Annual MAME.GR Meeting Vol. 2

Οτι σχετικό με το www.mame.gr

Συντονιστές: Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Απάντηση
nikos
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 641
Εγγραφή: 17 Απρ 2004 10:10

Δημοσίευση από nikos »

Γεια σου και σενα ξαδερφε!
Χτες που ετρωγα ραβανι και επαιζα μαμε στο pc [παλι καλα που δεν το κανα μανταρα το keyboard απο τα μελια!],μου βγηκε και στοιχος!

"Καλοι μου φιλοι ειναι μεγαλη ηδονη,
να παιζεις μαμε και να τρως τα ραβανι!"

ΜΑΜΕ ποιηση!να καταταχτει στα artworks! :twisted:
ΤΑ ΜΑΜΕ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΠΛΗΡΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΛΕΟΝ,ΑΦΟΥ ΕΞΟΜΟΙΩΘΗΚΑΝ ΤΑ "ΤΙΜΗΜΕΝΑ" ΤΑ GAELCO! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!
Εικόνα
Olorin
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: 16 Απρ 2004 02:03
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Olorin »

paspartoo έγραψε:..τι λεγαμε για 6 ωρες περσι...

Αμυδρα θυμαμαι μια πλαστικη φιγουρα του απεχθους Sonic (την οποια κουβαλησα - ευτυχως οχι σε πολυσυχναστους δρομους της Καλλιθεας) η οποια και σχολιαστηκε ποικιλοτροπως απο τα φιλοNintendoειδη στελεχη του Forum...αληθεια που χαθηκε ο Olorin (μας) ?

(Ψηλε φετος θα παραγγειλουμε απο 3 μεριδες εκαστος για να ημαστε σιγουρα χορτατοι με το περας της ληξεως του meeting :P )

:lol:
Φίλε και συναγωνιστή (ή έστω... συν-Nintendo-ιστή) paspartoo, μη φοβάσαι, δεν έχω χαθεί. Άλλωστε, 2 μέτρα (και κάτι ψιλά, η μάλλον κάτι "ψηλά"), δεν είναι εύκολο να χαθούν...

Απλώς προσπαθούσα να επανέλθω από το σοκ της μετάβασης στην τρίτη ντουζίνα ετών του βίου μου (κοινώς, είχα γενέθλια τη Δευτέρα και έκλεισα τα 24, χρόνια πολλά λοιπόν και σε μένα, μετά τον φίλτατο Whacker για την ονομαστική του εορτή το Σάββατο, έστω και λίιιγο καθυστερημένα...) και είχα κάτι ψιλο-τρεχάματα με πανεπιστήμια, μπάσκετ, αρθρογραφίες κ.λπ. (κοινώς, βρήκα 2-3 παιχνίδια για PS2 και είπα να ξαναθυμηθώ τις κονσολικές μου καταβολές...).

Σχετικά με το περσινό meeting (αλήθεια, πότε πέρασαν τόσοι μήνες, μου φαίνεται πιο κοντινό κι από ό,τι η... εποχή που έπαιζα Tehkan World Cup με τα "μεγάλα" 20-άρικα!!!), δεν μπορώ να πω πως έχω ξεχάσει την απεχθή φιγούρα που αναφέρει κι ο paspartoo (θαυμάζω πάντως το κουράγιο σου, εγώ θα ντρεπόμουν να αγγίξω ακόμα και κάποιον τυχαίο σκαντζόχοιρο στον οποίο έπεσε κατα λάθος μπλε μπογιά από το βάψιμο του διπλανού φράκτη κι ας κινούνταν με ταχύτητα 0,1km/h, ώστε κάθε άλλο παρά "υπερηχητικός" να μοιάζει...), η οποία φυσικά ήταν και ο βασικότερος παράγοντας που άντεξα να μείνω με απλή μερίδα φαγητού, μιας και μόνο στη θέα του, μου κοβόταν η όρεξη...

