PC MASTER και MAME GR

Οτι σχετικό με το www.mame.gr

Συντονιστές: Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Άβαταρ μέλους
xalia
L33t P14y3r
L33t P14y3r
Δημοσιεύσεις: 1932
Εγγραφή: 14 Φεβ 2005 12:07

Δημοσίευση από xalia »

Εγώ είμαι σε ηλικία γάμου άλλα το target group μου περιλαμβάνει μία Ρωσίδα (δίμετρη) και μία Αμερικανίδα (πιπινάκι)! 8)
reboot
--------
Άβαταρ μέλους
ambu_dare
Out of Space
Out of Space
Δημοσιεύσεις: 1796
Εγγραφή: 10 Φεβ 2005 15:40

Δημοσίευση από ambu_dare »

Kαλά ρε 'σεις, δεν ντρέπεστε...
Για συμμαζευτείτε λίγο έτσι? άντε μην αρχίσω να τραβάω από τα αυτιά.
Forum για το ΜΑΜΕ είναι εδώ ή γραφείο συνοικεσίων...

Whacker, εμείς θα τα πούμε ιδιαιτέρως... ναι ρε είμαι παντρεμένος αλλά και οι παντρεμένοι δεν έχουν ψυχή?
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

grip έγραψε:Whacher έγραψε:
Παιδιά έχει και κάτι ξαδέρφες ανύπαντρες, άμα γουστέρνετε κάνω "κοννέ" για τους ανύπαντρους!!!!!
Σε μενα που κατεβηκα πριν 3 βδομαδες περιπου Αθηνα δεν μου ειπε τιποτα τετοιο ο Maddog........ :(
Eλπιζω να κοπηκα απο το-Maddog test-λογω ηλικιας και οχι λογω εμφανισης.......... :lol: :wink:
Φίλε grip, δεν έχω την παραμικρή ιδέα για τις ανύπαντρες ξαδέλφες, μια παντρεμένη μου έχει δείξει μόνο! Μάλλον φοβάται μην μου γυαλίσει καμμία και χαλάσει η τρέχουσα κουμπαριά... :lol:
xalia έγραψε:Εγώ είμαι σε ηλικία γάμου
Στο παρόν forum για να θεωρηθείς σε "ηλικία γάμου" πρέπει να έχεις ένα καλό set με roms για όλους τους emulators, για να μπορέσεις να ανταλλάξεις με τον κουμπάρο (όπως κάποτε εγώ με τον Whacker). Επομένως είσαι μικρός ακόμα, ούτε το GoodSNES δεν έχεις τελειώσει ακόμα!!! :P

Πάει, το μαμήσαμε για τα καλά και αυτό το topic, πάμε σε κανένα άλλο τώρα... :roll:
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

grip έγραψε:Σε μενα που κατεβηκα πριν 3 βδομαδες περιπου Αθηνα δεν μου ειπε τιποτα τετοιο ο Maddog........ :(
Eλπιζω να κοπηκα απο το-Maddog test-λογω ηλικιας και οχι λογω εμφανισης.......... :lol: :wink:
Νομίζω πως αυτό έφταιγε - η μικρότερη πρέπει να σου ρίχνει 3-4 χρόνια - αλλά και πάλι, αν ψήνεσαι.... :wink: :lol:
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

ambu_dare έγραψε:Kαλά ρε 'σεις, δεν ντρέπεστε...
Για συμμαζευτείτε λίγο έτσι? άντε μην αρχίσω να τραβάω από τα αυτιά.
Forum για το ΜΑΜΕ είναι εδώ ή γραφείο συνοικεσίων...

