PC Master & Mame.gr Vol. 3

Οτι σχετικό με το www.mame.gr

Συντονιστές: Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

PC Master & Mame.gr Vol. 3

Δημοσίευση από Maddog »

Αφού δωροδοκήσαμε τον Olorin με μπόλικα Sega games, στο νέο τεύχος του PC Master έχουμε όχι ένα αλλά δύο δημοσιεύματα σχετικά με το mame.gr και το "gardening" 8)

Εικόνα
Εικόνα

Δώστε μας λίγους μήνες ακόμα και θα καταλάβουμε ολοκληρωτικά την στήλη... :lol:
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
GeoAnas
Methuselah
Methuselah
Δημοσιεύσεις: 1503
Εγγραφή: 19 Απρ 2004 22:39
Τοποθεσία: Πολύγυρος - Χαλκιδική
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από GeoAnas »

:oops: :oops: :oops: !!
No comment !
Άβαταρ μέλους
tasoulhs
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 349
Εγγραφή: 01 Ιούλ 2004 12:00
Τοποθεσία: Βέροια
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από tasoulhs »

Εγώ πάλι George έχω να πω κάτι. :shock:

Ο Sonic ήταν ΓΙΑ τον Maddog και όχι ΑΠΟ τον Maddog. Κάνω λάθος; :?:

Παρακαλώ τον Β. Κράτσα να ρίξει 666 βουρδουλιές στον Olorin για να μάθει να γράφει ανακρίβειες! Και να του πάρει πίσω το Narya!!! :twisted: :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
GeoAnas
Methuselah
Methuselah
Δημοσιεύσεις: 1503
Εγγραφή: 19 Απρ 2004 22:39
Τοποθεσία: Πολύγυρος - Χαλκιδική
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από GeoAnas »

Ο Sonic ήταν για τον Maddog (έχω φυλάξει τον δίδυμο αδερφό του :wink: )
Αλήθεια Maddog που τον τοποθέτησες τελικά ? Ελπίζω όχι σε κανένα πατάρι :twisted:
Η Θεσσαλονίκη περιμένει το επόμενο Gardening !
Gardening χωρίς Annie (Silverstone,Silvertone....)= μισό Gardening :lol:
Olorin μόλις χτύπησα στο Ebay ένα Atari Jaguar...όχι θα ΄χεις εσύ και εγώ στην απέξω ! :lol:
Άβαταρ μέλους
paspartoo
*nix Master
Δημοσιεύσεις: 694
Εγγραφή: 01 Σεπ 2004 11:19

Δημοσίευση από paspartoo »

(υφος επισημο)

Αν και δεν ηταν ακριβως το εγχρωμο πολυσελιδο ενθετο ( :P ) που περιμενα μου αρεσε πολυ που αναφερθηκε ξανα το pc master (και απο την πενα αγαπητου προσωπου) στο χωρο του mame.γκρ και ειμαι σιγουρος (συμφωνοντας με τον Maddog) οτι αν οχι στο επομενο αλλα σιγουρα στο μεθεπομενο Gardening θα αναγκαστει (εκ των πραγματων) το περιοδικο να βγαλει εκτακτη εκδοση για να καλυψει το event.

Συγχαρητηρια και στα παιδια για τη μεταφορα του nibbler - το καλο ειναι οτι απο οσο μπορω να ξερω η προσπαθεια τους στο χωρο ειναι συνεχης και θα (ξανα)ταραξουν τα νερα πολυ συντομα. :wink:



(υφος μπλαζε)

Βρε απατεωνες για κεινο το παλικαρι που διασυρθηκε στα στενα της Καλλιθεας κουβαλοντας τον απαισιο sonic αλα μπρατσετα ουτε κουβεντα ε ?? χαθηκε να του δωσουν εναν Mario ?? 8)

Καλααααα :twisted:



υγ .. Αν η Σαλονικη σερβιρει μπουγατσες και τσουρεκια Τερκενλη στο event θα ψησω τον Προεδρο να το κανονισει το συντομοτερο... (τι κολλητος του ειμαι εξαλλου...)
Leave the gun. Take the cannoli.
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

Ο Sonic ήταν ΓΙΑ τον Maddog και όχι ΑΠΟ τον Maddog. Κάνω λάθος;
Όχι δεν κάνεις λάθος-απλά ο Maddog δωροδόκησε με τα proper games :wink: :lol: :wink:
Γιώργη μην ανησυχείς, o Sonic είναι σε περίοπτη θέση στο computer room.
Το παράδοξο της υπόθεσης ήτανε ότι είπε η πεθερά μου "Τι είναι αυτό; Ωραίο είναι...". Μήπως να τον βάλω στο σαλόνι τελικά; 8)

Paspartoo, θα τιμωρηθείς για τα γραφόμενα και μην νομίζεις ότι θα σε σώσει ο πρόεδρος ή το μπλαζέ ύφος :twisted:
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
paspartoo
*nix Master
Δημοσιεύσεις: 694
Εγγραφή: 01 Σεπ 2004 11:19

Δημοσίευση από paspartoo »

Καταλαβα...ασε , θα το κανω μονος μου...


