arc - eimai piso mages!! Epitelous vrika Flipper!! Nea

Οτι σχετικό με το www.mame.gr

Συντονιστές: Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
arc
Crazy Kong
Crazy Kong
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: 26 Δεκ 2004 16:03
Τοποθεσία: ΕΛΛΑΔΑ
Επικοινωνία:

arc - eimai piso mages!! Epitelous vrika Flipper!! Nea

Δημοσίευση από arc »

Gia se olous tous mamemaniacs!!

Sorry gia ta Greekglish alla grafo apo Germania. Katarxin na doso ta sygxaritiria mou se osous douleuoun gia auto to site kai genika gia tin koinotita tou MAME.

Na ypenthimiso an kai fainetai sto profil oti to vasiko mou hobby den einai apla na mazeuo MAME roms alla i syllogi (oso mporo) palaiou arcade ylikou. Etsi exo 2 kampines (UFAkia) ta opoia ta exo ftiaksei me ta xairakia mou kai arketa klassika kommatia apo PCB's.

Tora teleutaia apoktisa kai to oneiro tis zois mou!!! Ena pragmatiko mixaniko Flipper se ppliri leitourgiki katastasi! Gia osous kseroun einai to Tee'd Off tis Godlieb.

Tha xaro poly na doso plirofories se opoion endiaferetai gia ola ta parapano kathos kai na steilo photos. Etoimazo (poly arga bebaia) ena site opou tha yparxoun olla ekei.

Na eiste kala oloi kai na thymaste : den yparxei tipota pio authentiko ston kosmo tou Video Gaming apo ta arcade games opos ta thymomastan palia.

Akis
ARCADEOS MANIAC
Άβαταρ μέλους
pepinos
Emulation King
Emulation King
Δημοσιεύσεις: 1228
Εγγραφή: 11 Μάιος 2004 01:48

Δημοσίευση από pepinos »

prepei na eisai sigoura o hamenos aderfos mou :P :P 8)
Κάποτε οι μαθητές του είχαν ρωτήσει το Αριστοτέλη για το ποιό είναι το αγριότερο ζώο. Και εκείνος αποκρίθει : Από τα οικόσιτα ο ΚΟΛΑΚΑΣ και από τα ελεύθερα ο ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ.
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

Welcome back!
Απο περιέργεια, επειδή θυμάμαι ότι το θεωρούσαμε δύσκολο, που βρήκες το φλιπεράκι και πόσο σου κόστισε;
Αν φτιάξεις το site σου, θα χαρούμε να μας δώσεις URL. Αν θέλεις μέχρι τότε, γράψε ποιά PCBs έχεις στην συλλογή σου, έτσι για να ζηλέψουμε. :)
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
arc
Crazy Kong
Crazy Kong
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: 26 Δεκ 2004 16:03
Τοποθεσία: ΕΛΛΑΔΑ
Επικοινωνία:

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ FLIPPER ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ PCBS

Δημοσίευση από arc »

Παιδιά καταρχήν ζητώ συγγνώμη που απάντησα τοσο αργά καθώς έλειπα πάλι εξωτερικό και εκεί που ήμουν δεν είχα πρόσβαση στο internet.

Το φλιπεράκι καταρχήν το βρήκα μετά από πολύ κόπο και προσπάθεια από την Jemma Fun τέρμα Πατησίων.Προκείται για το Teed Off της Godlieb. Για να πώ την αλήθεια δεν ήταν ότι καλύτερο αλλά ήταν το μόνο σε καλή κατάσταση και επισκευασμένο.Έχει κάποια κομμάτια ακόμα αλλά θέλουν επισκευή η οποία είναι πολπύ δύσκολη εως αδύνατη!! Λυπάμαι αν αποθαρρύνω κάποιους!!Πάντως μια ερώτηση δεν θα έβλαπτε. Από εκεί έχω παντως προμηθευτεί και αρκετά κομμάτια από την συλλογή μου (joysticks - κουμπιά για τις καμπίνες, PCBs κ.α).Οι αυθεντικές πλακέτες που διαθέτω είναι : Cabal, Super Pang, Tetris, Outzone, Ms Pacman, Super Volley,Wonder Boy και μόλις ολοκλήρωσα μια mini καμπίνα για να τα παίζω. (Πολύ cool και η μάνα μου έχει πάθει έμφραγμα)...