Whacker, εμείς θα τα πούμε ιδιαιτέρως... ναι ρε είμαι παντρεμένος αλλά και οι παντρεμένοι δεν έχουν ψυχή?
Οι ζωντανοί με τους ζωντανούς και ...οι παντρεμένοι με τους παντρεμένους... :twisted:
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Άβαταρ μέλους
grip
Emu Chief
Emu Chief
Δημοσιεύσεις: 2092
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005 21:45
Τοποθεσία: Τρίκαλα

Δημοσίευση από grip »

Whacker έγραψε:
Νομίζω πως αυτό έφταιγε - η μικρότερη πρέπει να σου ρίχνει 3-4 χρόνια - αλλά και πάλι, αν ψήνεσαι....
Θελω να πιστευω οτι και εσυ οταν ησουνα 21χρονος δεν ελεγες οχι-τηρουμενων των αναλογιων βεβαια- σε 24 και 25 χρονες...... :delicious: :kiss:

Maddog έγραψε:
Πάει, το μαμήσαμε για τα καλά και αυτό το topic, πάμε σε κανένα άλλο τώρα...
Ναι.Η διαφορα ειναι οτι συνηθως τα topic τα μαμαμε κατευθειαν....
Αυτο μας ξεφυγε λιγο και το <διορθωσαμε> τωρα..... :lol:
Long live the emulator!!!!
[url=http://ubanimator.com][img]http://img288.imageshack.us/img288/2192/userbar517432aj.gif[/img][/url]
Άβαταρ μέλους
pepinos
Emulation King
Emulation King
Δημοσιεύσεις: 1228
Εγγραφή: 11 Μάιος 2004 01:48

Δημοσίευση από pepinos »

και η φωτογραφια για το μελοντικο ευτυχες γεγονος

Εικόνα

καλα στεφανα στους υποψηφιους :P :P :P :P
Κάποτε οι μαθητές του είχαν ρωτήσει το Αριστοτέλη για το ποιό είναι το αγριότερο ζώο. Και εκείνος αποκρίθει : Από τα οικόσιτα ο ΚΟΛΑΚΑΣ και από τα ελεύθερα ο ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ.
Άβαταρ μέλους
Nemo
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4798
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:55
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Nemo »

Nemo έγραψε: Σχετικό άρθρο είχε και στο Computer & Software
πετυχα κατι παλια scans στοπ σκληρο και μαλλον πρεπει να ειναι απο το
εν λογω τευχος/σχετικο αρθρο.

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα


και σε οσους φαινονται δυσδιακριτα....


http://img54.imageshack.us/img54/1497/emucs2ar.jpg

http://img463.imageshack.us/img463/3636/emucs27pe.jpg

http://img463.imageshack.us/img463/4549/emucs39an.jpg

http://img466.imageshack.us/img466/2183/emucs44kf.jpg






abyss έγραψε: Τι ακριβώς έλεγε .............

Τσεκαρε τα pm σου.
if" Imitation is the sincerest flattery",
imagine emulating ....
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

Το καλύτερο σε αυτά τα scans είναι οι τιμές των CD Recorders στην διαφήμιση της Disk Impex!
215000 δραχμές το φτηνότερο... :!:
Θυμάμαι ακόμα το 1996 που αγοράσαμε μαζί με έναν φίλο ρεφενέ το πρώτο μας CD-Recorder (ένα SCSI JVC 2x). 170000 χωρίς τον extra controller (ήταν μακράν το φτηνότερο μοντέλο τότε), 2500 το κάθε άδειο δισκάκι, τα έγραφες σε μονή ταχύτητα οπότε έπαιρνε 75-80 λεπτά για κάθε CDR (στην διπλή η πιθανότητα να καούν ήταν περίπου 80%) και δεν τολμάγαμε ούτε το ποντίκι να κουνήσουμε μέχρι να τελειώσει η εγγραφή, γιατί πάλι ρίσκαρες να το κάψει! Έτσι, για να μην γκρινιάξει κανείς για τις τιμές των Blue Ray! :P
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

