complete rom set

Όλα σχετικά με τον αγαπημένο μας emulator.

Συντονιστές: Nemo, Maddog, Whacker, BraiNKilleR

netcrawler
Wonder Boy
Wonder Boy
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: 31 Μάιος 2004 20:26
Τοποθεσία: Athens

complete rom set

Δημοσίευση από netcrawler »

Ρε παιδία έχει κανείς το Complete rom set να του δώσω dvd να τα κάνει μια κόπια αν τα πάρω και τα θέλει και κάποιος άλος ευχαρίστως
[img]http://www.danasoft.com/sig/netcrawler.jpg[/img]
Άβαταρ μέλους
Commando
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 243
Εγγραφή: 19 Ιουν 2004 10:42
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Commando »

Δεν ξέρω αν βοηθάει, αλλά υπάρχει μια ομάδα που λέγεται FreeMameRoms Volunteers . Σε αυτούς είτε στέλνεις άγραφα DVD-Rs και γραμματόσημα και σου γράφουν τις roms και στα στέλνουν ή στέλνεις τα χρήματα που αξίζουν τα άγραφα και τα ταχυδρομικά και σου στέλνουν τα δισκάκια με τις roms.
Στην Ελλάδα δεν υπάρχει κανείς. Υπάρχουν όμως στο εξωτερικό καποιοι που στέλνουν διεθνώς.
Αν μπορέσει κάποιος να μπεί στον κόπο να τα πάρει και να τα φέρει στην Ελλάδα θα προσφέρει μεγάλη υπηρεσία στην κοινότητα των ελλήνων οπαδών του εξομοιωτή . Το λινκ είναι ....

http://www.freemameroms.com/web/burners.php
netcrawler
Wonder Boy
Wonder Boy
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: 31 Μάιος 2004 20:26
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευση από netcrawler »

Το είχα δεί φίλε μου απλά έψαχνα κάποιον στην Ελλάδα αλλα.....

Τελικά θα μπώ εγώ στον κόπο να μου τα στείλουν
[img]http://www.danasoft.com/sig/netcrawler.jpg[/img]
Άβαταρ μέλους
pepinos
Emulation King
Emulation King
Δημοσιεύσεις: 1228
Εγγραφή: 11 Μάιος 2004 01:48

Δημοσίευση από pepinos »

υπαρχει ενας στην κυπρο

εκτος απο mame εχει και αλλες κουφες εκπληξεις

http://64.4.48.250/cgi-bin/linkrd?_lang ... 3bceid%3d2


θα τα δειτε ολα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
merlin1
Crazy Kong
Crazy Kong
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: 30 Μάιος 2004 15:46
Τοποθεσία: Evros

Δημοσίευση από merlin1 »

sorry ala to link su ine lathos diorthose to plz
:x
Άβαταρ μέλους
Commando
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 243
Εγγραφή: 19 Ιουν 2004 10:42
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Commando »

Ti egine re paidia, brike kaneis to FULL SET twn roms sthn Ellada gia na to dwsei kai se emas ?
Άβαταρ μέλους
tasoulhs
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 349
Εγγραφή: 01 Ιούλ 2004 12:00
Τοποθεσία: Βέροια
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από tasoulhs »

Παιδιά ο "επίσημος" FreeMameRoms Burner για Ελλάδα και Κύπρο μπορεί να βρεθεί στην σελίδα http://www.cyusers.com δείτε το image στην αριστερή στήλη.

Δεν σας φτάνει/κάνει αυτό, αν δεν νοιάζεστε για 100% complete set (δεν έχω όλα τα chds ακόμα) και είστε από βόρεια Ελλάδα σας γράφω εγώ όσα romια έχω.
Όλα κανονικά με τα ονόματα τους μαζί μεscreenshots, flyers κλπ.

