Chrono Cross?

H μεγαλύτερη Greek Translation Team !
http://www.greekroms.net

Συντονιστές: Maddog, Whacker, Vag, Giama

Απάντηση
TEO64X
Jr. Pacman
Jr. Pacman
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 25 Αύγ 2005 02:24
Επικοινωνία:

Chrono Cross?

Δημοσίευση από TEO64X »

Μια ερώτηση... Αφού η ομάδα GreekRoms μετέφρασε το Chrono Trigger... Έχετε μήπως σχέδια για το Radical Dreamers (SNES) και το Chrono Cross (PSX) που είναι συνέχειες του Chrono Trigger?

Για το Chrono Cross, ξέρω πως θα υπήρχε δυσκολία. Για παράδειγμα, ότι ο παίκτης πρέπει να κάνει το patch σε image του cd... Ότι το script είναι τεράστιο... Ότι το script έχει ειδική μορφή για να αλλάζει ανάλογα με το ποιος χαρακτήρας το διαβάζει (αυτό είναι αγκάθι...). Αλλά και πάλι, θα άξιζε η προσπάθεια, αν υπάρχει τρόπος.
Vag
Master Translator
Δημοσιεύσεις: 763
Εγγραφή: 21 Απρ 2004 02:35
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Vag »

Δεν έχουμε τέτοια σχέδια, άμεσα τουλάχιστον.
Προς το παρόν προτεραιότητα έχουν τα εξής (με κάπως τυχαία σειρά):
1. Chrono Trigger (RPG)
2. Flight of the Amazon Queen (Adventure)
3. Mighty Bombjack (Arcade)
4. Other worlds (Adventure)
5. Street fighter II (Fighter - μιλάω για update της title screen)
6. Drymouth (Puzzle)
7. Pilot wings (Simulator)

Τα 1, 3, 5, 6, είναι χοντρικά κάπου στο 70-80%.
Τα 4, 7, στο 20-30%.
Το 2 και πολύ σημαντικό, ας πούμε στο 5%.

Σκέψου ότι δεν αναφέρω και τυχόν προγράμματα, όπως το Spectrum SCR editor, ούτε ότι θέλω να ασχοληθώ και με την ιστοσελίδα της GreekRoms. Αν μάλιστα είχε προκριθεί η Ελλάδα στο μουντιάλ, τώρα σε πρώτη πρτοτεραιότητα θα ήταν νέα έκδοση του Kick off 2, γλιτώσατε όμως την αναμονή.

Αυτά από μόνα τους δείχνουν ότι είναι αδύνατον να ξεκινήσουμε τα παιχνίδια που λες. Θα περάσει καιρός ώστε να τολμήσω να ξεκινήσω κάτι καινούριο και μάλιστα το πιο πιθανό είναι το Methane Brothers (Platform), αν το αποφασίσω. Όμως δε νομίζω η λίστα με τα παραπάνω παιχνίδια να απογοητεύει κανέναν!
TEO64X
Jr. Pacman
Jr. Pacman
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 25 Αύγ 2005 02:24
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από TEO64X »

Κατάλαβα...

!!! Μεταφράζετε και το Other Worlds??? Ουάου... :D
Απάντηση