200000 είχα αγοράσει το 1995 το πρώτο μου SONY CDR-102. Μεταχειρισμένο φυσικά (καινούργιο έκανε 330000), SCSI, 2x ταχύτητα και τα μυαλά στο mixer. Επειδή το κράτησα καιρό, θυμάμαι ήταν το μόνο device που διάβαζε securom! :D :shock:
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Άβαταρ μέλους
Nemo
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4798
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:55
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Nemo »

Στο PcMaster Νοεμβριου και το αρθρο Pc Master Bookmarks οπου γινεται παρουσιαση των Bookmarks/favorites των Συντακτων του Pc Master , γινεται αναφορα στο mame.gr (και στα θρυλικα Mame Meatings) ως
Bookmark ποιου αλλου , του <<συνηθη υποπτου>> Olorin .

Εικόνα



Ευχαριστούμε :good: Νότη :good: .
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nemo την 26 Οκτ 2008 13:22, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
if" Imitation is the sincerest flattery",
imagine emulating ....
Άβαταρ μέλους
grip
Emu Chief
Emu Chief
Δημοσιεύσεις: 2092
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005 21:45
Τοποθεσία: Τρίκαλα

Δημοσίευση από grip »

Δεν είναι λίγες οι φορές που αγοράζω το pc master λόγω των άρθρων του Νότη.
Να σαι καλά ρε ψηλέ και άντε να σε πετύχω και σε κανένα meeting :D
Long live the emulator!!!!
[url=http://ubanimator.com][img]http://img288.imageshack.us/img288/2192/userbar517432aj.gif[/img][/url]
Άβαταρ μέλους
Fotis_KFOR
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 748
Εγγραφή: 13 Οκτ 2004 00:55
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Fotis_KFOR »

Ωραίος ο Νότης! Πάντα εξάλλου έδειχνε την συμπάθεια του στο mame.gr, όπως και οι περισσότεροι από μας εδώ. Ελπίζω στο τρίτο μου meeting να σε πετύχω ψηλέ !!!
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

Εγώ πάλι προτείνω να εκτελεστεί ως προδότης.

Έβαλε πρώτο το GRM στην λίστα του...
...και φυσικά έχουμε και εκείνο το χρόνιο προβληματάκι με την εταιρία που υποστηρίζει. :twisted: :twisted: :twisted:
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
Nemo
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4798
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:55
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Nemo »

Maddog έγραψε:Εγώ πάλι προτείνω να εκτελεστεί ως προδότης.

Έβαλε πρώτο το GRM στην λίστα του...
...και φυσικά έχουμε και εκείνο το χρόνιο προβληματάκι με την εταιρία που υποστηρίζει. :twisted: :twisted: :twisted:
:twisted: Εκτέλεση ??? τσ τσ τσ
Λιγο βαρυ δεν ειναι ,ασε που πρεπει που πρεπει να φτιαξουμε και καινουρια αγχωνη, γιατι σ' αυτην που εχουμε ηδη <<πατωνει>> (λογω υψους ).





Τωρα περα απο τα "κρυα"αστεια και για να μην αδικουμε το Olorin ,μπορει το mame.gr να αναφερεται ναι μεν δευτερο ,ομως εκθειαζεται δεόντως και το κειμενακι που το συνοδευει ειναι αν οχι το μεγαλυτερο απο τα 3-4 μεγαλυτερα που συνοδευουν αντιστοιχα τα bookmarks-επιλογες των συντακτων.

Και πανω απ ολα αναφερεται στο πρωτο πληθυντικο "Μπορει να μην ειμαστε η πολυπλυθεστερη διαδικτυακη κοινοτητα ...." .

Θα μπορουσε να υποθεσει κανεις κιολας ,οτι ισως γιαυτο το λογο για λογους ισορροπιας το εβαλε δευτερο ,για να μην φανει υπερβολικα ευνοικα προδιατεθειμενος .
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nemo την 27 Οκτ 2008 02:34, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
if" Imitation is the sincerest flattery",
imagine emulating ....
Απάντηση