Η αλήθεια είναι ότι απαιτείται χώρος για όλα αυτά. Εγώ τα έχω στο εξοχικό μου στη Σαλαμίνα και πολύ ευχαρίστως κανονίζω συνάντηση για γνωριμία και επίσκεψη για λήψη ιδεών!!!

Για ότι λεπτομέρειες θελήσετε στείλτε και mail στο jkoussis@yahoo.gr. Ψάχνω και εγώ άτομα που να ενδιαφέρονται και για άλλα πράγματα στο χώρο του arcade retro gaming πλην να κατεβάζουν roms ασύστολα...

Μετα τιμής Κούσης Ιορδάνης (ή απλά Ακης)
ARCADEOS MANIAC
Άβαταρ μέλους
grip
Emu Chief
Emu Chief
Δημοσιεύσεις: 2092
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005 21:45
Τοποθεσία: Τρίκαλα

Δημοσίευση από grip »

Καλως ηρθες Ακη! :hi:
Χεχε,χωρις να θελω να παιρνω και πολλη αερα ως σχετικα νεος στο site,πιστευω οτι βρηκαμε το μερος που θα διοργανωσουμε το επομενο mame annual meeting(κατα Σαλαμινα μερια...ε προεδρε???!!!!).Μονο μην το πεις στην μανα σου γιατι.... :butcher:
Long live the emulator!!!!
[url=http://ubanimator.com][img]http://img288.imageshack.us/img288/2192/userbar517432aj.gif[/img][/url]
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

Πολύ καλό ακούγεται!
Αν και όταν έχεις χρόνο, κάνε upload καμμιά φωτο να το καμαρώσουμε! :)
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
Badge
Metal Slug
Metal Slug
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: 26 Απρ 2004 22:01
Τοποθεσία: Patissia, Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Badge »

Επειδή μένω κοντά στο τέρμα της Πατησίων, και δεν έχω ακουστά αυτό το Jemma Fun, και αφού σίγουρα θα με ενδιέφερε να ρίξω μια ματιά αν έχει όμορφα πραγματάκια ανεξαρτήτως τιμής, μήπως είναι εύκολο να βρούμε μια ακριβή διεύθυνση ή έστω ένα τηλέφωνο επικοινωνίας με κάποιον άνθρωπο εκ των έσω;
[size=75]A knight is sworn to valor, his heart knows only virtue, his blade defends the helpless, his might upholds the weak, his word speaks only truth, his wrath undoes the wicked.- [i] Knight's Code[/i][/size]
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

Αν είναι το ίδιο μαγαζί πρέπει να είναι κοντά στα Goodies, στην προ-προηγούμενη γωνία (αριστερά όπως ερχόμαστε από κέντρο) πριν φτάσουμε στη γέφυρα του ηλεκτρικού. Έμενα 3 χρόνια σε αυτή τη γειτονιά και απ' ότι θυμάμαι κάποιες φορές πουλούσε και άλλα πράγματα το μαγαζί (Jukeboxes, refurbished flippers κλπ) εκτός από ανταλλακτικά... :D
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

Oops! καλώς ήλθες Άκη! :D
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Pater_Familias
Crazy Kong
Crazy Kong
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: 12 Δεκ 2004 01:20
Τοποθεσία: Aθήνα

Re: ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ FLIPPER ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ PCBS

Δημοσίευση από Pater_Familias »

arc έγραψε:Η αλήθεια είναι ότι απαιτείται χώρος για όλα αυτά. Εγώ τα έχω στο εξοχικό μου στη Σαλαμίνα και πολύ ευχαρίστως κανονίζω συνάντηση για γνωριμία και επίσκεψη για λήψη ιδεών!!!

Γι
Ποποποοοοο θα με βάζεις να έρχομαι με τη μικρή μου ομάδα να κάνουμε εξάσκηση σε πραγματικές συνθήκες μάχης!! σε κάθε σαββατοκύριακο.
djxxl
Wonder Boy
Wonder Boy
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: 19 Ιουν 2005 04:24

rotiste me gia ta clasik tv games

Δημοσίευση από djxxl »

paidia oti thelete rotiste me

exo tv games kai fliperrakia

itan i douleia toy patera moy kai exo

megalosa sta tv games kai sta mpiliarda
oti thelete mexri kai tin jamma apo exo xero

xronia polla kali xronia
xathika ;igo logo douleias
Απάντηση