Απελπιστικά αργό site;

Οτι σχετικό με το www.mame.gr

Συντονιστές: Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Απελπιστικά αργό site;

Δημοσίευση από Maddog »

Is it just me, ή το site εμφανίζει συχνά προβλήματα με την ταχύτητα του τις τελευταίες 2-3 ημέρες;
Ειδικά το μεσημέρι, από την ώρα που θα κάνεις click μέχρι να εμφανίσει το link περνάνε 1-2 λεπτά!!!Το περίεργο εδώ είναι ότι δεν κάνει ποτέ timeout, απλώς αργεί να ξεκινήσει να στέλνει δεδομένα. Που το έχεις hosted ρε Brainkiller, στην Ανταρκτική :?:
Δοκίμασα να κάνω ping και tracert και κανένα από τα 2 δεν λειτούργησε σωστά.
Α, και πριν ρωτήσει κανείς, το configuration μου και η ταχύτητα σε άλλα sites είναι μια χαρά... :wink:
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
pepinos
Emulation King
Emulation King
Δημοσιεύσεις: 1228
Εγγραφή: 11 Μάιος 2004 01:48

Re: Απελπιστικά αργό site;

Δημοσίευση από pepinos »

Maddog έγραψε: Ειδικά το μεσημέρι, από την ώρα που θα κάνεις click μέχρι να εμφανίσει το link περνάνε 1-2 λεπτά!!!
αυτο ισχυει παντα καθε μεσημερι και εδω και σε αλλα sites

να φανταστεις οτι μολις παω να δω μυνηματα στο mail.gr καθε μα καθε μεσημερι ισχυουν τα ιδα προβληματα οπως ανεφερες εδω
Κάποτε οι μαθητές του είχαν ρωτήσει το Αριστοτέλη για το ποιό είναι το αγριότερο ζώο. Και εκείνος αποκρίθει : Από τα οικόσιτα ο ΚΟΛΑΚΑΣ και από τα ελεύθερα ο ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ.
Άβαταρ μέλους
BraiNKilleR
Site Admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1102
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 02:35
Τοποθεσία: Ελλάδα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από BraiNKilleR »

Δυστυχώς εδώ και μερικές μέρες γενικώς κάποια sites στο Internet κάνουν διάφορα παλαβά σε επαναλαμβανόμενους χρόνους, μαζί με το Mame.gr και αρκετά άλλα sites κυρίως φιλοξενούμενα σε servers στην Αμερική παρουσιάζουν προβλήματα. Δοκίμασα 2 ISPς acn, otenet και κάνουν το ίδιο δηλαδή ένα μεγάλο lag που κρατάει 5-10 λεπτά και μετά όλα normal. Σαν ταχύτητα το site μπορεί να δώσει αρκετά μεγάλες ταχύτητες τουλάχιστον με ADSL384 μου έδωσε πάνω από 40k/s. Δεν ξέρω αν φταίει το δίκτυο ADSL στην Ελλάδα ή κάποια backbones στην Αμερική αλλά ας ελπίσουμε ότι είναι κάτι περαστικό
BraiNKilleR
http://www.mame.gr
Απάντηση