Όσο για το επερχόμενο, εκτός συγκλονιστικού απροόπτου (κοινώς, να λείπω σε κανένα τουριστικό φέρ...εεε...θέρετρο) δεν υπάρχει περίπτωση να λείψω, αφού εκτός των άλλων με βολεύει και η ημερομηνία λόγω ακαδημαϊκών υποχρεώσεων, μιας και τελειώνω την εξεταστική την προηγούμενη μέρα, αλλά και το μέρος φυσικά, (ε, να μην κάνω σαν παιδί κι εγώ τη μεσημεριανή βολτούλα μου από τη γειτονική πατρίδα μου...).
[i]Gamer χωρίς παρελθόν, είναι gamer χωρίς μέλλον...[/i]

[img]http://www.zipperfish.com/free/quizimages/nes-award1.jpg[/img]
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

Olorin, αν θέλεις να κλείσεις και τα 25, μην προκαλείς την τύχη σου...
Θα σε δαγκώσω και θα λυσσάξεις... :twisted:
Όσο για το μπερδεματάκι σου με το "φ" και το "θ", μετά από αυτό μπορεί και να αποδειχτεί προφητικό! Γλώσσα λανθάνουσα γαρ... :lol: :lol: :lol:
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

Tάδε έφη Maddog!!! :)
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Άβαταρ μέλους
paspartoo
*nix Master
Δημοσιεύσεις: 694
Εγγραφή: 01 Σεπ 2004 11:19

Δημοσίευση από paspartoo »

Μα ας αφησουμε τον συντροφο Olorin να μιλησει , τα ελεγε τοσο ωραια :lol:

See you on me(a)ting Notis :wink:




(Η τρομοκρατια του Darth Maddog και του Sith Lord Whacker δεν θα περασει... :twisted: )
Leave the gun. Take the cannoli.
Kotsolis
PacMan
PacMan
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2005 16:17

Δημοσίευση από Kotsolis »

Τελικά παίδες το meeting στην Αθήνα, πότε και που θα γίνει? :D
Άβαταρ μέλους
BraiNKilleR
Site Admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1102
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 02:35
Τοποθεσία: Ελλάδα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από BraiNKilleR »

Kotsolis έγραψε:Τελικά παίδες το meeting στην Αθήνα, πότε και που θα γίνει? :D
24 Ιουλίου
Ακριβές Μερός και ώρα θα ανακοινωθούν σύντομα ;)
Πάντως η άδεια μου ξεκινά στις 24 οπότε πάλι θα τρέχω ευτυχώς δεν θα έχω όμως το αγχός της αναχώρησης :D
BraiNKilleR
http://www.mame.gr
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

BraiNKilleR έγραψε:Πάντως η άδεια μου ξεκινά στις 24 οπότε πάλι θα τρέχω ευτυχώς δεν θα έχω όμως το αγχός της αναχώρησης :D
Εμένα τελειώνει τότε... :shock:
Θα δω τι θα κάνω... μάλλον με βλέπω με 2 μέρες "κοπάνα"... :lol: :lol:
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
kastellorizo
Wonder Boy
Wonder Boy
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2004 06:31
Τοποθεσία: Κανγκουρωλανδία
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kastellorizo »

Πάντως παίδες εγώ είμαι στη Ρόδο και το Σάββατο θα είναι η ΤΡΙΤΗ φορά που θα πάω Καστελλόριζο...!

Να είστε όλοι καλά και τα λέμε στην Αθήνα στις 24 του μήνα!!! :wink:

τώρα πρέπει να πηγαίνω... πριν από λίγο γνώρισα μιά Κορεάτισα που μιλά ελληνικά!!! 8)

BYEEEE!
http://www.powerstrike.net

Grand Master Peter's Powerstrike.net!
Άβαταρ μέλους
ambu_dare
Out of Space
Out of Space
Δημοσιεύσεις: 1796
Εγγραφή: 10 Φεβ 2005 15:40

Δημοσίευση από ambu_dare »

kastellorizo έγραψε:Πάντως παίδες εγώ είμαι στη Ρόδο και το Σάββατο θα είναι η ΤΡΙΤΗ φορά που θα πάω Καστελλόριζο...!
kastellorizo - όνομα και πράγμα.
kastellorizo έγραψε:τώρα πρέπει να πηγαίνω... πριν από λίγο γνώρισα μιά Κορεάτισα που μιλά ελληνικά!!! 8)
BYEEEE!
Τι έγινε kastellorizo, ολόκληρη Ρόδος δεν βρήκες καμιά ελληνίδα να μιλάει ελλήνικά? (κοίτα να δείς και εγώ που νόμιζα ότι κάτι έχω που δεν καταλαβαίνω την γυναίκα μου - τελικά όλες οι ελληνίδες έτσι είναι?).
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