(Paspartoo is proudly autobanned)







:mrgreen:
Leave the gun. Take the cannoli.
Olorin
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: 16 Απρ 2004 02:03
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Olorin »

Maddog, όπως φαντάζομαι κατάλαβες, κάθε δημοσίευμα αντιστοιχούσε και σε ένα DVD, οπότε από σένα εξαρτάται η παρουσία του mame.gr στη στήλη... ;)

tasoulhs, νομίζω πως για μια ακόμα φόρα έγινε παρεξήγηση, η οποία οφείλεται σε λάθος διόρθωση... Δεν έγραψα ΠΟΤΕ για τον Sonic ΑΠΟ ΤΟΝ Maddog, αλλά ΤΟΥ Maddog (άλλωστε, από τη στιγμή που έφυγε από τα χέρια του Γιώργου, η κυριότητα πέρασε και νόμιμα σε αυτόν...), κάτι το οποίο για κάποιον ανεξήγητο λόγο δε φάνηκε να αρέσει στις διορθώτριες, οι οποίες "αποφάσισαν" να το "διορθώσουν". Μάλιστα, ειδικά με το Nemo το έχω ξανασυζητήσει αυτό το θέμα περί "αυθαίρετων διορθώσεων", που αλλάζουν το νόημα των γραφόμενων... Τελικά, ο δαίμων του τυπογραφείου δεν είναι ένας, αλλά δυο, είναι θηλυκού γένους, φιλόλογοι και κλεισμένες σε ένα γραφειάκι 2x2 στα μπουντρούμια της Compupress... :D Αν πάντως συνεχίζετε να έχετε αμφιβολίες, μπορώ να σας στείλω και το πρωτότυπο .doc... (Άκου εκεί να μου πάρει το Narya! Σιγά μην του δώσω και το Glamdring, κιόλας...)

GeoAnas, το θέμα είναι ότι εγώ μόνο Jaguar και NES έχω (το 2600 σε κάποιο πιτσιρίκι το είχε χαρίσει προ 10ετίας η μητέρα μου) και μάλιστα το NES δε δουλεύει καν, οπότε ουσιαστικά, μόνο με το συμπαθές πλην αποτυχημένο αιλουροειδές έμεινα... :(
[i]Gamer χωρίς παρελθόν, είναι gamer χωρίς μέλλον...[/i]

[img]http://www.zipperfish.com/free/quizimages/nes-award1.jpg[/img]
Άβαταρ μέλους
GeoAnas
Methuselah
Methuselah
Δημοσιεύσεις: 1503
Εγγραφή: 19 Απρ 2004 22:39
Τοποθεσία: Πολύγυρος - Χαλκιδική
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από GeoAnas »

Στο επόμενο event 2 kg μπουγάτσα δώρο από μένα για κάθε παρευρισκόμενο !!! :lol:
Άβαταρ μέλους
pepinos
Emulation King
Emulation King
Δημοσιεύσεις: 1228
Εγγραφή: 11 Μάιος 2004 01:48

Δημοσίευση από pepinos »

GeoAnas έγραψε:Στο επόμενο event 2 kg μπουγάτσα δώρο από μένα για κάθε παρευρισκόμενο !!! :lol:
ενα αντε δυο η το πολλυ πολλυ τρια κιλα ραβανι βεροιωτικο :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Κάποτε οι μαθητές του είχαν ρωτήσει το Αριστοτέλη για το ποιό είναι το αγριότερο ζώο. Και εκείνος αποκρίθει : Από τα οικόσιτα ο ΚΟΛΑΚΑΣ και από τα ελεύθερα ο ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ.
Άβαταρ μέλους
paspartoo
*nix Master
Δημοσιεύσεις: 694
Εγγραφή: 01 Σεπ 2004 11:19

Δημοσίευση από paspartoo »

Λοιπον ... φορτωμα αυτοκινητου check - ρουχα check - λεφτα (??) check - αποχαιρετιστηρια αγκαλια στην οικογενεια (ουχχ) check...

τι ωρα ειπαμε οτι ειναι το event ?



(Ααα να μην ξεχασω να παραλαβω και τον Προεδρο απο το Αεροδρομιο...)
Leave the gun. Take the cannoli.
Άβαταρ μέλους
tasoulhs
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 349
Εγγραφή: 01 Ιούλ 2004 12:00
Τοποθεσία: Βέροια
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από tasoulhs »

Προς pepinos:
Δεν είναι ραβανί, ρεβανί είναι. :x
Πως λέμε στο γήπεδο "σου γ... τη .... ρΕ καραγκιόζη!!" :lol: :lol:

Αν το ξαναγράψεις λάθος θα σπικάρω στον Χοχλιούρου να μην σου δώσει ούτε κομμάτι για δείγμα! :twisted:
Άβαταρ μέλους
pepinos
Emulation King
Emulation King
Δημοσιεύσεις: 1228
Εγγραφή: 11 Μάιος 2004 01:48

Δημοσίευση από pepinos »

tasoulhs

μπορεις να μαθεις πιο καταστημα στην βεροια κανει το ρεβανι?

να ερθει κατα αθηνα με courrier αυθημερων...χαλαλι τα ευρο :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Κάποτε οι μαθητές του είχαν ρωτήσει το Αριστοτέλη για το ποιό είναι το αγριότερο ζώο. Και εκείνος αποκρίθει : Από τα οικόσιτα ο ΚΟΛΑΚΑΣ και από τα ελεύθερα ο ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ.
Άβαταρ μέλους
tasoulhs
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 349
Εγγραφή: 01 Ιούλ 2004 12:00
Τοποθεσία: Βέροια
Επικοινωνία:

Το σκίσαμε πάλι το φόρουμ!

Δημοσίευση από tasoulhs »

Το καλύτερο ρεβανί το κάνει η αδερφή μου είπα. :mrgreen:
Αλλά ποιος μπορεί να τη βάλει στην κουζίνα να το ετοιμάσει :roll: , πρέπει να την πετύχω σε τρελά κέφια. :cry:

Κατά τα άλλα το γνωστό ρεβανί της Βέροιας είναι "Χοχλιούρου".

Courier; Έχεις δει πως συμπεριφέρονται στα δέματα; Δεν θα φας ρεβανί, τρίματα θα φτάσει! :)
Απάντηση