Ghouls n Ghosts τερματισμος με ενα credit by metalcandyman

Όλα σχετικά με τον αγαπημένο μας emulator.

Συντονιστές: Nemo, Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Άβαταρ μέλους
metalcandyman
PacGrand Master
PacGrand Master
Δημοσιεύσεις: 344
Εγγραφή: 02 Απρ 2011 12:12
Τοποθεσία: Σερρες

Re: Ghouls n Ghosts τερματισμος με ενα credit by metalcandym

Δημοσίευση από metalcandyman »

Karnov έγραψε:Φίλε metalcandyman.
Θέλουμε τα επόμενα βίντεο τερματισμού να είναι HiDef και με ήχο. ΟΚ?

Καθώς και τα προηγούμενα, οπότε αν δεν σου κάνει κόπο, ξανατερμάτισέ τα. :wink: ..

Είναι πολύ προχωρημένο να έχουμε οπτικο-ακουστικό playthrough με ήχο και ίσως και οδηγίες απο Έλληνα gamer. Για κλασσικά παιχνίδια όπως αυτά που παίζεις. :pacbad:
ΗD αποκλειεται φιλαρακι μου γιατι εφτυσα αιμα μεχρι να βρω ενα προγραμμα που το τελικο μεγεθος του βιντεο να μην ειναι εξωφρενικα μεγαλο οπως γεινοταν με το fraps.Ωσο για τον ηχο πραγματικα δεν ξερω τι αλλο να κανω.Φωναξα μεχρι και φιλο μου τεχνικο υπολογιστων και δεν βρηκα ακρη.Δεν ξερω πραγματικα τι να κανω εχω πελαγωση μαυτο το θεμα.15 παιχνιδια εχω ανεβασει και νομιζω ενα η δυο καταλαθος εουν ηχο και δεν ξερω τι εγειναι μετα και δεν μπορεσα να ξαναεχω.Γιυτο και σταματησα να το ψαχνω γιατι με γυρισαν τα μυαλα.
Ενας λυκος δεν χανει ποτε τον υπνο του για της αποψεις των προβατων.
No metalcandyman,No Party
Άβαταρ μέλους
Karnov
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2005 20:11
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Ghouls n Ghosts τερματισμος με ενα credit by metalcandym

Δημοσίευση από Karnov »

Το MAME δεν εχει ενσωματωμένη επιλογή Record Gameplay (Uncompressed ΑVI) αν θυμάμαι καλά;
Mετά με έναν μετατροπέα μπορείς να το συμπιεσεις αρκετά.

Καλά το High Def δεν υφίσταται ούτως ή άλλως γιατί δεν υπάρχει παιχνίδι σε πραγματική ανάλυση 1900χ1080.
Άβαταρ μέλους
Karnov
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2005 20:11
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Ghouls n Ghosts τερματισμος με ενα credit by metalcandym

Δημοσίευση από Karnov »

Σήμερα με το CMS Joystick

(C)ontroller for
(M)AME that
(S)ucks !!!!

προσπάθησα να παίξω Ghosts'n Goblins (Italian Edition) για να θυμηθώ την παλιά μου τέχνη..

Αυτο το καταραμένο Joystick μου έβγαλε την πίστη.
-Κολλάει εκεί που δεν πρέπει
- οι βεντούζες δεν κολλάνε καλά και σου μένει το χειριστήριο στο χέρι,
- τα κουμπιά είναι χάλια, δεν πατάνε, και δεν μπορείς να ρίξεις σωστά.
Ξέρουμε όλοι, τι σχολή αντανακλαστικών είναι το GnG. Αυτό σε συνδυασμό με το αισχρό "ελληνικό" joystick που δεν μπορείς να κάνεις ένα συνδυασμό jump-shoot της προκοπής, το παιχνίδι γίνεται κόλαση!

Μαύρα χάλια! Χάλασα 20 κέρματα στην 3η πίστα με τους κόκκινους διαβόλους να με πετσοκόβουνε για πρωινό.

Αυτά τα ολίγα. Περιμένω πως και πως να παίξω με ένα επαγγελματικό joystick αυτήν την παιχνιδάρα. Ελπίζω να μην υπάρχει πρόβλημα calibration ή registration στο μέλλον.
Άβαταρ μέλους
axe55man
Crazy Kong
Crazy Kong
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: 13 Ιαν 2012 04:37

Re: Ghouls n Ghosts τερματισμος με ενα credit by metalcandym

Δημοσίευση από axe55man »

Απ τα πιό κλασσικά παιχνίδια το Ghouls n ghosts αλλά κ το προηγούμενό του Ghosts n goblins... πολύ λιώσιμο τότε στα ηλεκτρονικά.
Σήμερα έπεξα το Makai mura (Ghosts n goblins) στο εύκολο με φούλ κανονάκια... και πέρασα το ρεκόρ μου που ήταν 730.000 περίπου, και το πήγα 1.204.000!
Θα πρέπει αν θυμάμαι καλά να έκανα 4 τερματισμούς! Μετά τον 3ο τερματισμό χάνεις εύκολα στις πίστες που νομίζεις οτι τις "έχεις" για πλάκα.
Μπορώ να παίξω μια μέρα καλά αποφασιστικά και θα το ανεβάσω πολύ και το 1.204.000, θα βγάλω και φώτο να την ποστάρω!
:P
Άβαταρ μέλους
Nemo
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4798
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:55
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ghouls n Ghosts τερματισμος με ενα credit by metalcandym

Δημοσίευση από Nemo »

metalcandyman έγραψε:Δυστηχως φιλε δεν το εχω παιξει ποτε ουτε καν το εχω δει το ultimate ghost's n goblins.Eιχα καποτε psp αλλα το πουλησα σχεδον αμεσως γιατι το θεωρησα αποτυχημενη αγορα (και δεν μετανιωνω γιαυτο) με αποτελεσμα να μην το εχω παιξει το συγκεκριμενο.Και δεν ξερω αν υπαρχει κανενας καλος emulator για psp ωστε να το παιξω.

κανενας καλος emulator για psp ωστε να το παιξω ????
:roll: μαλιστα .Με PPSSPP λουστηκες ????

<<Λουσου>> και θα δεις ....

ppssppugng.jpg
ppssppugng.jpg (158.39 KiB) Προβλήθηκε 727 φορές
if" Imitation is the sincerest flattery",
imagine emulating ....
Απάντηση