Φυσικά όνομα και πράμα, είναι ο μοναδικός με καταγωγή από το Καστελλόριζο που ξέρω στον χώρο του emulation!
Επίσης, είναι ευρέως γνωστό ότι έχει μια ψύχωση με τις γυναίκες που έχουν σχιστά μάτια και ελαφρώς υποκίτρινη απόχρωση...για Ελληνίδα θα ψηνόταν μόνο αν έβρισκε καμμία με λίγο ίκτερο! :wink:
Α, έχει άλλη μια ψύχωση με το Tehkan World Cup, αλλά παραδόξως δεν ανέφερε τίποτα σχετικό...μάλλον φταίει ο 3037, γιατί αν έβρισκε TWC δεν θα είχε χρόνο να κοιτάει Κορεάτισσες :lol:

PS: και εγώ αν ήμουνα στην Ρόδο δεν θα έψαχνα για Ελληνίδες, απλώς προτιμάω το κίτρινο στο μαλλί και όχι στο δέρμα. "Βορράς" rulez (and my dick followz!) :twisted:
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
ambu_dare
Out of Space
Out of Space
Δημοσιεύσεις: 1796
Εγγραφή: 10 Φεβ 2005 15:40

Δημοσίευση από ambu_dare »

Maddog έγραψε:Φυσικά όνομα και πράμα, είναι ο μοναδικός με καταγωγή από το Καστελλόριζο που ξέρω στον χώρο του emulation!
Επίσης, είναι ευρέως γνωστό ότι έχει μια ψύχωση με τις γυναίκες που έχουν σχιστά μάτια και ελαφρώς υποκίτρινη απόχρωση...για Ελληνίδα θα ψηνόταν μόνο αν έβρισκε καμμία με λίγο ίκτερο! :wink:
Α, έχει άλλη μια ψύχωση με το Tehkan World Cup, αλλά παραδόξως δεν ανέφερε τίποτα σχετικό...μάλλον φταίει ο 3037, γιατί αν έβρισκε TWC δεν θα είχε χρόνο να κοιτάει Κορεάτισσες :lol:

PS: και εγώ αν ήμουνα στην Ρόδο δεν θα έψαχνα για Ελληνίδες, απλώς προτιμάω το κίτρινο στο μαλλί και όχι στο δέρμα. "Βορράς" rulez (and my dick followz!) :twisted:
με λίγο ίκτερο! ευτυχώς η κορούλα μου και δεν έκανε ίκτερο αλλά και πλέον στην ηλικία των 10 μηνών δεν θα κάνει άρα από τον castellorizo γλίτωσα - με τους υπόλοιπους αλήτες τι θα κάνω?

Εσένα Maddog μπορούμε να σε φωνάζουμε και Mado :wink: (εκτός από το εμφανές Mad-dog έχουμε και το Mad Do - ctor :twisted: , γιατρός είσαι και' συ αν δεν κάνω λάθος - έτσι?)
8)
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

Μια και πλησιάζουμε στην ημερομηνία δεν βάζουμε και την ώρα ρε παιδιά; Το μέρος το έχουμε πει νομίζω.

Πλατεία Κύπρου στην καφετέρια πάνω από το Everest.
Να προτείνω μια ώρα; Τι λέτε για 3-4 το μεσημέρι;

Post your thoughts...
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

ambu_dare έγραψε:...γιατρός είσαι και' συ αν δεν κάνω λάθος - έτσι?)
8)
Ε;; Ποιός άλλος είναι γιατρός εδώ μέσα;
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Άβαταρ μέλους
xalia
L33t P14y3r
L33t P14y3r
Δημοσιεύσεις: 1932
Εγγραφή: 14 Φεβ 2005 12:07

Δημοσίευση από xalia »

πλατεία κύπρου?? που είναι αυτό???
reboot
--------
Απάντηση