light gun για ps2

Οτιδήποτε εκτός θέματος εδώ.

Συντονιστές: Nemo, Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
dukepapas
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 322
Εγγραφή: 12 Φεβ 2006 11:34

light gun για ps2

Δημοσίευση από dukepapas »

Καλησπερα σε ολους σκεπτομουνα να παρω ενα light gun για ps2 εχω δει ενα σαν και αυτο που κικλοφορει της namco http://www.ebay.com/itm/NAMCO-G-C-SYSTE ... 417d08670b
αλλα αμφιταλαντευομε στο εξης στο οτι τελιωνει σε ενα κιτρινο βισμα που παει στην τηλεωραση και ενα usb.Κατα πρωτον οτι usb και να εβαζα στο ps2 ποτε δεν αναγνωριζε τιποτα ουτε φλασακι usb αυτο θα το αναγνωριζει;
Κατα δευτερον εφοσον το ps2 βγαζει 3 εξοδους εκ τον οποιων το ενα κιτρινο καλοδιακι το κιτρινο του οπλου που πηγαινει στην τηλεωραση; Εχει αγορασει κανεις να μας δωσει τα φωτα του;
Επισης εχω δει και καπια με το τετραγωνο που εχουν τα τηλεχηριστηρια μηπως αυτο ειναι πιο καλο απο το usb επειδη πηγαινει στην θηρα του τηλεχηστιριου οποτε το αναγνρωριζει καλητερα;
Τελος αν θες να πεξεις το virtual cop σε pc θα κανει με το usb;
Συνημμένα
$_57.jpg
$_57.jpg (19.89 KiB) Προβλήθηκε 439 φορές
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Re: light gun για ps2

Δημοσίευση από Maddog »

Το GunCon 2 που δείχνεις δουλεύει μόνο σε CRT τηλεοράσεις. Οπότε πες μας κατ' αρχήν αν διαθέτεις τέτοια ακόμα... :wink:
Αν δεν έχεις, πρέπει να πας σε G-Con 3 και να έχει μαζί και τους εξτρά αισθητήρες του.
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
dukepapas
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 322
Εγγραφή: 12 Φεβ 2006 11:34

Re: light gun για ps2

Δημοσίευση από dukepapas »

Maddog έγραψε:Το GunCon 2 που δείχνεις δουλεύει μόνο σε CRT τηλεοράσεις. Οπότε πες μας κατ' αρχήν αν διαθέτεις τέτοια ακόμα... :wink:
Αν δεν έχεις, πρέπει να πας σε G-Con 3 και να έχει μαζί και τους εξτρά αισθητήρες του.
Α δεν το ηξερα οτι εχει βγει G-Con 3 ,βασικα εψαχνα για το 2 νομιζω οτι δεν κανει σε τηλεωραση led.Τον ανταπτωρα τον εβαλα γιατι νομιζα οτι παει στην θυρα του ps2.

Βασικα θελω ενα οπλακι για led τηλεωραση που να κανει και για ps2 και για pc.Ενα που ειδα στο ebay εγραφε οτι ειναι για ps2 pc kai pc3 αλλα δεν υποστηριζει παιχνιδια του ps2, πιασε το αυγο και κουρευτο προς γκρεμος και πισω ρεμα περνεις το GunCon 2 δεν κανει για led και lcd περνεις το αλλο δεν υποστηριζει τα παιχνιδια του 2 ελεος!!!!
To 3 δεν το εχω δει πουθενα για πουλημα. :x
Άβαταρ μέλους
GeoMan
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 472
Εγγραφή: 21 Μαρ 2013 01:19

Re: light gun για ps2

Δημοσίευση από GeoMan »

dukepapas έγραψε:Βασικα θελω ενα οπλακι για led τηλεωραση που να κανει και για ps2 και για pc.
Θες αυτο: http://ultimarc.com/aimtrak.html

Απο οτι διαβαζω ειναι συμβατο και με PS2/3. Δεν παιζει ρολο τι TV εχεις γιατι εχει δικη του μπαρα με infrared led για να κανει calibration. Εχω παρει ενα αλλα το εχω δοκιμασει μονο σε PC.
Άβαταρ μέλους
dukepapas
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 322
Εγγραφή: 12 Φεβ 2006 11:34

Re: light gun για ps2

Δημοσίευση από dukepapas »

:black-eye: στο ματι μου ηρθε καλο αλλα πολυ ακριβο.....
Άβαταρ μέλους
GeoMan
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 472
Εγγραφή: 21 Μαρ 2013 01:19

Re: light gun για ps2

Δημοσίευση από GeoMan »

dukepapas έγραψε::black-eye: στο ματι μου ηρθε καλο αλλα πολυ ακριβο.....
Δεν μπορεις να τα εχεις ολα... :wink:
Απάντηση