Μόνο δώστε μου χρόνο. 8)
Άβαταρ μέλους
Commando
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 243
Εγγραφή: 19 Ιουν 2004 10:42
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Commando »

Απ' ό,τι βλέπω όμως, ο "επίσημος" rom burner για Ελλάδα&Κύπρο χρεώνει τα διπλάσια από ότι οι υπόλοιποι σε όλον τον κόσμο. Προφανώς αμοίβεται για την υπηρεσία και δεν χρεώνει μόνο άγραφα και ταχυδρομικά ...
WolfMenace
PacMan
PacMan
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 27 Σεπ 2004 16:02

Δημοσίευση από WolfMenace »

Χαιρετίσματα , στην κοινότητα του MAME.gr

Εδώ και παρά πολύ καιρό σκεφτόμουν να γίνω μέλος του MAME.gr , τo mame.gr το παρακολουθώ καθημερινώς εδώ και μήνες , ο μόνος λόγος που δεν ήθελα να γίνω μέλος σε αυτήν την κοινότητα ήταν ότι επειδή είμαι μέλος του Freemameroms project θα μπορούσε να νοηθεί από την κοινότητα του MAME.gr ότι το κάνω μόνο και μόνο για σκοπούς διαφήμισης ώστε να “πουλήσω” ROMS.

Προς πληροφόρηση σου Commando ΔΕΝ αμείβομαι. Παίρνω αρκετά λεφτά από την δουλεία μου δεν έχω πρόβλημα με τα λεφτά.

1.$30 είναι όλα και όλα δηλ. 25 ΕΥΡΩ συμπεριλαμβανόμενου τα έξοδα Αποστόλης. Εκτός και αν σύγχυσες το σήμα του δολαρίου ($) με το σήμα της κυπριακής λίρας (£)

2.Όλες οι τιμές των MAME DVD’s από τους FreeMameBurners κυμαίνονται από $25-30 δολάρια. Πως χρεώνω τα διπλάσια ?? Αν γνωρίζεις κάποιον που χρεώνει $15 τα 7 DVD’s , μαζί με τα έξοδα Αποστόλης και printable labels στα DVD για να φαίνονται όμορφα πες και σε μένα :)

3.Πόσο χρόνο χρειάζεσαι ?
Για να κάψεις 7 DVD’s με ένα 4x DVD-RW χρειάζεσαι 15 λεπτά περίπου. 15Χ7 DVD’s = 1 ώρα και 35 λεπτά. Δεν γνωρίζω άτομο που να πήρε τα DVD’s και να μην με ρώτησε τι χρειάζεται για να δουλέψουν τα ROMs. Αν τα υπολογίσω όλα μαζί για κάθε άτομο που του τα δίνω τα Rom ξοδεύω τουλάχιστον 2-3 ώρες. Στην δουλεία μου χρεώνω την ώρα 60 ΕΥΡΩ την ώρα και 110 ΕΥΡΩ όταν δεν είναι under maintenance.


Τέλος για να τελειώνω , μετά χαράς θα μπορούσα να βοηθήσω το ΜΑΜΕ.gr αν με δέχονται σαν μέλος του Mame.gr αν και είμαι ολίγον άσχετος όπως έλεγε και η φίλη μας η Annie :)
Δεν μιλάω μόνο για Rom’s αλλά γενικά και για οτιδήποτε άλλο.
Φυσικά αν θέλετε κάποιο Rom που δεν μπορείτε να βρείτε και τυγχάνει να το έχω, χαρά μου να σας στο στείλω. Αλλά βρε παιδία μην μου αρχίσετε τώρα στείλε μου το τάδε και το τάδε Rom.

Επειδή δεν μου δόθηκε ποτέ η ευκαιρία , τα συγχαρητήρια μου στον George Anastasiadis , Whacker , Brainkiller , στον Vag ( greekroms.net) και σε όλα τα άλλα παΐδια που ασχολούνται σε αυτόν τον τομέα για την προσφορά τους.
" You are the sum total of your own thoughts "
Άβαταρ μέλους
Commando
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 243
Εγγραφή: 19 Ιουν 2004 10:42
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Commando »

