sensiblesoccer

Άλλοι Arcade emulators πχ. Kawaks, FBA, Nebula, Zinc, Daphne κλπ

Συντονιστές: Nemo, Maddog, Whacker

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
dukepapas
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 322
Εγγραφή: 12 Φεβ 2006 11:34

sensiblesoccer

Δημοσίευση από dukepapas »

καλησπερα σε ολους καποτε ειχα βρει ενα παιχνιδακι για pc το sensiblesoccer που μαλον πρεπει να ειναι απο αυτο το σαιτ http://www.sensiblesoccer.de/forum/index.php μηπως το εχει κατεβασει κανεις να μας πει πως ριθμιζεις τα κουμπια της κλοτσιας?
βασικα δεν ξερω και καλα αγγλικα και δεν πολυ καταλαβα πρεπει να εχουν κατεβασει και μερικα πακς για μεταγενεστερους παιχτες,επιχηρισα να κανω ρεντζιστραισιον αλλα δεν ξερω τις απαντησεις του σαιτ μπας και βγαλω ακρη......
υπαρχει κανεις που να ξερει?
Άβαταρ μέλους
GeoMan
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 472
Εγγραφή: 21 Μαρ 2013 01:19

Re: sensiblesoccer

Δημοσίευση από GeoMan »

Αφου το φορτωσεις, πας στο SWOS+ και απο εκει ρυθμιζεις το joystick.
Άβαταρ μέλους
dukepapas
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 322
Εγγραφή: 12 Φεβ 2006 11:34

Re: sensiblesoccer

Δημοσίευση από dukepapas »

ναι το ρυθμιζεις αλλα εχει επιλογες μονο για συγκεκριμενα κουμπια η αριστερο cntrl η δεξι η το F δεν σε αφηνει να το ορισεις εσυ.
Επειδη ομως το χειριστηριο που εφτιαξα το εχω ρυθμισει για μαμε που μπορεις να τα αλλαξεις και futere pinball δεν χωραει αλλες ριθμισεις εκτος και αν καταφερω να βρω πως δουλευει το shift.
Άβαταρ μέλους
GeoMan
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 472
Εγγραφή: 21 Μαρ 2013 01:19

Re: sensiblesoccer

Δημοσίευση από GeoMan »

dukepapas έγραψε:ναι το ρυθμιζεις αλλα εχει επιλογες μονο για συγκεκριμενα κουμπια η αριστερο cntrl η δεξι η το F δεν σε αφηνει να το ορισεις εσυ.
Επειδη ομως το χειριστηριο που εφτιαξα το εχω ρυθμισει για μαμε που μπορεις να τα αλλαξεις και futere pinball δεν χωραει αλλες ριθμισεις εκτος και αν καταφερω να βρω πως δουλευει το shift.
Υπαρχει λυση! Φτιαξε στο WinIPAC ενα αλλο layout που να ταιριαζει με τις ρυθμισεις του Sensible Soccer και φορτωσε το στο joystick πριν παιξεις. Μετα ξαναφορτωσε το αρχικο που ειχες φτιαξει για ΜΑΜΕ. :wink:

Αν και επειδη το Joystick σου το βλεπει σαν Keyboard το PC, θα πρεπει να αλλαξεις τις ρυθμισεις του Keyboard (και οχι του joystick) στο ποδοσφαιρακι και να παιζεις Keyboard only. Το δοκιμασες ετσι?
Άβαταρ μέλους
dukepapas
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 322
Εγγραφή: 12 Φεβ 2006 11:34

Re: sensiblesoccer

Δημοσίευση από dukepapas »

οχι μακαρι να μπορεσω να φτιαξω το shift απορω ομως γιατι δεν μου δουλευει.....κατι πρεπει να γινεται λαθος....εναλακτικη αυτο που λες εσυ.Εκτος αν περασο καινουριο προγραμα με αυτο που φτιαχνεις οτι ριθμισεις σε οπιο παιχνιδι θες το εχω σπασμενο.
Απάντηση