχ! γκουχ!* Μοrtal Kompat 3 που ήταν η απίστευτη μούφα κι η αρχή της κατακρίλας για την σειράς MK
Ναι, το ΜΚ ήταν άλλη μια σειρά που ποτέ δεν κατάλαβα γιατί άρεσε στον κόσμο σαν παιχνίδι. Το μόνο που είχε ήταν gore. Μάλλον και ο μόνος λόγος που πέτυχε. Πως μπορείς να πάρεις στα σοβαρά τα KI/MK όταν το αντίπαλο δέος είναι τα SF/KOF;;;
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
xalia
L33t P14y3r
L33t P14y3r
Δημοσιεύσεις: 1932
Εγγραφή: 14 Φεβ 2005 12:07

Re: Street Fighter X Tekken

Δημοσίευση από xalia »

fatality fatality και fatality! Το ΜΚ2 ήταν το πρώτο ( διορθώστε με αν κάνω λάθος ) beat em up με τόσο αίμα διαθέσιμο παντού! Είχε κάνει port σε ότι είχε μοχλό και ένα κουμπί! :pac:

Τα KOF από την άλλη τα έβρισκες μόνο σε arcades και neo geo! Προσωπικά αν και μου αρέσουν, ποτέ δεν ασχολήθηκα σοβαρά με κάποιο από αυτά, και μόνο σε MAME τα έπαιξα λίγο. :roll:
reboot
--------
Άβαταρ μέλους
grip
Emu Chief
Emu Chief
Δημοσιεύσεις: 2092
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005 21:45
Τοποθεσία: Τρίκαλα

Re: Street Fighter X Tekken

Δημοσίευση από grip »

Νομίζω για το MK το πρώτο ξεκίνησε το Pegi rating system.
Long live the emulator!!!!
[url=http://ubanimator.com][img]http://img288.imageshack.us/img288/2192/userbar517432aj.gif[/img][/url]
Απάντηση