Η αλήθεια WolfMenace είναι ότι το σχόλιό μου ήταν βιαστικό και ενδεχομένως άδικο για σένα, που στο κάτω κάτω προσφέρεις μια πολύτιμη υπηρεσία. Να είσαι σίγουρος ότι σε καμία περίπτωση δεν ήθελα να σε προσβάλω ή να σε θίξω (χωρίς να σε γνωρίζω άλλωστε).
Ωστόσο παρασύρθηκα για να το γράψω , περισσότερο από όσα γράφεις για τα DVD με τα roms του n64. Θεωρώ ότι είναι ακριβά 65$ για 9dvd , ειδικά μάλιστα όταν τα 7 dvd του mame είναι για 30$.
Το να τυπώνεις printable dvds κοστίζει σίγουρα σε χρόνο και χρήμα (μελάνια) αλλά δεν νομίζω ότι αποτελεί ζητούμενο.
Σχετικά με τα dvds τώρα, εγώ στην Αθήνα, αγοράζω philips dvd+r , 8x , προς 1,20 ευρώ το ένα και για να γράψω files που βρίσκονται στο σκληρό μου γεμίζοντάς τα, μπου παίρνει 8-9 λεπτά με 8πλη ταχύτητα.
Άσχετα από τα παραπάνω, θεωρώ ότι δεν είναι υποχρέωσή σου να δαπανάς χρόνο για να εξηγείς στον καθένα πως θα χρησιμοποιήσει τα roms. Είναι δικό του θέμα.

Φιλικά commando
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

Είναι χαρά μας να έχουμε στην παρέα μας ανθρώπους που γνωρίζουν πως να προσφέρουν. Μη ξεχνάμε πως κυρίως η προσφορά κάποιων ατόμων άνευ αμοιβής έφτασε την κοινότητα εδώ που είναι σήμερα. Εγώ δεν έχω το χρόνο (ούτε και την υπομονή πια, για να είμαι ειλικρινής) να κάνω αυτό που κάνεις εσύ WolfMenace (μετά βίας καταφέρνω να είμαι up-to-date στα updates του ΜΑΜΕ). Οφείλω να πω πως σε θαυμάζω και σε συγχαίρω γι'αυτό που κάνεις.

Και κάτι άλλο. ΔΕΝ θα κατηγορηθείς για διαφήμιση, ούτε για οτιδήποτε άλλο, με την παρουσία σου εδώ (τουλάχιστον όσο είμαι εγώ Moderator). Υπάρχει η γνωστή formula υπολογισμού, του πόσο κοστίζει το να "κατεβάσει" κάποιος full MAME set και άμεση σύγκριση με το πόσο του προσφέρονται από την ομάδα που είσαι μέλος...:wink:

Καλώς ήλθες WolfMenace. Καλές δημοσιεύσεις και καλή διαμονή. :)
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Άβαταρ μέλους
tasoulhs
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 349
Εγγραφή: 01 Ιούλ 2004 12:00
Τοποθεσία: Βέροια
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από tasoulhs »

Εγώ θέλω info WolfMenace. Όπως για παράδειγμα πως χωρίζεις τις ROMs στα DVD, αν είναι merged, split-merged κλπ. Τι οδηγίες έχεις μέσα κλπ.

Δεν θα με χάλαγε να γράψω μερικά DVD για κάποιους που ενδιαφέρονται και σίγουρα τα έξοδα αποστολής θα είναι λιγότερα αν τα πάρουν από Ελλάδα και όχι από Κύπρο.

Δεν είμαι ακόμα full με τα CHDs. Σε καμιά δεκαριά μέρες όμως... :wink:


(Θα σε στείλω και PM βέβαια, δεν γλιτώνεις.)
netcrawler
Wonder Boy
Wonder Boy
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: 31 Μάιος 2004 20:26
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευση από netcrawler »

Εχω το complete rom set 0,84 αν κάποιος το θέλει post
[img]http://www.danasoft.com/sig/netcrawler.jpg[/img]
milkman
Jr. Pacman
Jr. Pacman
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 28 Σεπ 2004 16:02

Δημοσίευση από milkman »

ΑΛΑΝΙΑ ΓΙΑ ΡΙΞΤΕ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΚΑΙ ΚΑΝΤΕ ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΣΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ....

http://WWW.ROMGARDEN.COM

ΗΛΙΑΣ.
Άβαταρ μέλους
Commando
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 243
Εγγραφή: 19 Ιουν 2004 10:42
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Commando »

Tasoylhs μήπως έχει και roms για snes,gba,genesis ?
Απάντηση